HTML İçerik

Ütü Buhar Hortumu

Tekstil işletmeleri başta olmak üzere, terzihanelerde, moda evlerinde ve evlerde yaygın olarak kullanılan ütüler, tekstil ürünlerindeki kırışıklıkların giderilmesi amacını taşımaktadır. Ev tipi ütüler ve sanayi tipi ütüler olmak üzere iki başlık altında incelenen bu araçlar, çeşitli işlevsel parçanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Son derece hassas ve duyarlı araçlar olan ütülerde bulunan bu parçaların bir tanesinde yaşanabilecek arızalar, ütünün çalışmasına tamamıyla etki etme kapasitesine sahiptir. Ütü buhar hortumu buhar kazanlı ütülerde kullanılan ve kazan içerisinde üretilen buharın ütüye kadar taşınmasını sağlayan aracı ürünlerdir. Ev tipi ütülerde buhar doğrudan ütünün içerisinde üretildiği için, taşımak için ekstra bir kabloya gereksinim yoktur. Zaman içerisindeki kullanıma bağlı olarak bu ütü hortumu aşınabilmektedir. Bu durumla karşılaşıldığında buhar hortumunun değiştirilmesi gereklidir. Aksi halde ütüleme yaparken buhar kaybı yaşanması kaçınılmazdır.

Kazanlı ütü hortumu alırken istenilen verimin sağlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında, alınacak hortumun ütü ile uyumlu olması gelmektedir. Ancak hortum kalitesi de gözden kaçırılmaması gereken hususlardan biridir. Buhar hortumları genellikle silikon malzemeden imal edilmektedir. Daha uzun ömürlü olmaları ve buhar kaybını en düşük seviyede tutarak iletim yapmaları dolayısıyla silikon hortumlar daha kullanışlıdır. Son olarak da alınacak buhar hortumlarının boyutuna odaklanılmalıdır. Daha geniş bir alanda ütüleme yapılan ya da daha büyük parça tekstil ürünlerinin ütülendiği işletmeler için buhar hortumu boyunun uzun olması gereklidir.

Ütü Kablosu ve Kablo Hortumu

Ütü kablosu prizden ya da elektrik kaynağından gelen akımın, çalıştırılması amacıyla ütüye aktarımını sağlayan ara elemandır. Kullanım koşulları ya da zaman dolayısıyla bu ara elemanda da aşınma meydana gelebilmektedir. Aşınma görülen kabloların değiştirilmesi hayati öneme sahiptir. Aksi halde elektrik akımı bulunan iç kabloların dışa çıkması ve hem çalışanların hem de iş yerinin güvenliğini riske atması söz konusudur. Alınacak ütü kablolarının dayanıklılığına ve ütünün güç değerlerine uygun iletim yapabilecek kapasitede olmasına özen gösterilmelidir. Ütü kablolarının daha uzun ömürlü olması için ütü kablo hortumu kullanılması tavsiye edilmektedir. Buhar hortumları gibi silikon malzemeden imal edilmiş olan kablo hortumları, ütü kablolarının korunmasını sağlamaktadır. Kablo hortumu kullanılan ütülerde, kabloların ömrü neredeyse 3 kat uzamaktadır.

Ütü Hortum ve Kablo Fiyatları

Ütü buhar hortumları, kabloları ya da kablo hortumları hakkında kesin bir fiyat belirtme olanağı yoktur. Günümüzde bu ürünlerin imalatını yapan firma sayısı oldukça fazladır. Her firmanın farklı kalitelerde ürünler ortaya koyması ve farklı fiyat politikaları benimsemesi, fiyatlarda da çeşitlilik yaşanmasına neden olmaktadır. Fiyat ve ürün seçenekleri konusundaki bu çeşitlilik, ürün almak isteyenler için büyük bir avantaj yaratmaktadır. Seçeneklerin fazla olması, daha kullanışlı ve kaliteli ürünleri daha iyi fiyatlarla satın alabilmeyi olanaklı kılmaktadır. Ancak bu noktada fiyattan önce kalitenin düşünülmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Yalnızca fiyatına bakılarak satın alınan ürünlerde kısa sürede deformasyon yaşanması kaçınılmazdır. Bu yüzden de gereksinim karşılama potansiyeli yüksek olan ürünler arasından, uygun fiyatlı olanlarının tercih edilmesi daha doğrudur.

Bu kategoride yer alan ütü buhar hortumlarını, ütü kablolarını ve kablo hortumlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.