1

İşaret Kalemi

Terzihanelerde, modaevlerinde ya da kendi evlerinde dikiş nakış ile uğraşan bireylerin işlerini kolaylaştırmak için başvurdukları pek çok araç ve aparat bulunmaktadır. Bu araç ve aparatlar esasında dikiş işlemlerinin ya da terzilik işlemlerinin esas unsurları olmasa da ana işleri basitleştirmek açısından önemli bir yere sahiptir. İşaret kalemleri de bu doğrultuda en çok gereksinim duyulan ürünler arasında yer almaktadır. Bu kalemler ile dikilecek ya da kesilecek kıyafetlerden ölçü alınması sağlanmaktadır. Kalem ile yapılan işaretleme, terzinin işini yaparken kafasının karışmasını engellemekte ve kusursuz bir iş ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca nakış yapanlar tarafından da bu kalem yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden de nakış kalemi olarak adlandırıldığına rastlamak da mümkündür. Terzi kalemi olarak da adlandırılan işaret kalemleri, normal kalemlere kıyasla bir dizi farklı işleve de sahiptir. Bunların başında, işaret kalemlerinin buhar ile silinebilmesi gelmektedir. Kesilecek ya da dikilecek ürünün üzerine çıkmayacak bir kalemle işaretleme yapmak, kıyafette leke kalmasına neden olabilmektedir. İşaret kalemi genellikle buharda silinen niteliğe sahiptir. Bu sayede kesme ve dikme işlemi bittikten sonra, kalem çizgisi buharlaşarak silinmektedir. Ayrıca buhar ile değil de su ile temas edince ya da yıkanınca silinen kalemler de mevcuttur. Ancak bunlar yeteri kadar kullanışlı olmadıkları için pek fazla tercih edilmemektedir.

İşaret Kalemi Çeşitleri

İşaretleme kalemi ürünlerinin farklı çeşitleri mevcuttur. Ancak bu çeşitlenme, işlev açısından herhangi bir farklılık ifade etmemektedir. Esasında tüm işaretleme kalemleri aynı işlevi yerine getirmektedir. Çeşitlenmenin ana nedeni ise renktir. Günümüzde neredeyse her renkte kumaş çizim kalemi bulabilmek mümkündür. Terzilerin hangi rengi kullanacağını kendilerinin belirlemesi ve bu doğrultuda seçim yapması daha doğrudur. Genellikle koyu renk kumaşlar için beyaz, açık renk kumaşlar için de siyah kalemler tercih edilmektedir. Ancak pembe, mavi, kırmızı ve diğer renklerde de kalemler mevcuttur. Bununla birlikte marka bakımından da çeşitlilik söz konusudur. Marka çeşitliliği, aynı zamanda ürünlerin kalite bakımından da çeşitlenmesi anlamına gelmektedir. Bu yüzden de terzi kalemi almadan önce marka seçimine de özen gösterilmelidir. Bilinirliği yüksek ve kaliteli markaların üretmiş olduğu kalemlerin kullanım ömrü uzundur.

İşaret Kalemi Fiyatları

Isıyla uçan kalem ya da işaret kalemi fiyatları konusunda kesin bir rakamdan söz edebilme olanağı yoktur. Zira günümüzde farklı markalar tarafından üretilen pek çok işaret kalemi ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin kalitesi, fiyatlar üzerinde de belirleyici bir etkiye sahiptir. Ancak işaretleme kalemi alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gereklidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için tercih edilecek kalemlerin kısa sürede kuruması ya da boyasının bitmesi gibi durumlar söz konusudur. Kaliteli ürünlerde ise kullanım ömrü oldukça fazladır. Bu yüzden de kaliteli markaların imal ettikleri kalemlerin tercih edilmesi daha doğrudur. Günümüzde internetin ve online alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte, işaret kalemlerine tek bir noktadan erişebilmek de mümkün hale gelmiştir. Uçan tekstil kalemi almadan önce tüm alternatiflerin incelenmesi ve gereksinimleri karşılama potansiyeli en yüksek olan ürünler arasından fiyat bakımından uygun olanının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu kategoride yer alan işaret kalemi ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.