219,90 TL KDV Dahil
251,02 TL KDV Dahil
1

Cetvel ve Riga Takımları

Tekstil sektöründe ürünler genellikle seri üretim mantığına göre hazırlandığı için hassas ölçü alma gibi işlemlere gereksinim duyulmamaktadır. Ancak kişiye özel kıyafet dikiminin yapıldığı terzihanelerde ya da modaevlerinde hassas ölçüm neredeyse en önemli faaliyetlerden biridir. Bireylerin ölçülerini tam olarak alabilmek ve bu ölçülere sadık kalarak kıyafet dikimi yapabilmek, müşteri memnuniyeti açısından büyük önem taşımaktadır. Bu hususta başarılı olmak ve birebir dikim yapabilmek isteyen her terzinin ya da modacının kullanması gereken bir dizi araç bulunmaktadır. Terzi cetvel seti bunlar arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Riga seti olarak da adlandırılan bu ölçüm aletleri, milimetrik ölçüm yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu takımlar içerisinde hem düz kenarlı hem de kavisli cetveller bulunmaktadır. Riga takımı içerisinde yer alan tüm ürünlerin farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Deneyimli terziler, tüm bu ürünlerin hangi bölgelerde kullanıldıkları konusunda bilgilidir.

Cetvel Çeşitleri

Riga cetvel çeşitleri isimleri oldukça fazladır. Bu ürünlerin çeşitlenmesindeki en temel etken, daha hassas ölçüm yapılabilmesine duyulan gereksinimdir. Sahip oldukları farklı özellikler ile dikiş cetveller çeşitlenmektedir. Bu doğrultuda cetvelin imal edildiği malzeme, ilk sınıflandırma ölçütüdür. Terziler tarafından kullanılan bu cetveller genellikle ahşaptan üretilmektedir. Daha dayanıklı olması ve uzun yıllar kullanılabilmesi, tahta cetvelleri tercih sebebi haline getirmektedir. Bununla birlikte sert plastik malzemeden üretilen cetveller de bulunmaktadır. Bu cetveller de kullanışlı olmakla birlikte bazı sert tepkimeler karşısında kırılabilmektedir. Terzi cetvelleri geometrik şekilleri itibarıyla da çeşitlere ayrılmaktadır. Düz cetveller ile eğri cetveller bu doğrultuda öne çıkan ürünlerdir. Düz cetvellerde ölçüm rakamları düz bir şerit üzerine yerleştirilmiştir. Kıyafetlerin düz kısımlarının ölçülmesi için bu cetvelden yararlanılmaktadır. Eğri cetvellerde ise ölçüm rakamları kavisli bir şerit üzerinde bulunmaktadır. Eğri riga cetveli olarak da adlandırılan bu cetveller, kavisli yerlerin ölçümünde kullanılmaktadır. Gönye ve kolevi cetveller de şekle göre yapılan çeşitlendirmeler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu cetveller tek tek satılabildikleri gibi, takım halinde de bulunabilmektedir.

Cetvel ve Riga Takımı Fiyatları

Terziler tarafından kullanılan cetvellerin fiyatları hususunda kesin olarak konuşmak mümkün değildir. Terzi cetvel fiyatları üzerinde belirleyici olan bazı etkenler vardır. Cetvelin tekli mi yoksa takım halinde mi alındığı bu hususların başında gelmektedir. Takım halinde alınan cetveller, aynı ürünlerin tek tek alınmasına kıyasla daha uygun maliyetlidir. Ancak takım içerisindeki tüm cetvellere gereksinim duyulmaması durumunda, tek parça almak daha avantajlı olabilmektedir. Riga cetvel fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör de cetvellerin plastik mi yoksa tahta mı olduğudur. Daha pahalı bir malzeme olmasından dolayı, tahta cetvellerin fiyatları görece daha yüksektir. Ancak tahta cetvellerin uzun ömürlü olması ve plastik cetvellere kıyasla dayanıklılığının yüksek olması, fiyattaki fazlalığın amorti edilmesini sağlamaktadır. Ancak cetvel takımı alırken fiyattan önce kaliteye odaklanılması, alınacak ürünlerden maksimum performans sağlanması açısından tavsiye edilmektedir. Sadece fiyatına bakarak satın alınacak ürünlerin uzun vadede yetersiz kalmaları ya da kullanım ömürlerinin kısa olması gibi bir dizi olumsuzlukla karşılaşabilmek mümkündür.

Bu kategoride yer alan cetveller ile riga takımlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR