Kartela Kesim Makineleri

Tekstil sektörü, makineleşmenin en yaygın olduğu endüstri alanlarından biridir. Birbirinden farklı işlevleri yerine getiren çok sayıda makinenin kullanıldığı bu alanda hem iş verimliliğinin artması hem de maliyetlerin minimum düzeye indirilmesi bakımından makinelerden yararlanılmaktadır. Kartela makinesi de tekstil sektörünün farklı aşamalarında başvurulan makinelerden biridir. Geniş anlamıyla kartela, bir bütüne ait küçük bir örnek göstermeyi ifade etmektedir. Kartelalar çeşitli iş kollarında farklı biçimlerde kullanılmaktadır. Tekstil sektöründe ise kumaş kartelası olarak bilinmektedir. Yani bir kumaşın bütününü sergilemek yerine, ondan kesilmiş bir parçanın sergilenmesini ifade etmektedir. Kartela makinası, kumaşlardan küçük örnek parçaların kesilmesini sağlayan manuel makinelerdir.

Kartela kesim makinası bir masanın üzerine kurulu olan basit bir düzenekten oluşmaktadır. Kumaşlardan istenilen ölçülerde örnek kesilmesini sağlayan bu makine, aynı zamanda kesilen örneklerin yanlarının desenli olmasını da sağlamaktadır. Kumaş kartelaları sayesinde tekstil işletmelerinin müşterileri tüm kumaş biçimlerini bir arada görebilmekte ve bunlar arasından kolaylıkla seçim yapabilmektedir. Tüm kumaş çeşitlerinin toplardan tek tek açılmasının ve sonrasında da toplanmasının önüne geçen bu makinalar, fiyat olarak da son derece uygundur.

Kartela makinelerine olan ilgi ve ihtiyacın giderek artması, tekstil makineleri üreten firmaların bu alana daha fazla yoğunlaşmasını sağlamıştır. Ürün çeşitliliğinin artması, tekstil işletmeleri için seçme şansının artması anlamına geldiği için oldukça avantajlıdır. Ancak kartela kesim makinesi alırken, kalite unsuru gözden kaçırılmamalıdır. Özellikle makinin üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzun süreli kullanılabilmesi büyük önem taşımaktadır. Kartela kesim makineleri her ne kadar kaliteli olsa da zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak yıpranma ya da körelme gibi durumların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Makinenin ağzında bulunan ve kesim işleminin yapılmasını sağlayan kartela makası kolaylıkla değiştirilebilir niteliktedir. Ayrıca istenilmesi durumunda bu makasların zımpara ya da farklı tekniklerle bilenmesi de mümkündür.

Sürekli kartela kesim işlemi yapmayan ve bu yüzden de sıfır bir makine almayı masraf olarak gören işletmeler için ikinci el kartela kesim makinesi seçenekleri de mevcuttur. Ancak ikinci el makine alımında da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta mevcuttur. Alınan makineleri uzun süre kullanılabilmeleri açısından bu noktalara dikkat edilmesi gereklidir. Kartela kesim makinelerinden kartela kesimi dışında yararlanmak da mümkündür. Özellikle sürfile amacıyla kumaşların yanlarının bu makine ile kesilmesi, yaygın rastlanan bir durumdur. Kumaş kenarlarında yaşanabilecek tellenmelerin engellenmesi ve kumaşın yanlarının zikzak desenli olması için de kullanılan kartela kesim makineleri, oldukça işlevseldir.

Kartela kesim makinelerinin fiyatları, satın alınacak makinenin büyüklüğü ve kullanımı çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, kaliteye daha fazla öncelik verilmelidir. Sırf uygun fiyatlı olduğu için kalitesiz bir makine tercih etmek, uzun vadede daha fazla masrafın ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden de mevcut makine seçenekleri iyi değerlendirilmeli ve kalite açısından yeterli görülen makineler içinden, uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir. Satın alınacak makinenin yedek parçalarının kolay bulunabilir olması ise servis ağının geniş olması da dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Yedek parça sorunu yaşanması, işlerin akmasına yol açmaktadır.

Bu kategoride yer alan kartela kesim makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden satın alabilir, 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR