Otomatik İlik Masurası

Tekstil sektöründe üretilen ürünlere olan talebin kesintisiz karşılanabilmesi ve seri üretimin devam ettirilebilmesi açısından makineleşmeye duyulan gereksinim oldukça fazladır. Sanayi Devrimi’nden bugüne kadar sürekli olarak daha gelişmiş makinelerin kullanıldığı tekstil sektörü, her biri farklı işlevleri yerine getiren pek çok makineye ev sahipliği yapmaktadır. Dikiş makineleri, bu sektörün bel kemiğini oluşturmaktadır. Zira dikme işlemi, tekstil alanının en temel uğraşıdır. Düz dikiş makinesi modelleri, kullanımlarının basit olması dolayısıyla halen daha en yaygın kullanılan makinelerdendir. Düz makineler ile yapılacak dikiş işlemlerini daha kolay hale getirebilmek amacıyla kullanılan pek çok aparat mevcuttur. Otomatik ilik masurası da bu parçalardan biridir. Masuralar, üzerine iplik sarılan ve mekik içerisine yerleştirilen parçalardır. İpliğin daha rahat ve takılmadan akabilmesi için masura kullanılmaktadır. İlik masurası alırken dikkat edilmesi gereken temel nokta, makine ile uyumlu olmasıdır. Zira her makine için farklı masura modelleri üretilmektedir. Makine ile uyumlu olmayan masuralar ipin takılmasına ya da masuranın işlevsiz kalmasına neden olmaktadır.

Dikiş Makinası Parçaları

Dikiş makinelerinde kullanılan kolaylaştırıcı aparatlar kadar, makine yedek parçaları da önem taşımaktadır. En kaliteli markalar tarafından üretilen makinelerde bile zaman zaman arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların bazıları kullanım hatalarından kaynaklanırken, bazıları da parçaların uzun süre kullanılması dolayısıyla oluşan yıpranmadan kaynaklanmaktadır. Sebebi ne olursa olsun, makinelerin tamir edilebilmesi için genellikle dikiş makinesi parçaları değiştirilmelidir. En çok değişim gerektiren parçaların yedeğinin bulundurulması, olası arıza durumlarında değişimin hemen yapılabilmesi ve işlerin aksamaması açısından gereklidir. Ancak dikiş makinesi yedek parçaları seçilirken de dikkatli olunması gereken bazı noktalar mevcuttur. Kalite ve orijinallik bunların başında gelmektedir. Değişimi yapılacak yedek parçaların makine ile tam uyum sağlayabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi için orijinal yedek parçalar tercih edilmelidir.

İkinci El Dikiş Makinası

Günümüzde düz makinelere olan ilginin giderek artması, makine üreticisi firmaların daha fazla modeli piyasaya sürmesini sağlamaktadır. Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmelerin sürekli olarak makinelere entegre edilmesiyle ortaya çıkan yeni nesil makineler, kimi zaman yüksek fiyatlı olabilmektedir. Üretim hacmi yüksek olmayan işletmelerin bu makineleri kullanması, maliyetlerin artmasına neden olacağından dolayı mantıklı değildir. Ancak ikinci el dikiş makinesi satışı yapan yerlerden, aynı makineleri daha uygun fiyatlar ile temin edebilme olanağı vardır. Az kullanılmış ve herhangi bir sorunu olmayan ikinci el makineler, gönül rahatlığı ile satın alınabilmelidir. Günümüzde internet ve online alışveriş olanakları sayesinde çok sayıda ikinci el dikiş makinesine ve bu makineleri satan pek çok firmaya tek bir yerden ulaşabilmek mümkündür. Bu yüzden de ikinci el makine almadan önce detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Güvenli bir tedarikçiden, kaliteli ve sağlam olarak alınacak ikinci el dikiş makinesini uzun yıllar boyunca kullanabilmek mümkündür. Alınacak makinenin garanti belgesinin devam ediyor olmasına, yedek parçalarının kolay bulunabilmesine ve yaygın servis ağının olmasına dikkat edilmelidir. Bunlar, kullanım esnasında oluşabilecek problemlerin üstesinden kolayca gelebilmek için büyük önem taşımaktadır.

Bu kategoride yer alan otomatik ilik masurası ürünleriyle diğer masura çeşitlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile iğneiplikburada web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.