1

Düz Makine Plakası

Tekstil sektöründe nihai ürünlerin ortaya çıkabilmesi için kullanılan çok çeşitli makineler bulunmaktadır. Her biri farklı işlevleri yerine getiren bu makineler, sektörün üretiminin daha verimli hale gelmesi ve sürekli artan talebin karşılanması konusunda önemli bir yere sahiptir. Tekstil makinelerinin çağdan geri kalmaması ve sürekli olarak daha işlevsel hale getirilebilmesi adına, tekstil makinesi üretimi yapan firmalar yeni teknolojiler ile üretmiş oldukları makineleri entegre etmektedir. Düz makina olarak da bilinen geleneksel dikiş makineleri; tekstil sektöründe, terzihaneler ile moda atölyelerinde ve evlerde dikiş işlemlerini kolaylaştırması nedeniyle en çok kullanılan makinelerdir. Genellikle manuel olarak kontrol edilen ve basit bir işleyiş sistemine sahip olan düz makineler, insan çalışanlar üzerindeki iş yükünün azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

Düz makineler ile yapılan işlerin daha kolay hale gelmesi ve verimliliğin üst düzeye çıkarılabilmesi için kullanılan pek çok aparat bulunmaktadır. Makinenin çeşitli yerlerine takılan bu aparatlar, özellikle otomasyon sistemlerinin olmadığı makinelerde daha akıllı hareketler yapabilme olanağı tanımaktadır. Düz makine plakası da bu parçalardan biridir. Düzenli ve ölçülü dikiş payı bırakabilmek ve dikişler arasındaki mesafeyi birbirine eşit olacak şekilde ayarlayabilmek için kullanılan bu plakalar, makinede iğnenin hemen alt kısmına yerleştirilmektedir. Düz makine plaka ürünleri, dikilecek olan tekstil ürününün türüne göre çeşitlenmektedir. Bu yüzden de plaka satın alırken yapılacak işleme uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Düz Makine Yedek Parçaları

Sürekli işler halde olmaları, en kaliteli makinelerde bile zaman zaman arızaların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Zira teknik cihazlar, doğaları gereği arıza yapma eğilimine sahiptir. Düz makinelerde meydana gelen arızaların giderilebilmesi için çoğu zaman parça değişimine gereksinim duyulmaktadır. Bu noktada düz makine yedek parçaları önem kazanmaktadır. Dikiş makineleri, birden fazla parçanın bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Bu yüzden de her parçanın tanınması ve arızanın hangi parçada olduğunun tespit edilebilmesi gereklidir. Bu noktada yedek parçaların kalitesine de dikkat edilmelidir. Zira yeteri kadar kaliteli olmayan makine parçaları, kısa sürede yeniden arıza yapma ihtimaline sahiptir. Düz makina parçaları seçilirken makine ile uyumlu olmasına da özen gösterilmelidir. Mümkün olan durumlarda, makinenin kendi orijinal yedek parçalarını bularak bunları kullanmak daha doğrudur.

Düz Makine Fiyatları

Düz dikiş makinelerinin fiyatları oldukça değişkendir. Zira günümüzde bu alanda üretim ve satış yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak düz makine fiyatları üzerinde görülen bu çeşitlilik, makine alacaklar için büyük bir avantaj barındırmaktadır. Seçme olanağının fazla olması hem kalite hem de fiyat bakımından daha iyi ürünlerin tercih edilebilmesini sağlamaktadır. Yeteri kadar araştırma yapılması halinde, her bütçeye uygun düz makine modelleri bulabilmek mümkündür. Ancak bu konuda esas dikkat edilmesi gereken fiyat değil kalitedir. Yeteri kadar kaliteli olmayan makineler, uzun vadede sürekli arıza ya da tamamen işlevsiz hale gelme gibi durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu da uzun vadede daha fazla ve yüksek maliyetlerin doğmasına yol açacak bir durumdur. Bu yüzden de alınacak makinenin öncelikle gereksinim karşılama potansiyeline, sonra da fiyatına odaklanılmalıdır.

Bu kategoride yer alan düz makine plakası modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.