Hızar Makineleri

Tekstil sektöründe işleri kolaylaştırmak adına kullanılan pek çok makine türü bulunmaktadır. Seri üretim mantığının geçerli olduğu bu sektörde işleri hızlandırmak adına yararlanılan makinelerden biri de hızar makinesi olarak adlandırılan kumaş kesim makineleridir. Hızar makineleri bir tezgâh ve onun üzerinde sabit halde duran bir testereden meydana gelmektedir. Top haldeki kumaşların bu testere önünde hareket ettirilmesi ile dikilecek kumaşların toplu halde hazırlanması sağlanmaktadır. Hızar makinaları, elde tutulan küçük çaplı kumaş testerelerinden daha güçlü olması nedeni ile tercih edilmektedir.

 

Hızar Makinesi Çeşitleri

Hızar makinası büyüklük ve güç durumuna göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. 70’lik, 90’lık, 100’lük ve 120’lik olmak üzere dört farklı boyutta hızar makinasının varlığından söz etmek mümkündür. Ancak makinalar arasında sınıflandırma bununla da sınırlı değildir. Kesim güçleri ya da sahip olduğu ekstra aksesuarlar açısından da bir ayrım yapmak mümkündür. Bu doğrultuda öne çıkan en önemli özellik, havalı hızar makinalarıdır. Vakum gücü sayesinde kumaşın tezgâhta daha rahat kalmasını ve daha kolay bir şekilde kesilmesini sağlayan bu makinalar, daha çok profesyonel tekstil fabrikalarında kullanılmaktadır. Bununla birlikte normal vakum sisteminin olmadığı ve hem sabitlemenin hem de kumaşı hareket ettirmenin el ile yapıldığı basit tür makinalar da bulunmaktadır. Hızar makinası tehlikeli bir makine olduğundan dolayı, güvenlik tedbirleri de büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda bazı makinalarda hava yastığı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca demir eldiven gibi bazı aksesuarlarla ek olarak sahip olunması da bu makinelerde daha güvenli bir şekilde çalışabilme olanağı sağlamaktadır. Ayrıca zaman zaman körelen bıçağın bilenmesine de gereksinim duyulmaktadır. Bunun için de bazı makinalarda dahili bilemem sistemi bulunurken, bazılarında da bu işlemin ayrıca yapılması gereklidir.

 

Burada bahsedilen tüm hızar makinesi ürünlerini ve daha fazlasını online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanarak web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kredi kartınız ile güvenli ödeme yapabileceğiniz web sitemizde, aynı zamanda 9 taksit avantajından de yararlanabilirsiniz. Ayrıca 100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücreti de firmamız tarafından karşılanmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için 0850 562 1616 numaralı müşteri destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR