1

Çizgi Taşları

Tekstil sektöründe, terzihanelerde ya da evlerde dikiş işlemlerini yapabilmek için başvurulan pek çok aksesuar ve aparat bulunmaktadır. Dikiş için kullanılan bu aparatlar, dikişin esas unsurlarından biri olmasalar da dikiş işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Bahsedilen alanlarda dikiş yaparken önemli olan pek çok husus vardır. Doğru ölçü almak ve ölçüye uygun kesim ya da dikim yapmak da önem arz eden bu hususlar arasındadır. Kumaşların doğru ölçüde kesilmemesi ya da kişiye özel kıyafet dikilirken ölçünün hatalı alınması, yapılacak işin de hatalı olmasına neden olacaktır. Bu aynı zamanda hem zaman hem de malzeme açısından zarar edilmesi anlamına gelmektedir. Çizgi taşı doğru ölçü alabilmek için en sık başvurulan ürünler arasında yer almaktadır. Esasında tebeşir özelliğine sahip olan bu taş, kumaşların kesileceği yerden işaretlenmesini sağlamaktadır. Kesme ve dikme işlerinin daha doğru yapılmasına yardımcı olan terzi çizgi taşı küçük görünmesine rağmen önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

Ancak çizgi taşı alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Alınacak taşın kumaş üzerinde iz bırakmaması bu noktaların başında gelmektedir. Ölçü alırken tebeşir ya da kireçten yapılmış diğer malzemeleri kullanmak, kumaş üzerinde kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu da elbette istenmeyen bir durumdur. Buhar ile uçan çizgi taşı bu sorunun üstesinden gelebilmek adına önemli bir potansiyele sahiptir. Bu taş ile yapılan çizimler, kesme ve dikme işlemi son bulduktan sonra buharlı ütü ile yapılacak kısa bir ütüleme sonrasında ortadan kalkmaktadır.

Çizgi Taşı Çeşitleri

Terzihanelerde ve evlerde ölçü almak ve dikiş dikmek için sıkça kullanılan çizgi taşlarının bazı çeşitleri bulunmaktadır. Ancak bu çeşitlilik, ürünler arasında herhangi bir farklılık yaratmamaktadır. Çeşitlenmenin temel nedenlerinden biri renktir. Farklı renklerde üretilen çizgi taşları, kullanımda herhangi bir farklılık yaratmamaktadır. Beyaz çizgi taşı bu konuda en sık tercih edilen renktir. Buharlaşmasının kolay olması ve herhangi bir iz bırakmaması bu rengi önemli kılmaktadır. Ayrıca beyaz dışındaki her türlü kıyafette belirgin bir şekilde görülebildiği için de beyaz çizgi taşları tercih edilmektedir. Ancak ölçü alınacak kıyafet ya da kumaşın beyaz renkte olması ya da beyazın yeteri kadar görünmediği açık bir renge sahip olması, farklı çizgi taşlarının kullanımını zorunlu kılmaktadır. Pembe çizgi taşı ya da mavi çizgi taşı da bu açıdan en yaygın görülen renklerdir. Ayrıca çizgi taşları şekil olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum da çizgi taşlarının kullanım özellikleri üzerinde herhangi bir farklılık ifade etmemektedir. Çizgi taşları genellikle kare ya da daire şeklinde üretilmektedir. Ancak bazen uçları yuvarlak üçgen biçiminde olan çizgi taşlarına da rastlanabilmektedir.

Çizgi Taşı Fiyatları

Çizgi taşı fiyatları hususunda net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira bu konuda ürün yelpazesi oldukça geniştir. Ancak çizgi taşı seçerken fiyattan önce kaliteye ve kullanışlılığa dikkat edilmelidir. Yeteri kadar kaliteli olmayan çizgi taşları ufalanma ya da kırılma gibi sorunlara neden olabilmektedir. Ayrıca alınacak ürünün buhar ile çıkabilir nitelikte olmasına da dikkat edilmelidir. Bu hususlar gözden kaçırılmadıkları sürece, çizgi taşlarının fiyatları oldukça uygundur.

Bu kategoride yer alan tüm çizgi taşı çeşitlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR