HOECHSTMASS SARI MEZURA (1.5 MT) (CM-INCHLI) (ALMAN MALI)

*Üretim yeri Almanya"dır.
*Klasik terzi mezurası şeklindedir.
*Hem inch hemde cm cinsinden ölçüm yapabilirsiniz.
*Kaliteli hammaddesi sayesinde dayanıklı ve kullanışlıdır.

En Boy Yükseklik Uzunluk Beden Ölçüleri Belirleme

₺57,77 KDV Dahil
1

Mezura

Tekstil atölyelerinde, modaevlerinde ya da evlerde dikiş ve nakış yapanların kullanmış oldukları çeşitli araçlar bulunmaktadır. Yapılacak işleri büyük ölçüde kolaylaştıran ve kullanımları da son derece pratik olan bu araçlar, küçük olsalar da büyük işlevler yerine getirmektedir. Bu araçlardan biri olan mezura dikiş yapılırken ölçülmesi gereken kumaşların ölçümünü sağlamaktadır. Genellikle bez ya da yumuşak bir malzemeden imal edilen mezuralar, çeşitli uzunluklarda olabilmektedir. Ancak sıklıkla 1,5 metre olarak üretilmektedir. Mezura metre aynı zamanda terzilerin müşterilerinin beden ölçülerini almaları için de kullandıkları bir malzemedir. Kişiye özel kıyafet dikimi yapılacağı zaman, mezura yardımıyla ölçüler tam olarak alınmakta ve bu sayede vücuda tam oturacak kıyafetler dikilebilmektedir. Bunlara ek olarak kumaş satan işletmelerde kumaş boylarının ölçülmesi için de mezuradan yararlanılmaktadır. Kumaş mezura olarak da adlandırılan bu kullanışlı araçlar, kesilmesi gereken kumaşın hızlı bir şekilde ölçülmesini sağlamaktadır.

Mezura ile ölçü alırken metal olan baş kısmın kıyafetin ya da kumaşın uç kısmında tutulması ve gergin olması gereklidir. Ayrıca ölçülen kumaş ya da kıyafetin de katlanmadan, düz şekilde durmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde yapılacak ölçümlerde hata payının yüksek olması kaçınılmazdır. Mezuraların bir yüzünde santimetre bir yüzünde de inç olarak uzunluk bulunmaktadır. Bu sayede iki uzunluk biriminin birbirlerine çevrilmesi de kolaylaşmaktadır.

Mezura Çeşitleri

Kesilecek kumaşı ölçmek, kişi ölçülerini almak ya da kumaşlar üzerinde ölçüm işlemlerini yapmak için kullanılan mezuraların farklı türleri bulunmaktadır. Ancak mezura çeşitleri birbirlerinden özellik bakımından değil; daha çok görünüm ve uzunluk bakımından değişiklik göstermektedir. Genelde bez olarak imal edilen mezuralar, düz olarak satılmaktadır. Son yıllarda mezuralar giderek daha estetik hale gelmeye başlamıştır. Metre şeklinde imal edilen küçük mezuralar ya da maskotlu mezuralar giderek daha fazla tercih edilmektedir. Klasik mezura denilen bez mezuraların yanı sıra normal metre gibi metal malzemelerden yapılan mezuralar da yaygınlaşmaya başlamıştır. Boyut olarak mezura çeşitleri arasında çok büyük bir farklılık bulunmamaktadır. Genellikle iki kol açımı kadar mesafede kullanıldıkları için, 1,5 metre yeterli gelmektedir. Ancak son zamanlarda 1 metre ve 2 metre ölçülerinde mezuralar da üretilmektedir.

Mezura Fiyatları

Günümüzde üretilen mezuraların neredeyse tamamı aynı amaç için üretilmiş olsa da çok sayıda üretici bulunmaktadır. Üretici sayısındaki bu fazlalık, mezura fiyatları konusunda net bir rakam verilmesini de olanaksız hale getirmektedir. Ancak üretici sayısındaki bu fazlalık, mezura satın almak isteyenler için bir avantaj oluşturmaktadır. Zira seçeneğin fazla olması, daha kaliteli ürünleri daha uygun fiyatlar ile alabilme olanağı sunmaktadır. İnternetin ve online alışverişin yaygın hale gelmeye başlamasıyla birlikte, farklı markalar tarafından üretilen ve satışa sunulan mezura modellerini tek bir noktadan inceleyebilme olanağının ortaya çıkmış olması da mezura alırken büyük avantaj sağlamaktadır. Mezura almadan önce çeşitli markların ürünlerinin kalite ve görünüm açısından incelenmesi, buna göre karar verilmesi tavsiye edilmektedir. Mezura seçiminde fiyat son odaklanılması gereken hususlardan biridir. Zira yalnızca fiyatına bakarak satın alınacak mezuralar, kısa sürede kullanılamaz hale gelebilmektedir. Bu yüzden de yüksek kaliteli ürünlere odaklanmak, fiyata odaklanmaktan daha doğrudur.

Bu kategoride yer alan tüm mezura çeşitlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.