Serim Masaları

Tekstil sektöründe seri üretim, sürekli artan talebe karşılık verilebilmesi ve birim zamanda daha fazla ürün imal ederek verimliliğin sağlanabilmesi için önemlidir. Bu yüzden de çeşitli makine ve kolaylaştırıcı araçlardan yararlanılır. Serim masaları da tekstil üretimi yapan işletmelerin hemen hepsinde kullanılır. Büyük toplar halinde getirilen kumaşların açılması ve pastal kesme işlemine hazırlanması için tercih edilen serim masalarının farklı türleri bulunur. Genellikle kareli kumaşların serimine yarayan ve alttan çıkan iğneleri ile kumaşın kaymasını engelleyen iğneli serim masası bu çeşitlilik arasında önemli bir yer tutar. Ancak iğneleme işleminin manuel olarak yapıldığı ve ayrım olmaksızın her türlü kumaşta kullanılabilen düz serim masaları en yaygın türü oluşturur. Pastal serim masaları olarak da adlandırılan bu masaların; dikey, yatay ve yarı yatay şeklinde farklı türleri bulunur. Dikey ve yarı yatay masalarda kumaşın masaya sabitlenebilmesi için iğneli masa kolu adı verilen yardımcı araçlar devreye girer.   

Serim Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Serim makinesi masaları büyük ölçekli tekstil üretimi yapan tüm işletmelerde rastlanabilecek araçlardan. Bu masalardan beklenen verimin alınabilmesi için, satın almadan önce aşağıdaki hususların göz önünde bulundurulması gerekli:

  • Alınacak serim masası ile işletmede bu masa için ayrılan yerin uyumlu olması gerekir. İşletmedeki müsait alandan daha büyük masa alınması, hareket olanağını engeller. Küçük masalar ise işlerin yavaşlamasına neden olur.
  • Serim masasının hangi amaçla alınacağına ve hangi tür kumaşlar için kullanılacağına da satın almadan önce karar verilmelidir. Böylelikle farklı tasarımlara ve özelliklere sahip serim masaları arasından doğru seçim yapılabilir.
  • Serim masasının uzun süre kullanılabilmesi için, hangi malzemeden imal edildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Alüminyum gibi korozyon direnci yüksek, hafif ve kullanışlı malzemelerden imal edilen serim masalarının seçilmesi tavsiye edilir.
  • Kullanıcıların sağlıklarının korunabilmesi adına, masaların modüler olması da büyük önem taşır. Masa boyunun ayarlanabilmesi ve istenilen pozisyona gelmesi, daha rahat bir çalışma ortamı sağlar.

Pastal Serim Masası Fiyatları

Pastal serim masalarının fiyatlarına dair kesin bir rakamdan söz edebilmek son derece zor. Günümüzde bu ürünlerin imalatını ve satışını yapan pek çok firma mevcut. Ayrıca pastal serim masalarının çok farklı işlevlere ve boyutlara sahip ola modellerinin bulunması da fiyatlarda değişkenlik yaratan etkenlerden. Günümüzde online alışverişin daha yaygın hale gelmesine bağlı olarak, aynı ürünleri daha farklı fiyat seçenekleriyle bulabilmek de mümkün. Bu yüzden de pastal serim makinesi alırken fiyattan önce kaliteye odaklanılması ve fiyat konusunda detaylı bir araştırma yapılması önerilir. İğne İplik Burada olarak bu kategoride sizlerle buluşturduğumuz pastal serim masaları modellerini incelerken, aynı zamanda güncel fiyatlarını da görüntüleyebilirsiniz.

İğne İplik Burada Farkıyla Kolayca Satın Alın!

Faaliyete başladığı ilk günden beri müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışına sahip olan İğne İplik Burada, pastal serim masası almak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. Siz de işletmenizin gereksinimi olan pastal serim masalarını İğne İplik Burada ayrıcalıklarından yararlanarak kolayca satın alabilirsiniz. Güvenli online alışveriş altyapımız sayesinde kişisel bilgilerinize dair herhangi bir endişe yaşamadan, kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Alacağınız ürünün ödemesini dilerseniz havale yoluyla, dilerseniz kredi kartınız ile anında gerçekleştirebilirsiniz. Standart boyutlarda imal ettiğimiz masa modellerimizi tercih edebileceğiniz gibi, isteğiniz doğrultusunda özel boyutlarda serim masası da imal ettirebilirsiniz. Üstelik İğne İplik Burada firmamızdan yapacağınız serim masası alışverişlerinizde, kargo ücreti ödemeden kısa sürede ürününüzü teslim alabilirsiniz. Aldığınız üründen memnun kalmamanız durumunda da herhangi bir zorluk yaşamadan, koşulsuz geri iade talebinde bulunabilirsiniz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR