1

İkinci El Dikiş Makinesi

 

Farklı kumaşlar üzerinde dikiş yapmaya olanak tanıyan dikiş makineleri, oldukça çeşitli formlara sahiptir. Ancak sıfır dikiş makinesi almak, farklı nedenlerden dolayı her zaman mümkün değildir. Bu durumda ikinci el dikiş makinesi ürünleri ön plana çıkmaktadır. Sıfırı ile hemen hemen aynı işlevleri yerine getiren ikinci el makinelerin seçiminde bazı hususlara dikkat etmek gereklidir. Bunların balında alınacak makinenin yapılacak işleme uygun olması gelmektedir. Çok amaçlı dikiş makinelerinin yanı sıra, belirli amaçlar doğrultusunda çalışan ve yalnızca bazı kumaş türlerini dikebilen makineler de söz konusudur. 

 

2.el dikiş makinesi alırken üzerinde durulması gereken bir diğer husus da makinenin marka bilinirliğinin olması ve hem yedek parçalarının hem de servis ağının yaygın bir şekilde bulunabilmesidir. Bu hususlar dikkate alınmadan yapılacak satın almalar, alınacak makinenin belirli bir süre sonra işlevsiz hale gelmesine neden olabilmektedir. Ayrıca makine alırken herhangi bir sorunu olmamasına da dikkat edilmesi gereklidir. Bunun için ikinci el makine alımında daha güvenilir yerleri tercih etmek gereklidir. 

 

İkinci El Overlok Makinesi

Evlerde ya da küçük terzi atölyelerinde sıklıkla kullanılan makinelerden biri de overlok makinesi olarak bilinen ve kumaşların yanlarını keserek düz biçimde yeniden dikilmesini sağlayan makinelerdir. Overlok makinelerinde de sıfır alma olanağı bulunmadığı durumlarda, ikinci el makinelere yönelmek söz konusudur. Dikiş makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, overlok makineleri için de büyük ölçüde geçerlidir. Ek olarak overlok makinelerinde devir hızına ve dikiş genişliğine dikkat etmek de gereklidir. Teknoloji alanındaki gelişmelere paralel olarak overlok makineleri ile dikiş makinelerinde pek çok işlev otomatik bir hale gelmiştir. Otomatik fonksiyonlara sahip olan makineler, daha kolay kullanılabilmekte ve yapılan işlerin daha kısa sürede tamamlanabilmesinde yardımcı olmaktadır. İkinci el makine alırken, otomatik özelliklerinin fazla olmasına ve özellikle önemli işlemlerin kolay şekilde yapılabilmesine de dikkat etmek gereklidir. Tüm bu hususlar göz önüne alınarak yapılacak ikinci el makine seçimi, uzun yıllar boyunca bu makinelerin kullanılabilmelerine imkân tanımaktadır. İkinci el makinelerin daha uygun fiyatlı olması da ekstra bir avantajdır. 

 

İkince Elde En İyi Dikiş Makinesi Markaları

Tekstil sektöründe ve evlerde dikiş yapmak için en sık başvurulan makineler olan dikiş makineleri, iş verimliliğinin artmasına ve hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlanmasına neden olmaktadır. Dikiş makinesi satın alırken sıfır modelleri tercih etmek, pek çok yönden avantaj taşımaktadır. Ancak üretim kapasitesinin düşük olduğu ya da sıfır makine almak için yeterince mali olanağın olmadığı durumlarda ikinci el dikiş makineleri de tercih edilebilmektedir. İkinci el makine seçiminde marka büyük öneme sahiptir. Zira kaliteli ve bilinirliği yüksek markaların üretmiş olduğu makineler, ikinci el olsalar bile uzun yıllar kullanılabilme olanağına sahiptir.

İkinci el dikiş makinesi almak isteyenler için tavsiye edilebilecek bazı markalar mevcuttur. Brother, bu markaların başında yer almaktadır. 1908 yılında Japonya’da kurulan ve o tarihten itibaren tekstil sektörünün gereksinim duyduğu çeşitli makineleri yüksek Japon teknolojisi ile üreterek piyasaya sunan Brother, parça kalitesi ve işlevselliği ile ikinci el olduğunda bile sorunsuz kullanılabilmektedir. İkinci el dikiş makinası noktasında itibar gören bir diğer marka da Juki’dir. Brother gibi Japon markası olan Juki de uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilecek makineler sunmaktadır. 2 el dikiş makinası satış yapan mağazalarda ya da web sitelerinde özellikle bu markaların makinelerine odaklanılmalıdır.

İkinci El Dikiş Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el makinelerden beklenen performansın sağlanabilmesi adına dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. 2 el dikiş makinası satış işlemi esnasında bu hususların dikkate alınması, alınacak makineden memnun kalınması açısından önem taşımaktadır. Her şeyden önce makinenin yaşının küçük olmasına özen gösterilmelidir. Metal yorgunluğu olarak adlandırılan durumdan dolayı, kaliteli markaların makineleri bile performans kaybı yaşayabilmektedir. Bu yüzden de üretim yılı yakın olan ya da daha az çalışmış makineler tercih edilmelidir. Önemli olan bir diğer husus da alınacak makinenin yedek parçalarının kolay bulunabilmesidir. Özellikle makinelerde yaşanması muhtemel arızaların zaman kaybedilmeden giderilmesi açısından parçaların bulunabilir olması gereklidir. 2 el ev tipi dikiş makinesi alırken, tekstil işletmelerinde kullanılmış makineler yerine; evlerde kullanılmış makineleri tercih etmek daha doğrudur. Zira evlerde kullanılan makineler, tekstil fabrikalarında kullanılan makinelere kıyasla her zaman daha az kullanılmaktadır.

İkinci El Dikiş Makinesi Fiyatları

İkinci el dikiş makinesi fiyatları alınmak istenilen makinenin markası, modeli, yaşı ve kullanım durumu, var olan arızaları ya da eksik parçaları gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Günümüzde internetin sağlamış olduğu kolaylıklar sayesinde ikinci el dikiş makinası fiyatları hakkında geniş çaplı araştırma yapabilmek ve farklı şehirlerden makineler bulabilmek mümkündür. 2 el brother düz dikiş makinası fiyatları bilinirliği düşük olan markaların ikinci el fiyatlarına kıyasla daha pahalıdır. Ancak bu markaya ait makinelerin uzun yıllar, herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilmesi de mümkündür. Aynı durum 2 el Juki dikiş makinesi fiyatları için de geçerlilik göstermektedir. Ancak ikinci el dikiş makina fiyatları makine seçimindeki öncelikli kriter olmamalıdır. Zira bu durumda sırf uygun fiyatlı olduğu için yeteri kadar işlevsel ve kaliteli olmayan makinelerin tercih edilebilmesi gibi bir olumsuzluk ortaya çıkabilmektedir.

Bu kategoride yer alan ikinci el dikiş makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.