1

Dikiş Makinesi

Dikiş makinesi evlerde ya da tekstil alanında faaliyet gösteren işletmelerde dikiş ve nakış işlemlerini daha hızlı yapabilmek için kullanılan makinelerdir. Sanayi Devrimi’nden bugüne kadar yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak, dikiş makinelerinin sahip oldukları özelliklerde de gelişmeler görülmüştür. Özellikle günümüzde otomatik ve bilgisayarlı makinaların ortaya çıkmasıyla birlikte, dikiş ve nakış işlemleri büyük ölçüde kolaylaşmıştır. Geçmişteki makinalara kıyasla daha sessiz çalışabilen ve daha çeşitli dikiş işlevleri ile donatılmış olan bu makineler, dikiş makinesi ve diğer tekstil makinalarının üretiminde önemli bir yere sahip olan Singer, Janom, Yuki ve Broderi gibi dev markalar tarafından piyasaya sunulmaktadır.

İkinci El Dikiş Makinesi

Dikiş makinelerinin giderek daha fazla özelliğe sahip olmaya başlaması, bir yandan da fiyatlarında artış yaşanmasına yol açmıştır. Daha kaliteli makinaları, daha uygun fiyata kullanmak isteyenler açısından ikinci el dikiş makinası en iyi alternatiftir. Doğru ve güvenilir bir kaynaktan satın alındıkları sürece, verimlilik açısından sıfır ve ikinci el makinaların arasında herhangi bir farka rastlamak mümkün değildir. Firmamız, farklı markalara ait ikinci el dikiş makinalarını tekstil sektörünün ve evlerde dikiş yapan kadınların hizmetine sunmaktadır.

İkinci El Sanayi Tipi Dikiş Makinesi

Sanayi tipi dikiş makinaları, evlerde kullanılan makinalar ile kıyaslandıkları zaman daha büyük boyutlu, daha hızlı ve daha işlevsel makinelerdir. Seri üretim mantığının hâkim olduğu tekstil endüstrisinin taleplerini karşılayabilmek adına üstün özelliklerle donatılmış olan bu makineler, fiyat açısından da ev tipi makinelerin çok üzerindedir. Bir tekstil işletmesinde aynı anda çok sayıda makine kullanılacağı da göz önüne alındığı zaman ortaya büyük bir maliyet çıkmaktadır. İkinci el sanayi tipi dikiş makinesi bu durumda bir kurtarıcıdır. Kaliteli markalar tarafından üretilmiş ve az kullanılmış makinelere daha uygun fiyatlar ile erişebilmek mümkündür. 

Ev Tipi Dikiş Makineleri

Ev tipi dikiş makinaları endüstriyel makinalar ile kıyaslandıkları zaman görece daha küçük boyutlu ve daha yavaştır. Genelde evlerde ya da küçük işletmelerde dikiş işlemlerinin yapılması için kullanılan bu makineler hem sıfır hem de ikinci el olarak piyasada bulunabilmektedir. Detaylı araştırmalar sonucunda doğru bir seçim yapıldığı taktirde, alınacak olan makinenin ömür boyu kullanımı söz konusudur. Marka, yaygın servis ağı, yedek parça bulunabilirliği, çok sayıda dikiş ve nakış olanağı sunması gibi faktörler, yeni bir makine alınacağı zaman en çok dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Dikiş Makinesi

 

Dikiş makineleri, Sanayi Devrimi ile artan talebi ve seri üretim ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla geliştirilmiş, hızlı dikiş dikmeye yarayan teknik aletlerdir. Günümüze kadar geçen süreçte teknik alanda meydana gelen gelişmeler, farklı dikiş makinesi modellerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Dikiş makinelerinin el, ayak ve elektrik ile çalışan farklı türevleri söz konusudur. Dikiş makinalarının hem tekstil endüstrisine hem de bireysel kullanıcılara sağlamış olduğu katkılar, daha gelişmiş özelliklere sahip makinelerin üretilmesi açısından itici güç olmuştur. 

 

Dikiş Makinesi Türleri

 

Dikiş makinası ürünleri, farklı özelliklerine göre değişik sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Bu sınıflandırmalar arasında kullanım alanına göre yapılan sınıflandırma ön plana çıkmaktadır. Kullanım alanlarına göre dikiş makinalarını iki başlık altında incelemek mümkündür:

  • Endüstriyel Dikiş Makineleri: Sanayi tipi dikiş makinesi olarak da adlandırılan endüstriyel makineler, genellikle tekstil atölyelerinde ve büyük tekstil fabrikalarında kullanılmaktadır. Bu makineler hem hızları hem de güçleri ile seri üretime olanak tanımaktadır. 
  • Ev Tipi Dikiş Makineleri: Sanayi tipi makineler ile kıyaslandıkları zaman işleme kapasiteleri ve güçleri daha düşük ayrıca daha yavaş olan makinelerdir. Ev tipi dikiş makinesi ev kadınları tarafından günlük ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmak ya da basit ticari işleri yapmak için tercih edilmektedir. Ayrıca küçük terzi işletmelerinde de bu türden makineler sık görülmektedir. 

 

Bu genel sınıflandırmanın yanı sıra dikiş makinelerinin yerine getirdikleri işlevler doğrultusunda da bazı ayrımlar yapmak mümkündür. Bunları; klasik tek iğneli ve tek iplikli düz dikiş makineleri, kumaş kenarlarını kesmeye ve aynı zamanda da dikerek temizlemeye yarayan overlok makinesi türleri, birden fazla ipliği aynı anda kullanarak dikiş yapabilme olanağı tanıyan recme makineleri, aynı anda iki iğne kullanarak dikiş ya da işleme yapabilen çift iğneli dikiş makineleri şeklinde sıralanabilmektedir. Ayrıca dikiş makineleri ile birlikte kullanılan dikiş aparatları da oldukça çeşitlidir. 

 

Dikiş Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Makine ile yapılan dikiş işlemlerinden istenilen verimi elde edebilmek adına doğru dikiş makinesi seçmek büyük önem arz eden bir konudur. Bu konuda üzerinde durulması gereken ilk husus, tercih edilecek makinenin her türden kumaşı dikebilecek nitelikte olmasıdır. Aksi halde zorluklar ile karşılaşılması söz konusu olacaktır. Ayrıca makine almadan önce marka ve modeller hakkında internet üzerinden ya da bilgili kişilerden kısa bir araştırma yapmak yerinde olacaktır. Hakkında çok fazla şikâyet olan model ve markalara karşı mesafeli durulmalıdır. 

 

Tercih edilecek dikiş makinesinin sessizliği de önemli bir faktördür. Özellikle birden fazla makinenin aynı ortamda kullanılacağı alanlar için makine seçimi yaparken, bu faktör gözden kaçırılmamalıdır. Gürültülü makineler, uzun süreli kullanımda duyma fonksiyonlarının zayıflamasına neden olabilmektedir. Dikiş makinesinde yer alan fonksiyonların otomatik olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Bu sayede zamandan tasarruf sağlarken, iş yapmak da daha kolaylaşacaktır. Dikiş makinesinin iç ve ana parçalarının metal olması da gözden kaçırılmamalıdır. Ayrıca arıza durumunda parçalarının kolay bulunabilir olması da bir dikiş makinesini tercih sebebi haline getirmektedir. 

 

En İyi Dikiş Makinesi Markaları

 

Dikiş makinası seçiminde marka tercihi de son derece önemlidir. Kalitesi ile bilinirliği yüksek olan markaları tercih etmek hem yüksek verimlilik sağlayabilmek hem de yaşanabilecek sorunlar karşısında muhatap bulabilmek adına avantajlıdır. Ayrıca tercih edilecek markanın yaygın bayi ağına sahip olması gereklidir. Juki, Brother, Yamato, Kingtex, Siruba ve Zoje gibi markalar bu konuda devler liginin başında yer almaktadır. Bunlara ek olarak Esman, Kansai, Typical, FDM, Yuki, Pegasus, Durkopp Adler ve Janome markalarından da söz etmek mümkündür. Dilerseniz web sitemiz üzerinden bu markalara ait tüm makineleri inceleyebilir ve internetin sunmuş olduğu olanaklardan yararlanarak anında sipariş verebilirsiniz. 

 

Dikiş Makinesi Fiyatları

 

Dikiş makinalarının seçiminde önemli olan bir diğer aktör de fiyattır. Ancak yalnızca fiyatı uygun olduğu için bir dikiş makinesini tercih etmek oldukça yanlıştır. Dikiş makinesi fiyatları markadan markaya değişiklik gösterdiği gibi; aynı markanın modelleri arasında da gözle görülür farklılıklara sahiptir. Ayrıca ev tipi makineler ile endüstriyel makineler arasında da fiyat farklılıkları söz konusudur. Makine seçimi yapmadan önce, kullanım amacına uygun dikiş makinesinin hangisi olduğuna dair iyi bir araştırma yapılması gereklidir.  Bu kategoride yer alan dikiş makinelerinin özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun olanını seçerek anında sipariş verebilirsiniz. 

Bu kategoride yer alan ve farklı markalar tarafından üretilen sıfır ya da ikinci el dikiş makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR