1

Pastal Kağıdı

Pastal kağıtları otomatik kesme makinelerinde kullanılan özel olarak üretilen kağıtlardır. Bu kağıtların kullanılması kesimin düzgün yapılabilmesinde oldukça büyük bir önemi bulunur. Kesim makineleri vakum özellikleri ile kağıt ve kumaşı sabitler ve bu şekilde çizim yapmadan direkt olarak kesim yapabilme imkanı sunar. Pastal kağıdı sayesinde üretimde zaman kaybı yaşanmaz. Bu kağıtlar tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Çizim için yapışkanlı ya da yapışkansız çeşitleri bulunur. Aynı zamanda pastal arası ve pastal altı çeşitleri de vardır. Pastal altı kağıtlarda delikli ve deliksiz olmak üzere farklı alternatifleri de bulunur. Kullanım amacına uygun olarak pastal kağıtları farklı seçeneklerde tasarlanırlar.

Tekstil alanında kullanılan bu kağıtlar çizim işlemi gerektirmeksizin kesim işleminin yapılabilmesine imkan yaratır. Bu özellikleri sayesinde günümüzde bu alanda iş verimi artarak daha yüksek standartlarda çalışabilme olanağı doğar. Düşük maliyetli olan bu kağıtların kullanımı sonrasında iş süresinden tasarruf imkanı bulunur.

Pastal Kağıdı Ne İşe Yarar?

Pastal kağıtları tekstil alanında çok önem verilen tasarımlardır. Günümüzde birçok işletme bu kağıtların işlevlerinden geniş ölçüde yararlanıyor. Kumaşı en iyi şekilde idare etmeye yarayan ürünler arasında yer alıyor. Yapılan işte kalite hedefleyen işletmelerin mutlaka en iyi kalitede pastal kağıdı tercih etmesi gerekir. Pastal altı kağıdı çeşitleri bilgisayar ortamında tasarlanan bir modeli kumaşa uygulamak için kullanılırlar. Bu kumaşlar çizimin daha sağlıklı şekilde olabilmesinde son derece etkilidir.

Pastal kağıtlarında kalite oldukça önemlidir. Çünkü kullanım sırasında yırtılmaması son derece önemlidir. Ezilmeden ve darbelerden korunaklı bir şekilde stoklanması da önemlidir. Kullanım sırası gelene kadar iyi bir şekilde muhafaza dilmeleri gerekir.

Pastal altı kağıdı kumaşların kirlenmesini önlediği gibi masa üzerinde de kaymasını engeller. Beklentilere yanıt veren pastal kağıtları kaliteli olduğunda yapılan işin de kalitesi de yüksek olur. Kesim makinesi vakum yaparak kağıdı kumaşla birlikte sabitler ve daha düzgün bir şekilde kesim yapılmasına olanak tanır. Bu kağıtlar farklı en ve boylarda tasarlanır. Kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak istenilen boyutlarda ve ende satın alınabilir.

Pastal Kağıdı Çeşitleri

Pastal kağıdı farklı çeşitlerde üretilirler. Tekstil sektöründe çok fazla kullanılan bu kağıtlar delikli ve deliksiz olarak tasarlanırlar. Aynı zamanda yapışkanlı ve yapışkansız olarak da tasarlanan türleri bulunur. Kullanım yeri ve amacı burada son derece önemlidir.

Pastal altı kağıdı fiyatları da kalitesine ve türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Bu kağıtların kullanım amacına göre farklı türlerde tasarlanması kullanım açısından önemli avantajdır. Kumaşın masada sabit durmasından daha temiz bir kesim yapılabilmesine kadar çok fazla avantajı bulunur. Bu kağıtları kullanım şekli de önemlidir. Plotter’e yerleştirdiğiniz kağıdın çok gerin ya da çok bol olmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle de kağıdın türüne göre bir kullanım şekli her zaman dikkat edilen bir detaydır.

Pastal Fiyatları

 

Pastal kağıdı fiyatları çeşitli durumlara göre farklılık gösterir. Bu kağıtların fiyatlandırılmasında belirli detaylar göz önünde bulunduruluyor. Pastal altı delikli kağıt fiyatları ulaşılabilir olarak firmamız tarafından satışa sunuluyor. Beklentilerinize uygun ve son derece yüksek kalitede kağıt satın almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyat garantisi ve kargo seçeneklerimiz ile pastal kağıtları adresinize teslim ediliyor.

Kaliteli ve istenilen ölçülerde pastal kağıdı gereksinimlerinizde her zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek standartlarda tasarlanan bu kağıtlar işletmelerinizdeki işlerin verimini ve kalitesini artırır. Bu konuda bizlerle iletişime geçebilir ve kısa sürede ihtiyacınız kadar kağıdı bizlerden satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR