1

Kollu Dikiş Makinesi

Tekstil sektöründe verimliliğin sağlanabilmesi ve çağın gerekliliği olan seri üretim ihtiyacının karşılanabilmesi için yaygın olarak makinelerden yararlanılmaktadır. Özellikle Sanayi Devrimi’nden sonra kullanılmaya başlayan tekstil makineleri, günümüzde ortaya çıkan yeni teknolojiler ile birlikte sürekli olarak güncellenmektedir. Dikiş makineleri, bu alanda en sık kullanılan makinelerdir. Kumaşların dikilmesini ve nihai ürün haline getirilmesini sağlayan dikiş makinelerinin çok farklı çeşitleri mevcuttur. Kollu makine modelleri, dikiş makinelerinin en çok tercih edilen türlerinden biridir. Bu makinelerde genellikle iki farklı kol bulunmaktadır. Bunlardan biri baskı ayağını indirip kaldırmaya yarayan baskı koludur. Diğer kol ise sağlamlaştırma dikişi yapılmak istenilen durumlarda ileri geri yapmaya yaramaktadır. Her iki kol da makinenin kullanımını kolaylaştırmaktadır. Kollu makineler hem düz dikiş makinesi hem de çift iğne dikiş makinesi ürünlerinde görülmektedir.

En İyi Kollu Dikiş Makinesi Markaları

Günümüzde tekstil makinesi üreten çok sayıda marka bulunmaktadır. Ancak bu markaların ve üretmiş oldukları makinelerin hepsinin aynı kalitede olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de dikiş makinesi alırken marka ve kalite etkenlerine özen gösterilmelidir. Kalite açısından değerlendirme yapıldığında Japon firmaları ön plana çıkmaktadır. Özellikle Juki, sahip olduğu köklü geçmişi ve üstün teknolojisi ile tekstil sektörünün gereksinim duyduğu makineleri uzun yıllardan beri üretmektedir. Kollu Juki çift iğne makineleri bu doğrultuda önemlidir. Spor dikişleri, gömlek dikişleri ya da süsleme dikişleri için kullanılan çift iğneli Juki makinalar, kaliteleri ve işlevsel yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

İkinci El Dikiş Makineleri

İkinci el dikiş makineleri sıfır makine alma olanağının bulunmadığı ya da sıfır makinenin avantajlı görülmediği durumlarda devreye giren alternatiflerdir. Üretim hacmi düşük olan ya da sıfır makinelerin maliyetini karşılayamayacak kadar küçük olan tekstil işletmeleri açısından ikinci el makineler daha uygundur. Ancak ikinci el makine seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Her şeyden önce makinenin az ve temiz kullanılmış olmasına özen gösterilmelidir. Temiz ve az kullanılmış makineler, sıfırından farksız olarak uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Ayrıca ikinci el alınacak makinelerin markalarına da dikkat edilmelidir. Bilinirliği yüksek markaların makineleri de uzun ömürlüdür. Son olarak da makinenin yedek parçalarının kolay bulunabilmesine odaklanılmalıdır. Arıza yaşanması durumunda tamiratın hemen yapılabilmesi açısından bu husus önem arz etmektedir.

Kollu Dikiş Makinesi Fiyatları

Kollu dikiş makinelerinin fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira bu makinelerin fiyatları üzerinde etkili olan çok fazla husus bulunmaktadır. Ancak otomatik çift iğne fiyatları hiçbir zaman öncelik olarak kabul edilmemelidir. Kollu dikiş makinesi seçiminde kalite her şeyden önemlidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için seçilecek bir makine, uzun vadede daha farklı problemlerin ortaya çıkmasına ya da arızaların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de gereksinimleri karşılama potansiyeli olan ve kalite açısından istenilen düzeyde olan makineler arasından en uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir. Juki çift iğne fiyatları her ne kadar diğer markalara kıyasla daha yüksek olsa da bilinirliğinin yüksek olması, kalitesi ve işlevselliği bu markanın makinelerin cazip kılmaktadır.

Bu kategoride yer alan kollu dikiş makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR