1

Dikiş Otomatları

Dikiş otomatları, tekstil sektöründe farklı işlevleri yerine getirmek için kullanılan makinelerdir. Seri üretim mantığına dayanan ve kısa sürede en yüksek sayıda üretim yapabilmeyi amaçlayan bu sektörde, dikiş otomatları sayesinde büyük bir üstünlük elde edilebilmektedir. Otomatların sunduğu olanaklar, tekstil endüstrisine hem maddi hem de zaman açısından kazanç sağlamaktadır. Ayrıca dikiş otomatları sayesinde kusur oranı daha düşük işler ortaya koyabilmek de mümkündür. Tamamen bilgisayar destekli çalışan otomatlar, minimum düzeyde hata payları ile insan çalışanlardan çok daha üstün bir performans ortaya koyabilmektedir.

Lastik Birleştirme Makinesi

Lastik birleştirme makinesi tekstil işletmelerinde en sık kullanılan otomatlar arasında yer almaktadır. Özellikle lastikli kıyafetlerin dikimi ile uğraşan işletmeler açısından bu makine olmazsa olmaz niteliğe sahiptir. Lastik birleştirme makinesiyle, düz şerit halinde olan lastikler iki uçtan birleştirilmekte ve sağlam bir şekilde dikilmektedir. Tamamen akıllı bir sistem ile çalışan bu makine, uçların birbirine denk gelmesini ve kayma olmadan birleştirilmesini sağlamaktadır. Bu işlemi insana göre çok daha yüksek hızla yapıyor olması da lastik birleştirme makinesinin diğer bir artısıdır.

Köprü Takma Otomatı

Tekstil sektöründe köprü, kıyafetler üzerine takılan şeritler ya da kurdelelerdir. Bazen kıyafetlere sabit olarak dikilen kemerler de köprü olarak adlandırılabilmektedir. Köprü takma otomatı bu işlemin seri ve aynı hizada yapılmasını sağlamaktadır. Lastik birleştirme makinesiyle hemen hemen aynı mantıkta çalışan bu otomat, birkaç saniye gibi kısa sürede köprülerin kumaşa sabitlenmesini sağlamaktadır.

Etek Reçme Otomatı

Reçme otomatları da tekstil endüstrisinin en işlevsel otomatları arasında yer almaktadır. Kıyafetlerin kol ve etek kısımlarının dikilmesi ya da kıvrılması anlamına gelen reçme işleminin yapılmasında kullanılan etek reçme otomatı bu alanda çalışanların en büyük yardımcısıdır. Reçme işleminin el ile yapılması son derece zahmetli ve zaman alıcıdır.

Şekil Dikiş Makinası

Dikiş makinası denildiği zaman akla yalnızca düz dikiş dikmeye yarayan makineler gelse de farklı işlevleri yerine getiren dikiş makinaları da bulunmaktadır. Şekil dikiş makinası bunlar arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Farklı şekillerin kumaşlara işlenmesini sağlayan bu makineler, daha zarif ve estetik tasarımların yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Bilgisayar destekli olan bu makinalar, önceden belleklerine tanımlanmış olan şekillerin kumaşlara işlenmesini mümkün kılmaktadır. 

Askı Takma Otomatı

Tekstil sektörünün gereksinim duyduğu otomatlar arasında askı takma otomatı da önemli bir yer tutmaktadır. Bu otomat sayesinde kıyafetlerin her iki tarafına da eşit ölçüde askı takılabilmektedir. Otomatların en büyük yararlarından biri, eşitli ölçümü konusunda son derece hassas olmalarıdır. Özellikle askılı kıyafetler için hazırlanmış olan askıların kıyafete dikilmesinde bu otomattan yararlanılmaktadır.

Elektronik İlik Otomatı

Elektronik ilik otomatı düğmesi olan tüm kıyafetler için gerekli olan bir otomattır. Bu yüzden de her tekstil atölyesinin olmazsa olmaz otomatlarından biridir. İlik açma otomatı, bir düğme şeridi üzerinde belirlenen aralıklarla otomatik olarak ilik açılmasını temin etmektedir. Ayrıca ilik genişliğinin ne kadar olduğu da bu otomata tanımlanabilmektedir. Bu ilik açma işlemini sapma olmadan yapması ve her iliği yaklaşık birkaç saniyede açması, bu otomatın avantajlı yönlerindendir.

Bu kategoride yer alan dikiş otomatları ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR