Düz Makine Dişlileri

Dikiş makineleri, tekstil sektöründe kullanılan en işlevsel makineler arasında yer almaktadır. Hem endüstriyel alanlarda hem de evlerde ve küçük terzi atölyelerinde dikiş işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlayan dikiş makineleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeleri tekstil makinelerine sürekli olarak adapte eden makine geliştirici firmalar, daha işlevsel makineleri piyasaya sunmaktadır. Düz makina ya da düz dikiş makinası olarak adlandırılan makinalar, halihazırda kullanımı en yaygın olan makinelerdendir. Büyük bir çoğunluğu manuel olarak kontrol edilen bu makinelerde kullanılan pek çok parça ve aparat bulunmaktadır.

Dikiş makinelerinde bulunan parçaların temel amacı, dikiş işlemlerini daha zahmetsiz hale getirebilmek ve yapılan iş üzerindeki kontrolü artırabilmektir. Düz makina dişlileri bu makinelerde bulunan en önemli parçalardandır. Dikiş genişliğinin ve sıklığının ayarlanmasını sağlayan dişliler, makinede iğnenin hemen altında yer almaktadır. Makinelerin dişlilerinde herhangi bir sorun yaşanması durumunda değişiklik yapılabilmesi için üretilmiş olan çok farklı dişli modelleri bulunmaktadır. Ancak alınan dişlilerin makine ile uyumlu olmasına ve kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kalitesiz dişliler, kullanım ömürlerinin kısa olması dolayısıyla kullanışlı değildir. Bu noktada her makine üreticisinin, kendi makinesi için üretmiş olduğu dişli modellerini temin ederek kullanmak daha doğrudur. Ancak eski ve orijinal parçaları yeteri kadar bulunamayan makineler için muadil dişlilerin kullanılabilmesi de mümkündür.

Düz Makine Yedek Parçaları

Dikiş makineler her ne kadar kaliteli markalar tarafından üretilmiş olurlarsa olsunlar, teknik aletlerin doğası gereği arıza yapmaya yatkındır. Bu yüzden en kaliteli makinelerde bile zaman zaman arızalar görmek mümkündür. Makine arızalarının giderilmesi için çoğu zaman parça değişimi gereklidir. Düz makina yedek parçaları bu noktadan önem kazanmaktadır. Düz makinelerin daha basit yapılı olması, yedek parçalarının daha yaygın olmasını sağlamaktadır. Makine için her yedek parçadan bir tane bulundurmak, olası arıza durumlarında işlerin aksamasını önlemek açısından gereklidir. Dişliler hususunda belirtildiği gibi, makine parçalarında da orijinal parçalar tercih edilmelidir. Yan sanayi ürünler makineler ile uyum sağlayamadıkları gibi, kullanım ömürlerinin kısa olması nedeniyle de dezavantaj yaratmaktadır. Bu yüzden de öncelikli olarak parçaların işlevselliğine odaklanılmalıdır.

Düz Makine Fiyatları

Düz makine fiyatları hususunda net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira günümüzde dikiş makinesi üretimi ve satışı yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Daha net bir rakama ulaşabilmek için fiyat araştırması yapmak gereklidir. İnternetin ve online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklar, çok sayıda firmanın bir yerden oturarak incelenebilmesini sağlamaktadır. Bu imkândan yararlanarak alınacak olan düz makinelere dair kapsamlı bir fiyat araştırması yapabilmek mümkündür. Ancak düz makine seçiminde yalnızca fiyata odaklanmak doğru değildir. Sadece fiyatı düşük olduğu için tercih edilecek makineler, uzun vadede daha farklı sorunların ve maliyetlerin ortaya çıkmasına kapı aralayabilmektedir. Bu yüzden de öncelikli olarak işletmenin ya da makinenin kullanılacağı alanın gereksinimleri tespit edilmeli, sonra da bu gereksinimi karşılama potansiyeli bulunan makineler tespit edilmelidir. Son olarak da bu makineler arasından uygun fiyatlı olanlardan biri tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan düz makine dişlisi modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.