1

Kılçık Etiket

Tekstil ürünlerine duyulan talebin artması, üretimde hızı artıracak ve verimliliği sağlayacak çeşitli yöntemlere başvurulmasını zorunlu hale getirmektedir. İnsan iş gücü üzerine düşen yükün azaltılmasını ve birim zamanda daha fazla üretim yapılabilmesini sağlamak için kullanılan çeşitli araç ve yöntemler bulunmaktadır. Tekstil fabrikalarının, yapılacak işlemlere göre farklı bölümlere ayrılması ve her bölümde yalnızca tanımlanmış olan görevin yerine getirilmesi de bu yöntemlerden biridir. Üretimde profesyonel anlayışın benimsenmesi anlamına gelen bu yöntemde, art arda tamamlanan süreçlerin bütünü oluşturması sağlanmaktadır. Ütü paket kısmı da tekstil işletmelerindeki bu bölümlerden biridir. Genellikle son bölüm olan ve üretilen ürünlerin ütüleme ile paketleme işlemlerinin yapıldığı bu alanda, etiket basma işlemi de yapılmaktadır. Kılçık makinesi adı verilen bir makine ve bu makinenin kullanmış olduğu kılçık adındaki ince plastik ipler yardımı ile etiketlerin tekstil ürünlerine sabitlenmesi sağlanmaktadır. Şeffaf kılçık olarak da adlandırılan ve etiketin tekstil ürünü üzerinde asılı kalmasını sağlayan şeffaf malzemeler, kutu içerisinde farklı adetlerde satışa sunulmaktadır. Kılçıkların ütüleme ve paketleme bölümlerinde kullanılmasından dolayı, bu ürün genellikle ütü paket malzemeleri kategorilerinde yer almaktadır. Etiket kılçığı sayesinde iş gücünden tasarruf sağlanmakta ve tek bir kişi gün içerisinde bir makine ile binlerce etiketin takılmasını yapabilmektedir. Kılçıkların farklı boyut seçenekleri mevcuttur. Boyutlar genellikle etiketleme yapılacak tekstil ürününün kalınlığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kılçık makinelerinin yanı sıra, çok tercih edilmese de elle geçmeli kılçık türleri de vardır. Bunlar hem pratik değildir hem de tekstil sektörünün seri üretim mantığına kıyasla daha yavaştır. Bu yüzden de genellikle üretimin çok yoğun olmadığı küçük atölyelerde tercih edilmektedir.

Kılçık Makinesi İğnesi

Kılçık makinelerinin etiketi tekstil ürününe takabilmeleri için kılçık iğnelerine gereksinimi vardır. Bu iğne, tekstil ürününde etiket takılacak yerin belirlenmesini ve kılçık için ince bir yer açmasını sağlamaktadır. Kılçık makinesi iğnesi olmadan kılçık atma işleminin yapılabilmesi mümkün değildir. Bu iğnenin de farklı boyutları bulunmaktadır. Kılçık makine iğnesi alırken, kullanılacağı makinenin özelliklerinin göz önünde bulundurulması ve bu doğrultuda ürün seçimi yapılması büyük öneme sahiptir. Alınacak kılçık iğnesinin aynı zamanda kılçıklar ile de uygun boyutta olması gereklidir.

Kılçık Fiyatları

Kılçık fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilme olanağı yoktur. Zira bu konuda üretim yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın farklı fiyat politikasına sahip olması ve imal edilen ürünün kalitesi, fiyatların da değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Kılçıklar genellikle toplu paketler halinde satışa sunulmaktadır. Paket içi ürün miktarı da fiyatın belirlenmesi noktasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca paket içerisindeki kılçık sayısının fazlalığına göre, fiyatlarda da aşağı yönlü bir hareket görülmektedir. Ancak kılçık alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması tavsiye edilmektedir. Zira alınacak ürünlerin kalitesiz olması, kısa sürede kopma ya da müşteriye ulaşmadan düşme gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Kaliteli kılçıkları uygun fiyat ile satın alabilmek için internetin sunduğu olanaklardan yararlanmak ve detaylı bir araştırma yapmak daha doğrudur.

Bu kategoride yer alan kılçık etiketleri ile kılçık makinesi iğnelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR