Etiket Kesme Makinası

Dışarıdan bakıldığında tekstil sektörü yalnızca tekstil ürünlerini üreten sektör olarak görülmektedir. Ancak bu sektörde yapılan işleri, yalnızca kumaşın işlenerek nihai ürün haline getirilmesi olarak sınırlandırmak doğru değildir. Tekstil üretimleri, birbirini takip eden çok sayıda sürecin bir neticesidir. Bu süreçlerin daha hızlı tamamlanmaları ve üretimde verimliliğin sağlanabilmesi için, makineleşmeye duyulan gereksinim her geçen gün artmaktadır. Özellikle artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve seri üretim pratiklerine bağlı kalabilmek için kullanılan çok sayıda tekstil makinesi bulunmaktadır. Etiket kesme makinesi de irili ufaklı pek çok makineden biridir. Her ne kadar basit makineler olarak görülseler de bu makinelerin yerine getirdiği işlev büyüktür. Zira etiketi olmayan bir tekstil ürününe rastlamak mümkün değildir. Etiket kesim makinası rulo ya da makara halinde üretilmiş olan etiketlerin, her tekstil ürünü için ayrı ayrı kesilmesini sağlamaktadır.

Sıcak Kesim Makinası

Tekstil işletmelerinde etiket kesmek için kullanılan kesim makinaları, sıcak kesim yapanlar ve soğuk kesim yapanlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sıcak kesim makinası uygulamış olduğu ısı ile kesim işleminin tamamlanmasını sağlamaktadır. Soğuk kesim yapan makinalar ise bıçak yardımı ile etiket kesimi yapmaktadır. Etiket kesme makinelerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak, günümüzde hem sıcak hem de soğuk kesim işlemlerini bir arada yapabilen makineler ortaya çıkmıştır. Bunlara ek olarak rezistanslı kesim makinelerinden söz etmek de mümkündür. Rezistanslı kesim makineleri de sıcak kesim mantığına dayanmakta, ancak kesim işlemi manuel olarak yapılmaktadır. Yani kesilmesi gereken tüm etiketlerin el ile ayrı ayrı yapılması gereklidir. Rezistanslı kesim makinelerinin iyi yanı ise portatif ve hafif olmalarıdır. Bu sayede farklı alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Otomatik Sıcak Soğuk Etiket Kesme Makinası

Tekstil makinesi üretimi yapan firmalar, teknoloji alanında yaşanan gelişmeleri tekstil makinelerine sürekli olarak entegre etmektedir. Sıcak ve soğuk kesim makineleri de bu durumdan etkilenmiştir. Otomatik sıcak soğuk etiket kesme makinesi modelleri, üzerinde mini bir bilgisayarın yer aldığı ve bir kez buradan tüm ayarların atanmasından sonra kesimin aralıksız olarak devam ettiği makinelerdir. Etiket kesim işini son derece kolaylaştıran ve çalışanların iş yükünü azaltan otomatik makineler her iki yöntemle de kesim yapabilmektedir.

Sıcak Kesim Makinesi Fiyatları

Etiket kesimi için makine seçimi yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Fiyat da bunlardan biridir. Alınacak makinenin uygun fiyatlı olması, işletme için maliyetin azalmasını sağlayacağı için önem arz etmektedir. Ancak yalnızca fiyata odaklanmak, doğru bir yaklaşım değildir. Sadece fiyatına bakılarak alınan makineler, uzun vadede daha farklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de öncelikle aday makineler arasında kalite elemesi yapılmalı ve işletme ihtiyaçlarına en uygun makineler belirlenmelidir. Daha sonra belirlenen bu makineler arasından uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir. Ayrıca kesim makinesi alırken yaygın servis ağına sahip olmasına ve yedek parçalarının kolay bulunabilmesine de dikkat etmek gereklidir. Arıza durumunda işlerin uzun süreli aksamaması bakımında bu husus önemlidir. Alınacak makine için farklı ödeme seçeneklerinin bulunmasına da özen gösterilmelidir.

Bu kategoride yer alan etiket kesme makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.