1

Düz Makine Bıçakları

Tekstil makineleri, sektörün gereksinim duyduğu verimliliği sağlayabilmek adına önemli bir yere sahiptir. Her biri diğerini tamamlayan farklı bir işlevi yerine getiren bu makineler, teknoloji alanında yaşanan gelişmelere paralel olarak sürekli güncellenmekte ve yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Düz makineler, tekstil sektörünün bel kemiği niteliğindeki makineler arasında yer almaktadır. Dikiş makinesi modelleri arasında halen daha en yaygın kullanılan tür olan düz makineler, kumaşların dikilerek nihai ürün haline getirilebilmesi amacıyla hem tekstil sektöründe hem de daha küçük işletmeler ile evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu makinelerin daha iyi çalışmasını sağlayan pek çok küçük parça ve aparat bulunmaktadır. Düz makina bıçakları da bu parçalardan biridir. Dikiş işleminin bittiği noktada ipi kesmek için kullanılan bu parça, her defasında ipin manuel olarak kesilmesi zahmetini ortadan kaldırılmaktadır. Ancak düz makine iplik kesme bıçağı ürününden tam olarak yararlanabilmek için doğru seçim yapmak da önem arz etmektedir. Alınacak bıçağın makine ile uyumlu olması, paslanmazlığı ve dayanıklılığı bu noktada önem arz etmektedir.

Düz Makine Yedek Parçaları

Kullanılan düz dikiş makineleri ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar, zaman içerisinde bazı arızaların yaşanması kaçınılmazdır. Arıza, teknik cihazların doğasında var olan bir durumdur. Arıza yaşanması durumunda sorunun kısa sürede tespit edilerek çözüme ulaştırılması gereklidir. Aksi halde işlerin aksaması ve zaman kaybı gibi olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir. Düz makine arızalarının giderilmesi için çoğu zaman parça değişimi gereklilik arz etmektedir. Gerek kullanım hatası ve gerekse de parçanın uzun süre kullanılmasına bağlı olarak yıpranması, dikiş işlemlerine devam edebilmek için bu parçaların değişimini gerektirmektedir. Bu noktada düz makine yedek parçaları devreye girmektedir. Doğru yedek parça seçimi ile sorunun kısa sürede üstesinden gelebilmek ve kalınan yerden işlere devam edebilme mümkündür. Ancak tercih edilecek yedek parçaların kalitesi ve makine ile uyumlu olması gözden kaçırılmamalıdır. Makine yedek parçası alırken mümkün olduğu kadar makinenin üreticisi olan firmanın üretmiş olduğu orijinal yedek parçalar kullanılmalıdır. Bu olanağın bulunmadığı durumlarda ise orijinal kaliteye yakın olan yan sanayi parçalar tercih edilmelidir.

Düz Makine Fiyatları

Düz makina fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira bu konuda üretim ve satış yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Markaların üretmiş oldukları makinelerin kalitesi, fiyat politikaları ve marka bilinirliği gibi etkenler fiyat üzerinde belirleyicidir. Makine fiyatlarındaki bu çeşitlilik, satın almayı düşünen bireyler için büyük bir imkandır. Zira seçeneğin fazla olması, daha kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alabilme olanağı doğurmaktadır. İyi bir araştırma yapılması durumunda her bütçeye uygun düz makine bulabilmek mümkündür. Ancak düz makine alırken dikkat edilmesi gereken esas nokta, fiyat değil kalitedir. Sadece uygun fiyatlı olduğu için bir makinenin tercih edilmesi, uzun vadede daha farklı ve fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de alınacak makinenin ilk olarak gereksinimleri karşılama özelliğine dikkat edilmeli, sonrasında da kalitesine ve marka bilinirliğine odaklanılmalıdır. Gerekli şartları taşıyan makineler arasından en uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan düz makine bıçakları modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR