1 2 >

Ev Tipi Dikiş Makinesi Parçaları

Tekstil makineleri, bu sektördeki üretimin daha verimli hale gelebilmesi ve işgücü üzerindeki yükün azaltılabilmesi bakımından hayati öneme sahiptir. Günümüzde tekstil makinesi üretimi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Özellikle yeni çıkan teknolojilerin de bu makinelere entegre edilmeye başlanması ile birlikte, çok işlevli makineler ortaya çıkmıştır. Ancak tüm teknik aletlerde olduğu gibi, tekstil makinelerinde de zaman zaman arızalar görebilmek mümkündür. Bu arızaların giderilebilmesi için çoğu zaman parça değişimi gereklidir. Hem tekstil atölyelerinde hem de evlerde yaygın olarak kullanılan ev tipi dikiş makineleri de yedek parça değişimine en fazla gereksinim duyulan makinelerdir. Ev tipi makine yedek parçaları yaşanan arızaların anında giderilebilmesi ve işlerin aksamadan devam edebilmesi için önem taşımaktadır. Ev tipi dikiş makinelerinde makine ayakları, ev tipi overlok makinesi iğnesi makine tabanları, iğneler ve kesiciler gibi pek çok parça bulunmaktadır. Ayrıca ev tipi dikiş makinası overlok ayağı da sıkça gereksinim duyulan parçalardandır. Bu parçaların her birinin yedeğinin bulunmaması, olası arızalarda zaman kaybı yaşanmaması bakımından doğru olacaktır.

Ev Tipi Dikiş Makineleri

Ev tipi dikiş makinesi bu adla anılsa da kullanımı yalnızca ev ile sınırlı değildir. Daha basit düzeyli ve kullanışlı makineler olmalarından dolayı bu şekilde adlandırılmaktadır. Düz makine olarak da adlandırılan ev tipi dikiş makinelerinin pek çok türü bulunmaktadır. Ancak her makinenin aynı oranda işlevsel ve kaliteli olduğunu söylemek de mümkün değildir. Bu yüzden de ev tipi dikiş makinası alırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

·       Marka Bilinirliği: Ev tipi makine seçerken bilinen markaların tercih edilmesi önemlidir. Zira bu markalar tarafından üretilen makineler, kalite bakımından daha ileri düzeydedir. Ayrıca olası bir sorun yaşanması durumunda muhatap bulabilmek açısından da bilindik markalar seçilmelidir.

·       Yaygın Servis Ağı: Makine alınacak markanın servis ağının yaygın olmasına da özen gösterilmelidir. Makinelerde yaşanacak arızalarda makinenin uzak mesafelere gönderilmesi ve tamir edilmesinin beklenmesi, üretimde zaman kaybına neden olmaktadır.

·       Yedek Parça Bulunurluğu: Makinelerde parça değişiminin gerekli olacağı göz önünde bulundurulmalı ve ev tipi makine parçaları kolay bulunan makineler tercih edilmelidir. Bu aynı zamanda yedek parçaların ucuz olması anlamına da gelmektedir.

İkinci El Dikiş ve Overlok Makineleri

Ev tipi sıfır dikiş makinesi almak her zaman için mümkün değildir. Bütçenin kısıtlı olması ya da sıfır bir makineye gereksinim duyulmayacak kadar üretim potansiyelinin düşük olması gibi durumlarda, ikini el makineler alternatif olarak devreye girmektedir. Hem ev tipi düz makinelerde hem de diğer tekstil makinelerinde ikinci el pek çok ürün bulabilmek mümkündür. Ancak ikinci el ev tipi overlok makinası ya da reçme makinası alırken, az kullanılmış olmasına ve mümkünse garanti belgesinin devam ediyor olmasına odaklanılmalıdır. Az ve temiz kullanılan makineler, sıfır ayarında performans göstermektedir. İkinci el ev tipi overlok makinesi fiyatları ise kalite ve makinenin tazeliği garanti altına alındıktan sonra dikkate alınması gereken bir noktadır.

Bu kategoride yer alan ev tipi dikiş makinelerinin parçalarını ve ev tipi dikiş makineleri ile overlok makinalarını hem sıfır hem de ikinci el olarak online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR