1

Çift İğne Dikiş Makinası

Dikiş makineleri, tekstil sektörünün bel kemiği olarak nitelendirilebilecek makinelerdir. Sektörün en sık kullandığı makineler olan dikiş makinelerinin çok farklı türleri vardır. Bu makinelerin esas amacı; üretimde verimliliği arttırmak, insan işgücü üzerinde yükü azaltmak ve pazarda her geçen gün artan talebi karşılayabilmektir. Bahsedilen amaçların daha iyi bir şekilde yerine getirilebilmesi için pek çok marka tarafından yeni ve öncekilerden daha işlevsel tekstil makineleri üretilmektedir. Çift iğne dikiş makinası da tekstil sektöründe önemli yer edinmiş olan makinelerden biridir. Esasında bu makinenin normal dikiş makinelerinden tek farkı, bir değil; iki iğne ile dikiş yapmasıdır. Çift iğneli dikiş makinası modellerinde bir noktadan çıkan, ancak iki farklı uca sahip olan iğneler kullanılarak dikiş işlemi yapılmaktadır. Çift iğneli dikiş makineleri daha çok spor dikişlerinde, nervürlerde ve süslemelerde kullanılmaktadır.

Çift İğne Dikiş Makinası Parçaları

Günümüzde farklı firmalar tarafından üretilen çok farklı çift iğneli dikiş makinesi modeli mevcuttur. Özellikle Japon markalar tarafından imal edilen makineler hem Türkiye de hem de dünyada büyük ilgi görmektedir. Ancak teknik makinelerin doğası gereği, en kaliteli makinelerde bile zaman içerisinde arızalar ile karşılaşabilme olanağı bulunmaktadır. Dikiş makinelerinde yaşanan arızaların ortadan kaldırılabilmesi, çoğu zaman arıza yapan parçanın değiştirilmesine bağlıdır. Bu makinelerin çalışmasını sağlayan ve yapacağı işleri daha işlevsel hale getiren çok sayıda parça ve aparat bulunmaktadır. Çift iğne yedek parçaları olarak da adlandırılan bu parçalardan en sık gereksinim duyulanların el altında yedek olarak tutulmasında yarar vardır. Olası arıza durumlarında anında müdahale ederek işlerin aksamasını engellemek bakımından bu önemlidir. Çift iğne bıçakları bu makinelerin en sık kullanılan parçaları arasındadır. Dikişin tamamlanmasından sonra ipin kesilmesini sağlayan bu bıçak, zamanla yıpranabilmekte ya da bazen kırılabilmektedir. Çift dikiş iğnesi de sık kullanılan yedek parçalardandır. Yanlış kullanılması durumunda iğne kırılması oldukça fazla yaşanmaktadır. Çift iğneli dikiş makinelerinin önemli parçalarından bir diğeri de çift iğne ayakları olarak adlandırılan makine ayaklarıdır. Bu parçaların değişimi oldukça kolaydır.

İkinci El Çift İğne Dikiş Makinesi Fiyatları

Çift iğneli dikiş makineleri, daha önce de belirtildiği gibi spor ve süsleme dikişlerinde kullanılan makinelerdir. Bu türden ürünlerin ürerim kapasitesinin düşük olduğu tekstil işletmelerinde sıfır model bir çift iğneli makine almak, maliyetlerin artmasına neden olacaktır. Bu noktada ikinci el çift iğneli dikiş makinesi modelleri devreye girmektedir. Ayrıca küçük çaplı tekstil işletmelerinin maddi yönden zorlanmaması adına da ikinci el makine tercih etmek doğru olacaktır. Sıfır makineler ile karşılaştırıldığında ikinci el çift iğne fiyatları her zaman daha uygundur. Ancak ikinci el makine alırken yalnızca fiyata odaklanmak, işlevselliği ve kaliteyi kaçırmak anlamı taşımaktadır. Doğru bir ikinci el makineyi, sıfır makineler gibi uzun yıllar boyunca kullanmak mümkündür. Her şeyden önce alınacak makinenin genç ve az kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca makinenin yedek parçalarının kolay bulunabilir olması ve arıza durumlarında zaman kaybetmemek için yaygın servis ağına sahip olması da önemlidir.

Bu kategoride yer alan çift iğneli dikiş makinesi parçalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.