1

Dik Bıçaklı Kesim Motorları

Tekstil sektöründe birbirinden farklı işlevleri yerine getirmek amacıyla kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Kısa sürede daha fazla sayıda parça üretebilmek ve iş gücü maliyetlerini azaltmak açısından bu sektörde makinelere büyük önem verilmektedir. Bu öneme binaen, tekstil makinaları her geçen gün daha modern hale gelmekte ve daha yeni teknolojiler ile donatılmaktadır. Dik kesim makinesi da tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan makineler arasındadır. Pastal serim işleminden sonra kalıpların çıkarılması amacıyla bu makineden yararlanılmaktadır. Dik kesim makinalarının en büyük avantajı, oynar başlıklı olmalarıdır. Pastal serme işlemi ile kalın desteler haline getirilen kumaşlar, daha sonra kesim tezgahına aktarılmakta ve burada da kumaş kesim motoru ile kesilerek kalıp haline getirilmektedir. Ancak dikey kesim motorları ile çalışmak oldukça risklidir. Bu yüzden de güvenlik tedbirlerine riayet edilmelidir. Dikey kesim makinesi ile çalışanlar için demir eldiven kullanmak, oldukça koruyucu bir yöntemdir.

Tekstil kesim motoru ürünlerine tekstil sektörünün duyduğu ilgi, tekstil makinesi üreten markaların daha yeni ve işlevsel makineler üretmelerine önayak olmaktadır. Uzun yıllardan beri ürettiği çeşitli makineler ile tekstil sektörünün bel kemiği görevi gören Yuki, kesim makineleri konusunda ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Yuki kesim motoru üstün performansı ve kaliteli malzemeden imal edilmesi ile uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir makinedir. Ayrıca yaygın servis ağına sahip olmasıyla da avantajlıdır.

 

Pastal Kesim Motoru

Hazırlanan pastalların kesilmesi ve nihai ürünlerin kalıplarının çıkarılması için kullanılan makineler pastal kesim motoru olarak adlandırılmaktadır. Pastal kesim motorlarının farklı mantıklar ile çalışan türleri vardır. Daha önce bahsedilen dikey kesim makinelerinde makine hareketli ve oynar başlıklıdır. Bu durum, kesim işlemlerinde esneklik ve kolaylık sağlamaktadır. Dikey kesim makinelerinde pastal sabit olarak serilir ve makine hareket ettirilerek kesim yapılır. Bununla birlikte sabit türden kesim makinesi ürünleri de mevcuttur. Bunlarda ise makine sabittir ve kumaş el yordamı ile sürekli olarak bıçağa yönlendirilmektedir. Sabit makineler daha güçlü olmalarına rağmen, çalışanların sürekli olarak kumaşı yönlendirmesine gereksinim duydukları için zahmet yaratmaktadır.

 

Kumaş Kesim Makinası Fiyatları

Kumaş kesim motoru fiyatları kesim makinesi almak isteyenlerin üzerinde durmaları gereken noktalardan biridir. Ancak bu konuda yalnızca fiyata odaklanmak, hatta ilk olarak fiyata odaklanmak son derece yanlış bir durumdur. İster dikey, ister sabit kesim makinesi alırken öncelikle kalitesine dikkat edilmelidir. Zira kalitesiz makineler uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte makinenin yedek parçalarının kolay bulunabilmesi ve yaygın servis ağına sahip olması da dikkate alınması gereken hususlardandır. Özellikle yedek parçaların zor bulunması, olası bir arıza durumunda işlerin aksamasına ve dolayısıyla zarar doğmasına yol açabilmektedir. Ayrıca marka konusunda da seçici olunmalıdır. Kalite ile markalar arasında doğrudan bir bağlantı mevcuttur. Yuki kesim motoru bu doğrultuda büyük tekstil fabrikalarının öncelikli tercihleri arasındadır. Yuki’nin yanı sıra kaliteli makineler üreten farklı markalar da mevcuttur. Tüm bu hususlar göz önüne alındıktan sonra son aşamada fiyat kıyaslaması yapılmalıdır.

 

Bu kategoride yer alan kumaş kesim makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR