Kompresörler

Kompresörler, çeşitli endüstriyel alanlarda farklı amaçlarla kullanılan işlevsel makinelerdir. Atmosferde serbest halde bulunan havayı ya da gazları tutan ve bunları yüksek basınçlı hale getirerek kullanıma sunan kompresörlerin farklı modelleri mevcuttur. Kompresör ile elde edilen basınçlı hava bazen doğrudan kullanıldığı gibi, bazen de farklı araç gereçlerin çalışması için gerekli olan basınç ihtiyacını karşılamak maksadıyla kullanılmaktadır. Kompresörlere duyulan ihtiyacın artmasına paralel olarak, çok sayıda marka tarafından birbirinden işlevsel makineler üretilmeye başlanmıştır. Bu markalardan biri olan Yuki, sektörün kaliteli kompresörlerini üretmektedir. Yuki hava kompresörü farklı hacim seçenekleri ile her türlü ihtiyacın karşılanması için kullanılmaktadır. Yüksek kaliteli malzeme kullanılarak üretilen Yuki hava kompresörleri, yaygın servis ağı ile de ön plana çıkmaktadır.

 

El Kompresörü

Kompresörler, kullanım alanları ve gereksinim duyulan güce göre farklı sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. El kompresörü de bu sınıflardan biridir. Sabit ve büyük hacimli kompresörlerin aksine, portatif bir yapıya sahip olan el kompresörleri büyük bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Elektrik ile çalışan ve düşük ölçekteki havayı basınçlı hale getirerek yeniden kullanıma sunan el kompresörleri, en çok temizlik amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle tozlu çalışma ortamında, basınçlı hava yoluyla tozların giderilmesi için el kompresörlerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca tekstil sektöründe masa üzerlerinde kalan ip parçaları ile kıyafetler üzerinde kalan ip parçalarının temizlenmesinde de el kompresörlerinden yararlanılmaktadır.

 

El ile kullanılan kompresörler aynı zaman elektrikli hava körüğü olarak da adlandırılmaktadır. Portatif olmalarının yanı sıra hız ayarı yapılabilmesi gibi bir avantaja da sahiplerdir. Hız ayarlı hava üflemeli el kompresörü ürünleri, kullanım alanlarının gereksinimine göre basınç ayarı yapabilmektedir. Bu sayede hem gereğinden fazla enerji tüketiminin önüne geçmek hem de istenilen düzeyde hava elde etmek mümkündür.

 

Yüksek Hacimli Kompresörler

El kompresörlerinin aksine, yüksek hacimli kompresörler de mevcuttur. Bu tür kompresörler, yüksek basınçlı havanın gerekli olduğu alanlarda kullanılmaktadır. 150 litre hava kompresörü bunlar arasında orta düzeyli grupta yer almaktadır. El kompresörleri gibi elektrik yardımı ile çalıştırılan bu kompresörler, uzun hortumlar ile havanın farklı alanlara taşınmasına da olanak tanımaktadır. Her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlanan yüksek hacimli kompresörlerin bir diğeri ise 200 litre hava kompresörü olarak bilinen kompresörlerdir. 150 litrelik modele göre daha yüksek enerji tüketimine sahip olan kompresörler, aynı zamanda daha yüksek basınçlı havanın üretilmesini sağlamaktadır. Şantiyelerde ve ağır sanayi alanlarında daha sık kullanılan bu kompresörler, günümüzde çok çeşitli markalar tarafından üretilmektedir.

 

Kompresör seçimi yaparken, daha uzun süre kullanabilmek adına dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunların başında, kompresörün kaliteli ve bilinirliği yüksek bir markaya ait olması gelmektedir. Daha önce de bahsedildiği gibi Yuki, bu konuda en başarılı markalardan biridir. Kompresör seçiminde önem arz eden bir diğer husus da yedek parçalarının kolay bulunabilmesi ve servis ağının yaygın olmasıdır. Son olarak da alınacak kompresörün uygun fiyatlı olmasına dikkat edilmelidir. Fiyat etkeni, kaliteden sonra gelmeli ve daha uygun fiyatlı olduğu için kalitesiz ürün seçiminden kaçınılmalıdır.

 

Bu kategoride yer alan kompresör modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile iğne iplik burada web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR