1 2 3 >

Reçme Parçaları

Dünya nüfusunun giderek daha kalabalık hale gelmeye başlaması ve insanların tekstil ürünlerine daha fazla gereksinim duymaları, bu talebi karşılayabilmek için makineleşmeyi zorunlu hale getirmiştir. Seri üretim mantığıyla hareket eden tekstil işletmelerinde kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Her biri farklı bir işlevi yerine getiren bu makineler, nihai tekstil ürünlerinin hazırlanmasına yaramaktadır. Reçme makinesi de bu makinelerden biridir. Hem tekstil işletmelerinde hem de evlerde kullanılan bu makine, ilmekli dikiş yapılmasını sağlamaktadır. Birden fazla iğne ile altlı üstlü dikiş yapmaya olanak tanıyan bu makine iğne sayısında yapılacak değişikliklere göre, farklı dikiş türlerinin yapılabilmesini sağlamaktadır. Ancak en kaliteli markaların reçme makinalarında bile zaman zaman arızalar yaşanabilmekte ve parça değişimi zorunlu bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarda, parçanın kolay bulunabilir olması önem arz etmektedir. Online alışverişin gelişim göstermesine paralel olarak, günümüzde tüm reçme parçaları kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Reçme Aparaları

Reçme makineleri ile yapılan işlemleri kolaylaştırmak için kullanılan çok sayıda apara bulunmaktadır. Reçme aparaları işlenecek tekstil ürününe ya da yapılmak istenilen dikiş türüne göre değişiklik göstermektedir. Alınacak aparaların, makineler ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Reçme makineleri ile etek reçme, bant reçme ve lastikli reçme gibi işlemler yapılmaktadır. Etek reçme işlemi daha çok eteklerin alt kısımlarının dikilmesinde kullanılmaktadır.

Reçme Bıçakları

Reçme bıçakları reçme makinelerinde en sık kullanılan aparatlar arasında yer almaktadır. Özellikle lastik reçme çalışmalarında bıçaklar olmazsa olmazdır. Reçme bıçaklarının esas işlevi, tekstil ürünlerinin kenarlarını temizlemektir. Sağdan ya da soldan bıçaklı olan makineler, kumaş kenarlarının temizlenmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca makineye ilave edilecek lastik sağlayıcı ile lastik gerginliğinin ayarlanması da bu sayede mümkündür. Reçme bıçakları zaman içerisinde körelme sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durum karşısında kesme ve temizleme işlemi istenilen şekilde yapılamayacağı için, körelme yaşanmadan bıçakların bilenmesi gereklidir.

En İyi Reçme Makinaları

Reçme makinelerine duyulan gereksinimin her geçen gün artması, tekstil makinesi üreten firmalar tarafından daha yeni ve gelişmiş makinelerin piyasaya sürülmesine neden olmaktadır. Ancak piyasada bulunan her reçme makinesinin kaliteli olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de makine almadan önce dikkatli bir araştırma yapılmalı ve hem kalite hem de işlevsellik yönünden iyi düzeydeki makineler tercih edilmelidir. Uzun yıllardan beri tekstil sektörünün gereksinim duyduğu makinelerin üretimini yapan Siruba, reçme makinası hususunda da ön plana çıkmaktadır. Siruba reçme makinası hem evlerde hem de tekstil işletmelerinde kullanım için üretilmiştir.

Reçme Makinası Fiyatları

Reçme makinası alırken yalnızca fiyata odaklanmak, makineden beklenilen verimi sağlayacak özelliklerin gözden kaçırılmasına neden olacaktır. Bu yüzden de fiyat ikinci plana atılmalı, öncelikle makinenin kalitesine odaklanılmalıdır. Ayrıca olası arıza durumlarında gecikme yaşanmaması açısından makinenin alınacağı markanın yaygın servis ağına sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Kalite ve işlevsellik bakımından gerekli özellikleri taşıyan aday makineler arasından, fiyatı en uygun olanlar seçilmelidir. Ayrıca alınacak makinenin parçalarının kolay bulunabilmesi ve garanti belgesine sahip olması da üzerinde durulması gereken hususlardır.

Bu kategoride yer alan reçme parçalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR