Buhar Kazanlı Ütü

Buhar kazanlı ütüler, tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan makineler arasınadır. Seri üretim mantığına göre hareket eden büyük tekstil işletmelerinde, kısa sürede daha fazla iş yapabilmek açısından makineleşme giderek artmaktadır. Kolay ve hızlı ütü yapma olanağı sunan sanayi tipi ütüler her geçen gün daha gelişmiş modelleri ile sektörün hizmetine sunulmaktadır. Normal ütülerle kıyaslandığında daha hızlı ısınan ve kırışıklıkları daha rahat açan buhar kazanlı sanayi ütülerinin çeşitli modelleri bulunmaktadır. Tek bir kişi tarafından kullanılabilen tekli ütülerin yanı sıra; birden fazla çalışanın aynı kazana bağlı ütüleri kullanması da mümkündür. Normal buhar kazanlı ütülere kıyasla daha büyük buhar kazanına sahip olan sanayi tipi ütülerde bulunan birden fazla çıkış bu duruma olanak tanımaktadır.

Buhar Kazanlı Ütü Fiyatları

Kazanlı ütü fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken vardır. Ütünün kazan boyutu bu etkenlerin başında yer almaktadır. Ütü kazan hacminin büyümesi, aynı zamanda fiyatının artmasına da neden olmaktadır. Ayrıca büyük kazanlı ütülerin elektrik tüketimi daha fazladır. Yine de çalışma esnasında sağlamış olduğu kolaylıklar, bu dezavantajların üzerini örtmektedir. Buhar kazanı fiyatları konusunda çeşitliliğine neden olan etkenlerden biri de markadır. Günümüzde ütü de dahil olmak üzere tekstil makinelerinin üretimini yapan çok sayıda marka bulunmaktadır. Kaliteli ve bilinirliği yüksek markalar tarafından imal edilen ütüler, fiyat olarak daha pahalıdır. Ancak bu tür markaların ürünleri, uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Silter, buhar kazanlı ütü üreten markalar arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Silter 3.5 litre buhar kazanlı ütü başta olmak üzere, bu marka tarafından üretilen buhar kazanlı ürünlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sanayi tipi ütüler söz konusu olduğunda, ütünün çıkış sayısı da fiyatı etkilemektedir. Tek çıkışı olan ütüler ile dört çıkışı olan ütülerin arasında fiyat farkının olması kaçınılmazdır. Bu noktada fazla maliyet oluşturmamak adına ihtiyaçlar iyi belirlenmeli ve kaç çıkış yeterli gelecekse, o doğrultuda tercih yapılmalıdır.

Elektrikli buhar kazanı fiyatları ütü alırken fiyata odaklanmak doğru bir yaklaşım değildir. Zira yalnızca fiyatına bakarak alınan ürünler, uzun vadede daha fazla masraf yaratma potansiyeli taşımaktadır. Bu yüzden de öncelikle ütünün kalitesi ve ihtiyaç karşılama boyutu düşünülmeli, daha sonra gerekli kriterleri sağlayan ütüler arasından uygun fiyatlısı tercih edilmelidir. Sıfır model buhar kazanlı ütü almak istemeyen işletmeler açısından 2.el buhar kazanı ütüler de mevcuttur. Ancak ikinci el üt satın alırken son derece dikkatli olmak gereklidir.

Buhar Kazanlı Ütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın alınacak ütüden istenilen verimi elde edebilmek adına doğru ütü seçimi yapmaya özen gösterilmelidir. Ütü seçerken dikkate alınması gereken hususların başında kalitesi gelmektedir. Üretiminde kullanılan parçaların kaliteli olması ve garantisinin bulunması önemlidir. Ayrıca tercih edilecek ütünün yedek parçalarının her yerde bulunabilmesine ve yaygın servis ağının olmasına da dikkat edilmelidir. Arıza durumunda işlerin uzun süre aksamaması bakımından bu noktalar önemlidir. Son olarak da ütünün enerji tüketimine odaklanılması gereklidir.

Bu kategoride yer alan buhar kazanlı ütü modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile iğne iplik burada web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.