Otomatik Kesim Makinesi

Tekstil ürünleri, insan yaşamının en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Modadaki değişimlere paralel olarak sürekli yenilikçi modellerin yaratıldığı bu sektörde, giderek artan talebi karşılayabilmek için makinelerden yararlanılmaktadır. Günümüzde tekstil makinelerinin kullanılmadığı bir tekstil işletmesinden söz etmek neredeyse mümkün değildir. Birbirinden farklı işlevleri yerine getiren çok sayıda makinenin yer aldığı tekstil sektöründe en sık kullanılan makinelerden biri de kumaş kesim makinesi olarak adlandırılan makinelerdir. Özellikle seri üretim mantığıyla çalışan tekstil işletmelerinden bu makineler önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Kumaşlardan kalıp çıkarılması ya da üretilecek ürüne göre kumaşın şekillendirilmesi için kullanılan kumaş kesme makineleri, her geçen gün daha yeni ve farklı özelliklerle donatılarak işlevselliği arttırılmaktadır.

Günümüzde üretilen kumaş kesim makinası çeşitlerinin büyük bir kısmı otomatik nitelik taşımaktadır. Akıllı otomasyon teknolojilerinde yaşanan gelişmelerden esinlenerek üretilen otomatik kesim makinaları, makine üzerinde bulunan bilgisayardan tüm değerlerin ve işlemlerin atanmasını sağlamaktadır. Bu atama işleminden sonra kumaş istenilen biçimde otomatik olarak kesilmekte ve kesim işlemi tamamlanıncaya kadar insan emeğine herhangi bir şekilde gereksinim duyulmamaktadır. Cutter olarak da bilinen kumaş kesim makinelerinin yerine getirdikleri bu işlev, işletmelerde bir yandan çalışanlar üzerindeki iş yükünün azaltılmasına, öte yandan üretimde verimliliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Kesim makinelerine duyulan gereksinimin giderek artması, tekstil makinesi üretimi yapan markaların bu alana daha fazla yönelmelerini sağlamıştır. Bu yüzden de günümüzde otomatik kumaş kesme makinesi üretimi yapan çok sayıda marka bulunmaktadır. Ürettiği makinelerin kalitesi ve sektördeki deneyimi ile Orox markası öne çıkmaktadır. Çok sayıda tekstil işletmesi tarafından kullanılan Orox otomatik kesme sistemleri kullanım kolaylığı nedeniyle de ayrıcalık sunmaktadır.

Tek Kat Kumaş Kesim Makinası

Kumaş kesim makineleri, sahip oldukları güç doğrultusunda kumaş kesimi yapabilmektedir. İleri düzey yüksek güçlü makineler tek seferde yüz kata yakın kumaşı kesebilirken, daha basit düzeyde kesim yapabilen makineler de vardır. Tek kat kumaş kesim makineleri, küçük ve orta ölçekli tekstil işletmelerinin en sık kullandıkları makinelerdir. Kumaş kesim makinası seçimi yaparken işletmenin gereksinimlerine ve üretim potansiyeline uygun makinelerin seçilmesine dikkat edilmelidir. Gereğinden büyük ve güçlü makinelerin seçilmesi hem daha fazla elektrik tüketilmesine hem de ilk satın alma maliyetinin gereksiz yere yüksek olmasına yol açmaktadır.

Kumaş Kesim Makinesi Fiyatları

Kumaş kesim makineleri, sahip oldukları özelliklere göre değişik fiyat seçeneklerine sahiptir. Ayrıca makinenin üretimini yapan marka da fiyat üzerinde belirleyicidir. Kumaş kesim makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olan fiyat, hiçbir zaman kalite unsurunun önüne geçirilmemelidir. Kumaş kesim makinesi fiyatları ile kalite arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bu yüzden de uygun fiyatlı olarak görülen makinelerin, aynı zamanda kalite noktasında fire verebilmeleri gibi bir durum söz konusudur. Sırf fiyatına bakarak satın alınan makineler, uzun vadede daha fazla masraf yaratma potansiyeline sahiptir. Özellikle sık sık yaşanan arazalar ya da makine ömrünün erken bitmesi gibi nedenlerin yaşanabilmesi söz konusudur. Bu yüzden de gerekli kalite şartlarını taşıyan makineler arasından uygun fiyatlı olanların belirlenmesi daha doğrudur.

Bu kategoride yer alan kumaş kesim makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR