1 2 >

Overlok Makinesi Bıçakları

Overlok makineleri, tekstil sektöründe en yaygın kullanılan makineler arasında yer almaktadır. Büyük tekstil atölyelerinden terzihanelere, modaevlerinden kendi evinde dikiş ile uğraşan insanların evlerine varıncaya kadar pek çok alanda bu makinelerin kullanıldığından söz etmek mümkündür. Tekstil kumaşlarının yanlarının düz bir şekilde kesilmesini ve daha sonra da overlok dikişi denilen bir dikiş yöntemi ile dikilmesini sağlayan bu makineler, tekstil sektöründe insan iş gücüne duyulan gereksinimi minimum düzeye indirmektedir. Overlok makinelerinde dikme işlemi tamamlandıktan sonra ipin kesilmesi için kullanılan bıçaklar bulunmaktadır. Overlok bıçakları olarak adlandırılan bu parçalar zaman içinde körelebilmekte ya da çeşitli nedenlerden dolayı işlevini kaybedebilmektedir.

Bu durumda ipliğin tam kesilmemesi ya da hiç kesilmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Sorunun ortadan kaldırılması ve makinenin yeniden işlevsel bir şekilde kullanılabilmesi için bıçak değişimi yapılması gereklidir. Ancak bıçak değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce alınacak bıçak ile makinenin uyum göstermesi gerekmektedir. Her makine markası ve modeli için üretilmiş olan bıçak türü farklıdır. Bu farklılığın göz ardı edilmesi, alınacak bıçak ile makine arasında uyumsuzluk yaşanmasına neden olmaktadır. Alınacak bıçağın orijinal bir ürün olması da önemlidir. Orijinal olmayan ürünler yeteri kadar kaliteli değildir. Bu da kullanım ömürlerinin kısa olması ve aynı sorunun yeniden ortaya çıkma ihtimalinin artması anlamına gelmektedir.

Overlok Makinesi Yedek Parçaları

Overlok makinesi bıçakları gibi overlok makinelerinde yer alan ve farklı işlevleri yerine getiren pek çok parça mevcuttur. Tüm teknik aletlerde olduğu gibi, overlok makinelerinde de zaman zaman bu parçaların değiştirilmesi gerekli hale gelmektedir. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak yaşanan yıpranmalar ya da kullanıcı hatalarından dolayı yaşanan kırılmalar bu değişim zorunluluğunun temel nedenleri arasında yer almaktadır. Overlok makinesi parçaları seçiminde de göz ardı edilmemesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bıçaklarda olduğu gibi, tüm diğer parçalarda da uyum en önemli etkendir. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen pek çok overlok makinesi modeli bulunmaktadır. Bu modellerin her birinin parçaları da kendine özeldir. Yaşanan arızanın tam olarak ortadan kaldırılabilmesi için parça ile makine uyumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca her zaman kaliteli ürünlerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Overlok Bıçak Fiyatları

Overlok bıçak fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek son derece zordur. Zira bu ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan birden fazla etken mevcuttur. Alınacak bıçağın markası ve kalitesi bu doğrultuda ilk akla gelen husustur. Kaliteli ve bilinirliği yüksek markaların bıçakları, doğal olarak daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Bıçak alırken fiyatından daha çok kalitesine odaklanmak, alınacak ürünün kalıcılığı açısından önerilmektedir.

İğne İplik Burada Ayrıcalığı ile Hemen Satın Alın!

 

Overlok makinesi bıçakları almak isteyenler için bu kategoride pek çok alternatif mevcut. Kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren firmamız İğne İplik Burada, pek çok marka ve modele ait overlok bıçaklarını müşterilerine sunuyor. Siz de bu kategoride yer alan ürünleri online alışveriş kolaylığı ile anında sepetinize ekleyebilir, firmamızın size sunduğu kredi kartlarına taksit ve ücretsiz hızlı kargo gibi olanaklardan yararlanarak anında sahip olabilirsiniz. Ayrıca gereksinim duyduğunuz farklı tekstil makinelerini ve bu makinelere ait yedek parçaları da sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0531 463 61 01 numaralı Whatsapp hattımızdan ya da web sitemizde yer alan diğer iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR