55,99 TL KDV Dahil
62,20 TL KDV Dahil
49,00 TL KDV Dahil
55,00 TL KDV Dahil
1

Ütü Altlıkları

Kırışık kıyafetler ile diğer tekstil ürünlerinin kırışıklıklarının giderilmesi ve daha düz bir görünüm kazanmaları için kullanılan ütülerin pek çok türü mevcuttur. Ancak ütülerin işlevsel bir şekilde çalışabilmeleri ve uzun süre özelliklerini kaybetmemeleri için yararlanılan bazı ekipmanlar da bulunmaktadır. Ütü altlıkları bu ekipmanlar arasında önemli bir yere sahiptir. Ütüleme esnasında hem ütünün hem de ütülemesi yapılan tekstil ürününün zarar görmemesine olanak tanıyan bu altlıklara, özellikle tekstil işletmeleri ile terzihanelerde sıklıkla rastlanmaktadır. Ütüleme esnasında ütünün altına takılan bu altlıklar, farklı malzemelerden imal edilmektedir.

Ütü tabanlığı ütüleme işlemi boyunca tekstil ürünlerindeki renklerin ya da baskıların ütü tabanına geçmesini engellemektedir. Ayrıca bu tabanlar sayesinde ütülerin altında meydana gelmesi muhtemel yanıkların da önüne geçilebilmektedir. Ütü altlıklarının bazıları her ütü modeli ile uyum sağlamaktadır. Bu tür altlıklar, ayarlanabilir niteliğe sahiptir. Ancak bazı tabanlar, spesifik olarak belirli bir ütü modeli için üretilmiştir. Bu yüzden de ütüler için taban alırken, kullanılacak ütü ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Silter marka bir ütü için taban alınacağı zaman, Silter ütü tabanı almaya özen gösterilmelidir.

Silikon Ütü Altlığı

 

Silikon ütü altlıkları, ütülerin uzun süreli olarak kullanıldığı alanların hemen hepsinde görülen altlık türleri arasında yer almaktadır. Sağlığa zararlı ve kaliteli malzemeden imal edilen silikon ütü altlığı ütülemenin yapılmadığı anlarda ütünün dinlendirilmesi için kullanılmaktadır. Her ne kadar evlerde kullanılan ütü masalarında ütü dinlendirmek için ayrı başlıklar olsa da terzihanelerde ya da tekstil işletmelerinde bu işlevi yerine getirecek herhangi bir donanım bulunmamaktadır. Zira ütüleme işlemi, düz bir masa üzerinde yapılmaktadır. Silikon ütü altlığı, ütüleme işleminin durması esnasında ütünün üzerine konulmasına yaramaktadır.

Teflon Ütü Altlığı

Teflon ütü altlığı da silikon ütü altlıkları gibi işlevsel özelliklere sahiptir. Ütü dinlendirme işlemi, teflon altlıkların en sık kullanıldıkları amaçlar arasında yer almaktadır. Ancak silikon altlıkların aksine, teflon altlıklar ile ütüleme de yapılabilmektedir. Ütünün altına sabitlenen bu altlık, ütülenen tekstil ürününün zarar görmeden ütülenebilmesine olanak tanımaktadır.

Özellikle hassas tekstil ürünleri için bu tür altlıklardan yararlanılmaktadır. Zira teflon ütü altlığı sayesinde, ütünün sıcaklığı doğrudan tekstil ürününe ulaşamamaktadır. Bununla birlikte altı yanmış ya da lekelenmiş ütülerdeki lekelerin ütüleme esnasında tekstil ürünlerine geçmemesi için de teflon ütü altlıkları önemli bir yere sahiptir. Kolayca çıkarılıp takılabilen bu altlıklar, temiz bir ütülemeye olanak tanımaktadır.

Ütü Altlığı Fiyatları

Ütü altlıklarının fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz edebilmek oldukça zordur. Zira günümüzde farklı tür ve modellerde imal edilen çok sayıda ütü altlığı bulunmaktadır. Alınacak altlığın türü, kalitesi, markası ve imal edildiği malzeme gibi etkenler, fiyatı doğrudan etkilemektedir. Bu da fiyatların zaman zaman değişiklik göstermesine neden olmaktadır.

Aradığınız Ütü Altlığı İğne İplik Burada’da!

Teflon ya da silikon ütü altlığı almak isteyenler için İğne İplik Burada pek çok ürün alternatifine sahiptir. Faaliyete başladığımız ilk günden beri müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışımızın bir parçası olarak, en kaliteli ütü altlıklarını bu kategoride bulabilirsiniz. Ayrıca firmamızdan aldığınız ürünler için güvenli ödeme altyapımızı kullanarak hem sizin hem de ödeme araçlarınızın gizliliğini koruyarak ödeme yapabilirsiniz. İğne İplik Burada olarak sunduğumuz cazip ödeme olanaklarından yararlanarak, aldığınız ürünü size en uygun gelecek şekilde ödeyebilirsiniz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizde yer alan canlı destek hattını kullanabilir veya “iletişim” sekmesinde bulunan kanallar aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR