Plotter Çizim ve Programlar

CAD Sistemler

Tekstil sektörü, dışarıdan göründüğü gibi yalnızca dikiş makineleri ile kumaşların işlendiği ve daha sonra bunların pazara sunulduğu gibi kolay faaliyet gösterilen bir sektör değildir. Her ne kadar göz önüne gelmese de bu sektörde birbirini takip eden ve her biri diğerinden daha önemli olan çok sayıda işlem bulunmaktadır. Tasarım ve çizim işlemleri de bu sektörde önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle baskılı ve desenli şeylerin üretildiği atölyelerde bu baskıların ve desenlerin tasarlanması için kullanılan teknik araçlar bulunmaktadır. Genel olarak CAD sistemleri olarak adlandırılan bu araçlar, bilgisayar desteği ile çizim yapabilmeye ve yapılan çizimleri basabilmeye yaramaktadır. Yapılan çizimler daha sonra üretilecek tekstil ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu sistemlerin kullanımı, ileri düzeyde bilgisayar yeteneği ve tasarım zekâsı gerektirmektedir. CAD sistemlerinin sağladığı kolaylık, bu sistemlerin her geçen gün daha yaygın bir şekilde kullanılmasına neden olmaktadır.

 

Plotter Çizim Makinası

Tekstil sektöründe akıllı teknolojilerin bu denli yaygın kullanılmadığı dönemlerde, tekstil ürünlerinde kullanılabilecek baskılar oldukça sınırlıydı. Bunun sebebi çizimlerin el ile yapılıyor olması ve bunun hem hayal gücünün sınırlarını zorlayıcı hem de fazla zaman gerektiren bir durum olmasıydı. Günümüzde bu sorunun üstesinden gelebilmek adına plotter çizim makinası kullanılmaktadır. Hem çizim yapılmasına hem de yapılan çizimin basılmasına olanak tanıyan bu makinalar sayesinde, tekstil ürünlerinde kullanılabilecek desen ve motiflerin sayısı büyük ölçüde artmıştır. Bunların yanı sıra artık doğrudan resimli tekstil ürünleri de kolaylıkla üretilebilmektedir.

 

Plotter sistem bir bütündür ancak bu bütünü oluşturan farklı parçalar da mevcuttur. Çizimlerin yapılabilmesini sağlayan plotter kalemi bunlar arasında önemli bir yere sahiptir. Makinede yapılan çizimlerin basılabilmesini sağlayan bu kalem, normal kalem uzunluğunda ve tüp biçimindedir. Ayrıca bu kalemin istenilen kalitede baskı yapabilmesi için plotter dolum mürekkebi de gereklidir. Bu amaçla kullanılabilecek mürekkepler çeşitli kalite düzeylerine ayrılmaktadır. Kaliteli bir mürekkep kullanımı, daha kaliteli baskıların yapılabilmesi açısından önemlidir. Bu donanımların yanı sıra çizim yapmak için kullanılan çeşitli yazılımlar da mevcuttur. Güncel bir yazılım kullanmak, çizim için daha geniş olanaklara sahip olabilmek gibi bir ayrıcalık sağlayacaktır.

 

Gemini Program Sistemleri

Tekstil atölyelerinde bilgisayarlı çizim yapmak için kullanılan sistemleri üreten çeşitli markalar bulunmaktadır. Daha gelişmiş çizim ve baskı sistemine sahip olabilmek için kaliteli markalara yönelmek doğru olacaktır. Gemini bu doğrultuda öne çıkan markalardan biridir. Gemini komple sistem hem bilgisayar ile çizim yapılabilmesini hem de yapılan çizimin basılabilmesini sağlamaktadır. Normalde birbirinden farklı olarak satılan bu ürünler, Gemini tarafından tek bir paket olarak tekstil endüstrisine ve bilgisayarlı çizime gereksinim duyan diğer sektörlere sunulmaktadır. Gemini program sistemleri geniş çizim olanakları ve kullanım kolaylığı gibi avantajları dolayısıyla tekstil sektörüne büyük katkı sağlamaktadır. Üstelik güncel yazılımlar ile birlikte sunulan bu sistem, yalnızca gelişmiş hayal gücüne sahip bir kullanıcıya gereksinim duymaktadır. Sektörün tasarım ve baskı ihtiyacını tek başına karşılama potansiyeli bulunan bu sistemler, maliyetlerin düşürülmesi ve zamandan tasarruf sağlanması gibi bir dizi yan avantajlar da sağlamaktadır.

 

Bu kategoride yer alan CAD sistemlerini, çizim makinalarını ve bunlara ait ekipmanları online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR