350,00 TL KDV Dahil
399,00 TL KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
350,00 TL KDV Dahil
399,00 TL KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
350,00 TL KDV Dahil
399,00 TL KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Ütü Masası Bezi

Tekstil sektöründeki en önemli işlerden biri olan ütüleme, üretim bandından çıkan ürünlerin nihai ürün haline getirilmesinden önceki son aşamadır. Tekstil ürünü üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi ve daha estetik bir görünüm kazandırılabilmesi için ütüleme işlemi yapılmaktadır. Ayrıca küçük tekstil işletmelerinde, terzihanelerde ve evlerde de ütüler yaygın olarak kullanılmaktadır. Ütüleme işleminin daha sağlıklı ve güvenli olabilmesi için alınan bazı tedbirler de mevcuttur. Ütü masası bezi kullanımı bu noktada ilk sırada yer almaktadır. Doğrudan ütü masası ya da tekstil masaları üzerinde ütüleme yapmak, masa üzerinde bulunan izlerin ya da işaretlerin de ütülenen kıyafetlere geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca ütünün sert zeminde kullanılması, uzun vadede ütü tabanının zarar görmesi gibi bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Ütü bezi olarak da adlandırılan ütü masası bezleri, konforlu ve kolay bir ütüleme sağlamaktadır.

Yanmaz Ütü Masası Bezi

Ütü masası bezi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında, bu bezlerin yanmaz niteliğe sahip olması gelmektedir. Esasında ütü masası bezlerinin büyük bir kısmı yanmaz ütü masası bezi olarak üretilmektedir. Ütü bezinin yanıcı olması, ütünün üzerinde bırakılması durumunda yanmasına ve iş güvenliğini tehdit eden durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ayrıca yanabilen ütü masası bezleri, yüksek sıcakta kullanılan ütülerde bezin yanarak ütülenen kıyafete bulaşmasına da yol açabilmektedir. Günümüzde bu ürünlere duyulan talebin artmasına bağlı olarak üretilen pek çok yanmaz ütü bezi bulunmaktadır. Ütüleme yapılacak alana uygun ölçülerdeki bezin bulunması ve her ütülemede mutlaka bu bezlerin kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Ütü masası için yanmaz bez kullanmak isteyen ve ütü masası bezi nasıl takılır diye merak edenler için belirtmek gerekirse bu işlem oldukça kolaydır. Bezin her iki yanında bulunan lastiklerin, ütü masasının altından geçirilmesi ile ütü bezleri kullanılabilmektedir. Lastiklerin geniş olması durumunda bezin hareket etmesi ve kayması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da lastiklerin iyice çekilerek ucuna bir düğüm atılması tavsiye edilmektedir.

Paskara Ütü Bezi

Ütü bezleri aynı zamanda paskara ütü bezi olarak da adlandırılmaktadır. Özellikle tekstil işletmelerinde bulunan ütü yapılacak geniş masalar, paskara şeklinde tanımlanmaktadır. Evlerde kullanılan ütü masalarından daha geniş olan paskaralar, ütü bezlerinin seçiminde de farklılaşmaya neden oluyor. Bu noktada paskara bezi kullanılacak alanın iyi ölçülmesi ve bu alana uygun ebatlarda ürünlerin tercih edilmesi önem taşımaktadır. Ancak paskaranın tamamını bu bezle kaplamak gibi bir zorunluluk da yoktur. Yalnızca ütü yapılacak küçük alanın kaplanması da yeterli olabilmektedir.

Ütü Masası Bezi Fiyatları

Günümüzde çok sayıda firma tarafından üretimi ve satışı yapılan ütü bezleri hakkında net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Ancak ütü masası için bez alınacağı zaman ütü masası bezi fiyatları değil, kalitesi öncelik olarak kabul edilmelidir. Yalnızca fiyatına göre yapılacak seçimler, uzun vadede kullanılamaz hale gelerek daha fazla maliyetin doğmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de alınacak masa bezlerinin yanmaz ve kaliteli olmasına özen gösterilmeli, daha sonra da gereksinim karşılama potansiyeli bulunan ürünler arasından en uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan ütü masası bezlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR