18,35 TL KDV Dahil
21,72 TL KDV Dahil
1 2 >

Cımbız

Tekstil işletmelerinde, terzihanelerde, modaevlerinde ya da evlerde yapılan dikiş ve nakış işlemlerini kolaylaştırmak adına başvurulan çeşitli aparatlar bulunmaktadır. Bu aparatlar esasında yapılan işlemin ana unsurları arasında yer almasa da sağlamış oldukları yararlar nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu amaçla kullanılan ürünlerden biri de cımbızlardır. Üretim itibarıyla genellikle vücut bakımı için kullanılan cımbızlar, tekstil alanında ip temizlemek için kullanılmaktadır. İplik sökücü cımbız olarak da adlandırılan bu malzemeler, sökülmesi gereken dikişlerin kolayca sökülmesini ve sonrasında da kumaştan temizlenmesini sağlamaktadır. Dikişin yanlış yapılması ya da daha farklı nedenlerden dolayı dikiş sökmeye gereksinim duyulan zamanlarda, bu işlemi el ile yapmak oldukça yorucudur. Üstelik dikiş sökme işleminin el ile yapılması durumunda kumaşın zarar görme ihtimali de bulunmaktadır. Düz uçlu cımbız ise bu işlemin kolayca yapılmasını sağlamakta ve terzilerin ya da tekstil işçilerinin işlemlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Bu amaçla kullanılan cımbızlar, terzi cımbızı olarak da adlandırılmaktadır. Ancak bu adlandırma, yalnızca kullanım amacıyla alakalıdır. Terzi cımbızlarıyla diğer cımbız türleri arasında işlev ve görünüm bakımından herhangi bir farklılık söz konusu değildir.

İp Sökücü

Cımbızlar kadar yaygın olarak kullanılan bir diğer yardımcı aparat da ip sökücüdür. Esasında ip sökücü olarak adlandırılan aparat, aynı zamanda ilik açıcı olarak da geçmektedir. Dikiş makinesi ile kıyafetlere ilik açılmasına yardımcı olan bu aparat, aynı zamanda yapılan ilik etrafındaki fazla iplerin sökülmesini ve temizlenmesini sağlamaktadır. Bu işlem için öncelikle kıyafet üzerine takılacak düğmeye uygun ölçünün alınması ve işaretlenmesi gereklidir. Sonra da alınan ölçü doğrultusunda dikiş makinesi yardımıyla ilik etrafı dikilmelidir. İliğin etrafının dikilmesinin ardından, ortada kalan alan ilik açıcı ya da ip sökücü denilen bu aparat ile açılmakta ve temizlenmektedir. İlik açıcı ip sökücü ürünlerin çeşitli boyutları bulunmaktadır. Bu ürünleri satın almadan önce gereksinimlerin ve kullanım amacının iyi belirlenmesi önem arz etmektedir. Gereğinden büyük ip sökücülerin tercih edilmesi, yapılacak çalışmanın zorlaşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca ilik sökücülerin yumuşak bir sapa sahip olması da gözden kaçırılmaması gereken noktalar arasındadır. Uzun süreli çalışılacak olan malzemelerde tahta ya da plastik bir sapın olmaması, elin ağrımasına ya da ezilmesine neden olabilmektedir.

Çuvaldız

Çuvaldızlar da tekstil alanında yaygın olarak kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Ancak çuvaldızların kullanım alanı daha çok endüstriyeldir. Genellikle çuvalların ağızlarının ya da büyük tekstil ürünlerinin dikilmesini sağlayan çuvaldız ürünleri, günümüzde hem plastikten hem de metalden imal edilmektedir. Bu noktada da seçim yapmadan önce kullanım amacının belirlenmesi ve bu amaç doğrultusunda bir ürün satın alınması gereklidir. Plastik çuvaldızlar, çuvalların ağzını dikmek için gayet idealdir. Esnek olmaları dolayısıyla da büyük hareket kolaylığı sağlamaktadır. Ancak bez çuval ya da kalın tekstil kumaşları üzerinde yapılacak dikiş işlemleri için plastik çuvaldız yeterli değildir. Bu gibi durumlar için de sert metalden yapılmış olan ürünlerin kullanılması gereklidir. Çuvaldızlar ile yapılacak dikişlerin sağlam olabilmesi için, iğne seçimi kadar iplik seçiminin de özenle yapılması gereklidir.

Bu kategoride yer alan cımbız, çuvaldız ve ip sökücü ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR