1 2 >

Düz Makine Masura ve Mekikleri

Çeşitli nedenlerden dolayı tekstil ürünlerine olan talebin her geçen gün artması, bu talebin karşılanabilmesi için daha verimli iş modellerine duyulan gereksinimi de arttırmaktadır. Bu gereksinimin karşılanabilmesi adına, endüstriyel üretimin temeli olan seri üretim mantığına başvurulmaktadır. Sanayi Devrimi’nden sonra ortaya çıkan ve her geçen yıl daha gelişmiş modellerine rastlanan tekstil makineleri, tekstil endüstrisindeki seri üretim ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadır. Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin de üreticiler tarafından her geçen gün daha fazla bu makinelere entegre edilmeye başlaması, daha işlevsel makinelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Dikiş makinası türleri arasında düz makineler halen daha ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Kullanımlarının kolay olması ve yedek parçalarının kolay bulunabilir olması bu durumun temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Düz makinelerin çalışmasını sağlayan ya da yapılacak işleri kolaylaştırmaya yarayan çok sayıda parça bulunmaktadır. Düz makine masura bu parçalardan biridir. Masura, üzerine iplik sarılan silindirleri ifade etmektedir. Makineye ip akışının kesintisiz olarak sağlanabilmesi için masura kullanılmaktadır. Düz makine mekik de masurayla bağlantılı olarak çalışan bir diğer parçadır. İpin sıklık ve gevşeklik ayarını belirleyen mekikler, içerisinde masuranın bulunduğu silindir biçiminde bir parçadır. Masuraya sarılı olan ipliğin aktarılmasını ve masuranın dönmesini sağlamaktadır.  Her iki parçadan da istenilen verimi elde edebilmek için doğru malzeme seçimine dikkat etmek gereklidir. Seçilecek masura ve mekiğin makine ile uyumlu olması önemlidir.

Düz Makine Aparatları

Düz makine aparatları düz makineler ile yapılan işlemlerin daha kolay ve pratik şekilde yapılabilmesine olanak tanıyan parçalardır. Dıştan bakıldığında son derece sade görünüme sahip olan dikiş makineleri, esasından çok fazla küçük parçanın ve aparatın birleşiminden meydana gelmektedir. Dikiş makinesi kullanımının esas amacı, dikiş işlemlerini kolaylaştırmak olduğundan dolayı, bunu mümkün kılan aparatlara da büyük önem atfedilmektedir. Hangi aparatın ne işe yaradığının bilinmesi, makineyi verimli bir şekilde kullanmak isteyenler için gereklidir. Ancak masura ve mekiklerde olduğu gibi burada da parça kalitesi ile makineye uyumluluğu gözden kaçırılmamalıdır.

Aparatların yanı sıra düz makine yedek parçaları da makinelerin işleyişine büyük katkı sağlamaktadır. En kaliteli düz makinelerde bile zaman zaman arızaların yaşanabilmesi söz konusudur. Makine arızalarının giderilmesi, çoğu zaman parça değişimi ile mümkündür. Arıza esnasında işlerin aksamaması için makinelere uygun yedek parçaların hazırda bekletilmesi yararlıdır.

Düz Makine Fiyatları

Düz makine alırken üzerinde durulması gereken pek çok husus vardır. Düz makine fiyatları da bunlardan biridir. Ancak makine alırken, fiyata en son odaklanılması gereklidir. Yalnızca fiyata bakarak karar vermek, genellikle kararın isabetsizliği ile sonuçlanmaktadır. Bu yüzden de makine alırken öncelikle makinenin kalitesine dikkat edilmelidir. Bilinirliği yüksek markaların üretmiş olduğu kaliteli makineler arasından, işletme gereksinimlerini, karşılama potansiyeli en yüksek olan makine adayları belirlenmelidir. Daha sonra bu adaylar arasından fiyat sıralaması yapılarak bir tercih de bulunulmalıdır. Ayrıca düz makinelerin yedek parçalarının yaygın olarak bulunabilmesi ve servis ağının geniş olması da makine alırken üzerinde durulması gereken noktalardandır.

Bu kategoride yer alan düz makine mekikleri ile masuralarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.