1

Çıt Çıt Makineleri

Tekstil sektörü, çok geniş bir yelpazede ürünlerin üretildiği alanlardan biridir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması, aynı zamanda bu alanda kullanılan makinelerin de çeşitliliği anlamına gelmektedir. Bu yüzden de tekstil sektöründe farklı amaçlar için kullanılan çok çeşitli makineler bulunmaktadır. Çıtçıt makinesi olarak adlandırılan makine de bunlardan biridir. Çıtçıtlı kıyafetlerde, çıtçıtların kıyafete monte edilebilmesi amacıyla bu makineden yararlanılmaktadır. Çıtçıt makineleri, kıyafetlerin yanı sıra perde gibi ev tekstili ürünlerinde de tercih edilmektedir. Çıtçıt çakma makinası olarak da adlandırılan bu işlevsel makineler, yarı otomatik niteliktedir. Çıtçıtın takılması işlemi makine tarafından yapılırken, çıtçıtların makineye yerleştirilmesi manuel olarak sağlanmaktadır. Bu makineler son derece seri hareket etmekte ve endüstrinin temel mantığı olan seri üretime uyum sağlamaktadır.

Çıtçıt Takma Aparatı

Çıtçıt makinelerinin yanı sıra, çıtçıt takmak için kullanılan aparatlar da mevcuttur. Her ne kadar çıtçıt makineleri daha işlevsel olsa da maliyetlerinin yüksek olması, küçük çapta üretim yapan tekstil atölyelerinde kullanılamamaktadır. Ayrıca üretim hacminin makine kullanmaya gereksinim duyulmayacak kadar düşük olması da bu durum üzerinde etkilidir. Çıtçıt takma aparatı mantık olarak makineler ile aynı şekilde çalışmaktadır. Aralarındaki temel fark ise aparatların tamamen insan gücü ile çalışmasıdır. Masa üzerine kurulan ve çıtçıtın alt yüzü ile üst yüzü kıyafete yerleştirildikten sonra, yine el gücü ile bastırılarak takılmasını sağlayan bu aparat, çıtçıt takma işlemini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Düğme Basma Makinası

Tekstil alanında sık gereksinim duyulan makinelerden biri de düğme basma makineleridir. Daha çok montlarda ve kot pantolonlarda kıyafetin kendi üzerinde sabit olan düğmelerin, kıyafete sabitlenmesi için bu makineden yararlanılmaktadır. Düğme basma makinası çalışma mantığı bakımından çıtçıt takma makinelerine ve aparatlarına benzerlik göstermektedir. Otomatik versiyonlarda düğmeler el ile yerleştirilip otomatik olarak basılırken; manuel makinelerde basma işlemi de el ile yapılmaktadır. Otomatik makinelerin baskı gücünün daha fazla olması, düğmenin daha sağlam bir şekilde oturmasını sağlamaktadır.

Düğme basma makineleri, düğme kaplama amacıyla da kullanılmaktadır. Kıyafet ile uyumlu olması için, kıyafetin imal edildiği kumaş ile düğmenin kaplanmasına düğme kaplama denilmektedir. Bu işlemde bir yana düğme; diğer yana da kaplama yapılacak kumaş parçaları yerleştirilmektedir. Daha sonra el ile ya da makine ile baskının uygulanmasıyla kaplama işlemi gerçekleşmektedir.

Çıtçıt Makinesi Fiyatları

Günümüzde çok farklı markalar tarafından üretilen çıtçıt makineleri mevcuttur. Aynı durum aparatlar için de geçerlidir. Bu ürün çeşitliliği, fiyat konusunda da farklı seçeneklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çıtçıt makinesi fiyatları üzerinde etkili olan pek çok etken bulunmaktadır. Ancak esas dikkat edilmesi gereken husus, alınacak makinenin ya da aparatın fiyatından ziyade kalitesidir. Zira kalitesiz bir çıtçıt makinesinin ya da aparatının kullanım ömrü kısa olacaktır. Daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanım için, kaliteli markalar tarafından üretilen ürünler tercih edilmelidir. Bunun için de öncelikle otomatik bir makine mı yoksa manuel bir aparat mı alınacağına karar verilmeli, daha sonra kalite sınıflandırılması yapılmalı ve en son da kaliteli ürünler arasından uygun fiyatlı olanı seçilmelidir.

Bu kategoride yer alan çıtçıt makineleri ile düğme basma makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR