1

Pastalbaşı Makineleri

Verimliliğin büyük önem arz ettiği ve daha kısa sürede daha fazla parça üretmeye odaklanılan tekstil sektöründe, bu amaca ulaşabilmek için makineleşmeden yaygın olarak yararlanılmaktadır. Her geçen gün daha gelişmiş boyutlara ulaşan teknolojiler, tekstil makinelerine de kısa süre içerisinde entegre olmakta ve daha gelişmiş makinalar üretilmesini mümkün hale getirmektedir. Pastal başı kesim makinası da bu doğrultuda kullanılan işlevsel makinalardan biridir. Pastal çıkarma ya da pastal hazırlama, seri üretim mantığı ile tekstil üretimi yapan atölyelerdeki en önemli faaliyetlerden biridir. Kalıplar kesilmeden önce kumaşların belirli ölçüde üst üste serilmesine pastal denilmektedir. Pastal başı kesim makinaları ise bu işin daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Serim makinesi ile kumaş hızlı bir şekilde serilirken, kesim makinasıyla da kesilmektedir. Her kesimden sonra yeni bir katın serilme işlemi yapılmaktadır. Pastal başı kesim motoru olarak da adlandırılan bu makinalar, genellikle basit bir itme hareketi ile çalışmaktadır.

Sürekli çalışmaya bağlı olarak pastal kesim makinalarının ağzındaki bıçakta zamanla aşınma ya da körelme meydana gelebilmektedir. Bu durum pastal kesme işlemi yapılırken kumaşın katlanmasına ya da toplanmasına neden olmaktadır. Böylesi sorunlarla karşılaşmamak adına belirli aralıklarla bıçak değiştirilmeli ya da bilenmelidir.

 

Pastal Başı Kesim Makinası Fiyatları

Pastal başı kesimi için makine seçimi yapmak, büyük özen gerektiren bir konudur. Esasında bu durum tekstil sektöründeki tüm makinalar için geçerlidir. Aksi taktirde iş verimliliğinin düşmesi söz konusudur. Ancak çoğu zaman alınacak makinenin fiyatına odaklanmak ya da ilk kriter olarak fiyata bakmak gibi bir hataya düşülmektedir. Bu durum da kalite etkeninin gözden kaçırılmasına yol açmaktadır. Üstelik sırf uygun fiyatlı olduğu için seçilen makineler, uzun vadede arıza ve çeşitli problemler ile daha yüksek maliyetlerin ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Bu yüzden de pastal başı kesim makinası fiyatları kalite ve doğru marka seçiminden sonra dikkate alınması gereken bir etkendir.

 

Pastal Serim Makinası

Pastal serme ya da pastal hazırlama işleminin yapılması mümkün kılan esas makine pastal serim makinası olarak adlandırılmaktadır. Genellikle uzun dikdörtgen biçimli bir masa üzerine kurulan ve baştan başa hareket edebilen bu makine, her iki baş arasında kumaşın masaya serilmesini sağlamaktadır. Bu serme işlemi başa ulaştığında ise kesme makinası ile kumaş kesilmektedir. Her kesimden sonra makine yeniden diğer başa doğru hareket etmektedir. Makina serim işlemini yaparken, bir çalışan arkasından kumaşı düzlemektedir. Ancak daha gelişmiş serim makinalarında bu işlem de otomatik olarak yapılmaktadır. Makinanın arka kısmında bulunan bir düzeltme aparatı, kumaş serildikten sonra düzleştirme işlemini yapmaktadır. Pastal serim makinaları ile pastal başı kesim makinaları sayesinde tekstil sektöründe verimlilik üst düzeye çıkarılırken, iş gücü maliyetlerinin azaltılması ve çalışanların iş yükünün hafifletilmesi gibi bazı avantajlar da ortaya çıkmaktadır. Ancak bu durum seçilecek makine ile doğrudan bağlantılıdır. Kaliteli ve kullanışlı bir serim makinası ile kesim motoru kullanılmadığında, zaman kaybı ya da verimlilik düşüşü gibi dezavantajlar da görülmektedir.

 

Bu kategoride yer alan pastal başı kesim makinaları ile pastal serim makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR