Pastal Ütüleri

Tekstil sektörü, çok sayıda işin birbiri ardına yapılması ile nihai ürünlerin ortaya çıkarıldığı bir çalışma alanıdır. Dünya nüfusunun giderek artması ve buna bağlı olarak tekstil ürünlerine olan talebin patlaması, seri üretim mantığının bu sektörü tamamen hakimiyeti altına almasına neden olmuştur. Çalışanların üzerindeki iş yükünün azaltılması ve yapılması gereken işlerin birbiri ardına daha kısa sürede yapılabilmesi için kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Pastal kesme ya da pastal çıkarma da tekstil sektöründeki en önemli işler arasındadır. Ancak kesilen pastalların son aşamada ütülenmesi gereklidir. Ütüleme işlemi yapılmadan pastaldan elde edilen kumaşların işlenebilmesi uygun değildir. Pastal kumaşlarının ütülenmesi için pastal ütüsü adı verilen endüstriyel ütülerden yararlanılmaktadır. Normal ütüler kullanılarak pastalların ütülenmesi son derece zahmetlidir.  Pastallar, genellikle geniş yüzeyli kumaşlar oldukları için, bu kumaşların ütülenmesi için kullanılacak ütüler de oldukça geniş tabanlıdır. Bu ütülerin tabanları genellikle dikdörtgen biçimindedir. Pastal ütüleri, ütüleme makineleri olarak da adlandırılmaktadır.

En İyi Pastal Ütü Markaları

Pastal ütülerine duyulan gereksinimin artmaya başlaması, tekstil makineleri üretimi yapan firmaların bu konuya daha fazla eğilmelerine neden olmuştur. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen, çok sayıda pastal ütüsü modeli bulunmaktadır. Pastal ütülerinin seçimi konusunda en dikkate değer noktalardan biri de markadır. Zira kaliteli ve deneyimli markalar tarafından üretilen ütüler, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Yıllar boyunca üretmiş olduğu tekstil makineleri ile sektörün bel kemiklerinden biri olan Silter markası, pastal ütüleri konusunda da son derece başarılı ürünler sunmaktadır. Silter pastal ütü modelleri, küçük ya da büyük pek çok tekstil işletmesi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye genelinde servis olanağının fazla olması ve yedek parçaları kolay bulunabilen markalar arasında yer alması da Silter tarafından üretilen ütüleri avantajlı hale getirmektedir. Pastal ütüleri konusunda başarılı olan bir diğer marka ise Magma’dır. Magma pastal ütüsü de tekstil işletmelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay kullanılabilir yapısı ve eli yormadan ütüleme yapabilmeye olanak tanıması Magma pastal ütülerin ayrıcalıklı yönüdür.

Pastal Ütü Fiyatları

Pastal ütü fiyatları üzerinde etkili olan pek çok unsur bulunmaktadır. Ancak doğru ütü seçimi yapabilmek için fiyattan önce odaklanılması gereken farklı etkenler vardır. Kalite ve marka bilinirliği bunların başında gelmektedir. Yalnızca ucuz olduğu için tercih edilecek pastal ütülerinin kısa sürede arıza yapma ya da tamamen yanma gibi durumlar ile daha fazla masraf çıkarma potansiyeli bulunmaktadır. Ayrıca ütünün kullanılacağı işletmenin gereksinimleri de göz önüne alınmalıdır. Dikkate değer bir diğer nokta ise ütü parçalarının fiyatlarının ucuz olmasıdır. En kaliteli ütü markalarında bile zaman zaman arızalar yaşanabilmektedir. Yedek parça değişimi gerektiren durumlarda, yedek parçaların pahalı olması büyük bir olumsuzluktur. Gerekli şartları sağlayan ütüler listelenmeli ve bunlar arasından fiyatı uygun olan modeller seçilmelidir. Kaliteli ütüler, maliyetleri yüksek olsa da uzun yıllar kullanılabilmeleri sayesinde daha avantajlıdır. Ayrıca pastal ütüleme makinesi alınacak yerin güvenilir olmasına ve vadeli ödeme seçenekleri sunmasına da dikkat edilmelidir.

Bu kategoride yer alan pastal ütülerini ve diğer ütüleme makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16  numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR