₺175,59 KDV Dahil
₺204,60 KDV Dahil
1 2 3 ... 7 >

Dikiş İpliği

Tekstil alanında Sanayi Devrimi ile birlikte başlayan makineleşme, zaman içerisinde teknik anlamda yaşanan gelişmelere paralel olarak daha ileri boyutlara taşınmış ve daha işlevsel makineler ortaya çıkmıştır. Bu alanda en yaygın kullanılan makine türü olan dikiş makineleri, dikiş işlemlerinin daha kolay ve hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Üstelik çalışan iş gücünün üzerinde iş yükünün azaltılmasına da büyük katkı sağlamaktadır. Dikiş makinelerinde dikişin daha iyi yapılabilmesi ve verimliliğin üst düzeye taşınabilmesi adına dikiş ipi büyük önem taşımaktadır. Dikiş işleminin temel malzemelerinden biri olan dikiş ipleri günümüzde çeşitli markalar tarafından farklı kalite ayarlarında imal edilmektedir. Makinenin sağlıklı çalışabilmesi ve yapılacak işten memnun kalınabilmesi adına dikiş iplerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Dikiş iplikleri için gözden kaçırılmaması gereken hususlardan biri de yapılacak dikiş türüne uygun iplik alınmasıdır. Her iplik ile her dikişi yapabilmek mümkün değildir. Bunun için de kullanım amacına uygun iplik alınması önem arz etmektedir.

Dikiş İpi Seti

Dikiş yaparken kullanılan çok farklı dikiş türlerinin olması ve aynı zamanda farklı renklerdeki iplerin kullanılması, iplerin tek tek alınmasını zorlaştırmaktadır. Hem tekstil sektöründe yapılan üretimlerde hem de evlerde yapılan işleme ya da farklı dikişlerde çeşitli iplere gereksinim duyulmaktadır. Dikiş makinesi iplik seti bu gereksinimin karşılanması adına önemli bir yer tutmaktadır. Neredeyse her renkteki ipin tek bir kutuda satışa sunulduğu bu setler, dikiş yapanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Üstelik dikiş ipi seti kullanım amaçlarına göre de değişiklik göstermektedir. Bu noktada ipin kaç numara olacağı ve hangi amaçla kullanılacağı iyi belirlenmeli ve bu doğrultuda iplik seçimi yapılmalıdır.

Overlok İpi

Overlok makineleri, dikiş yapıldıktan sonra kumaşların kenarlarının kesilmesine ve düz bir şekilde dikilmesine yaramaktadır. Bu makineler için de ipliğin önemi büyüktür. Ancak overlok makinelerinde kullanılan iplikler ile normal makine iplikleri arasında büyük farklılıklar mevcuttur. Genellikle birden fazla iğneye sahip olan overlok makineleri, dikiş yaparken daha fazla iplik harcadıkları için, overlok ipi daha kalın makaralara sarılmaktadır. Ayrıca overlok ipliklerinde de farklı numaralandırmalar bulunmaktadır. Overlok dikişlerinin daha sağlam olabilmesi ve kullanılacak ipliğin yapılmak istenilen makineye uygun olması bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Dikiş İpliği Fiyatları

Daha önce de belirtildiği gibi, dikiş makinesi ipi üretimi yapan pek çok marka bulunmaktadır. Bu markaların her birinin farklı kalite aralıklarında ürünler üretmesi ve farklı fiyat politikaları uygulaması nedeniyle dikiş ipliği fiyatları hususunda net bir rakam belirtebilmek olanaksızdır. Ayrıca üretici markanın isim değeri de iplik fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Aynı durum overlok ipi fiyatları için de geçerlidir. Ancak dikiş makineleri ya da overlok makineleri için iplik alırken, fiyattan önce kaliteye ve kullanım amacına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Yalnızca fiyatına bakarak satın alınacak ürünlerin uzun vadede çeşitli problemlerin yaşanmasına ya da dikiş verimliliğinin düşmesine neden olma ihtimali mevcuttur. Dikiş ipliklerinin toptan alınması durumunda, daha uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak da mümkündür. Toptan dikiş ipliği fiyatları perakende yapılan satışlara kıyasla her zaman daha uygundur.

Bu kategoride yer alan dikiş makinesi ya da overlok makinesi ipliklerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.