1

Reçme Lüperleri

Tekstil ürünlerine duyulan gereksinimin her geçen gün artması, bu sektörde seri üretimin de bir zorunluluk olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu amaçla imal edilen tekstil makineleri, insan iş gücü tarafından zor ve uzun sürede yapılan çeşitli faaliyetlerin, daha kolay ve kısa sürede tamamlanmasına olanak tanımaktadır. Günümüzde bu sektörde kullanılan çok sayıda makine türünden söz etmek mümkündür. Reçme makineleri de bu doğrultuda adından söz edilebilecek makineler arasında yer almaktadır. Eteklerin ve penyelerin etek kısımlarının kıvrılarak dikilebilmesine olanak tanıyan bu makineler, tekstil sektörü açısından büyük önem taşımaktadır. Reçme makinelerinin işlevsel hale gelmesini sağlayan çeşitli parçalar bulunmaktadır. Reçme lüperleri de bu parçalar arasında yer almaktadır.

Kavrayıcı olarak da adlandırılan bu parça, dikiş makinesi iğnesinden gelen ipliğin yakalanarak kendi ipliği ile birleşmesini sağlamakta ve bu sayede reçme dikişinin gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Bazen sık kullanıma bağlı yıpranmalar, bazen de daha farklı nedenlerden dolayı bu lüperlerde arızalar ya da kırılmalar görülebilmektedir. Bu durumda lüperlerin yenileri ile değiştirilmesi gerekmektedir. Alınacak yeni lüperin makine ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi, bu noktadaki en önemli husustur. Bu kategoride yer alan lüperleri inceleyerek makineniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Reçme Lüper Çeşitleri

Reçme lüperleri makine markasına ve modeline bağlı olarak farklılık göstermektedir. Genel olarak reçme lüperlerinin çeşitli kategorilere ayrılabilmesi mümkündür. Sık kullanılan lüper çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Burunlu Reçme Lüperi: Reçme lüperlerinin uç kısmında hafif yukarı kıvrılan bir burnun olması durumu burunlu reçme lüperi olarak adlandırılmaktadır. Burunlu lüperler, klasik lüperlere göre daha kullanışlı olarak kabul edilmektedir.
  • İplik Kesicili Reçme Lüperler: Lüperler normalde yalnızca ipliklerin yakalanmasını ve birleştirilmesini sağlamaktadır. Ancak dikişin bittiği yerde ipliğin kesilmesine olanak tanıyan lüper modelleri de bulunmaktadır.  İplik kesicili reçme lüperi olarak adlandırılan bu modeller de oldukça kullanışlı kabul edilmektedir.

Reçme Lüper Fiyatları

Reçme lüperlerinin fiyatlarına dair kesin bir rakamdan söz edebilmek olanaksızdır. Zira bu ürünlerinin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan çeşitli etkenler bulunmaktadır. Alınacak lüperin türü, markası ve modeli, kalitesi gibi ürünler bu noktada ilk akla gelen faktörlerdir. Bununla birlikte, lüperin alınacağı firmanın da etkisinden söz etmek mümkündür. Günümüzde tekstil makinelerine ve bunların parçalarına duyulan gereksinimin artmasına paralel olarak, bu ürünlerin satışını yapan firmaların sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Ancak firma seçiminde fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması önerilmektedir. Zira yalnızca fiyatına göre seçim yapmak, alınacak ürünün kalitesiz olmasına ve kullanım ömrünün kısa olmasına neden olabilmektedir. Ayrıca alınacak ürünün, kullanılan makine modeli ile uyumlu olması da göz ardı edilmemesi gereken hususlar arasındadır.

İğne İplik Burada ile Hemen Alın!

 

Bu kategoride yer alan reçme lüperleri İğne İplik Burada firmamız tarafından siz müşterilerine sunulmaktadır. Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ile hareket eden firmamız, birbirinden kaliteli reçme makinesi lüperleri ile gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayabilmeniz için çeşitli olanaklar sunmaktadır. Dilerseniz online alışveriş olanağı sayesinde istediğiniz ürünü kolayca sepetinize ekleyebilir ve sizler için sunduğumuz ayrıcalıklardan yararlanarak satın alabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız tüm ürünleri, kredi kartınız ile 9 ya da 12 taksit seçeneği ile ödeyebilir, ücretsiz hızlı kargo olanağımız sayesinde siparişinizi en kısa sürede teslim alabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0531 463 61 01 numaralı Whatsapp hattımızdan ya da web sitemizde yer alan diğer iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR