1

Transfer Baskı Makinesi

Tekstil ürünlerinin her geçen gün çeşitlenmesi ve bu çeşitlenmeye bağlı olarak talebin artması, bu alanda makineleşmeyi zorunlu hale getirmiştir. Artan ihtiyaçların düzenli olarak karşılanabilmesi için her geçen gün daha gelişmiş tekstil makineleri üretilmekte ve bu alanda kullanılmaya başlanmaktadır. Makineleşme sayesinde bir yandan çalışan insan gücü üzerindeki iş yükünün azaltılması sağlanmakta, öte yandan işlerin daha hızlı yapılması ve verimliliğin artırılması mümkün hale gelmektedir. Transfer baskı makinası da bu sektörde yaygın olarak kullanılan makinelerdendir. Ancak transfer baskı makineleri, doğrudan tekstil makinesi değildir ve farklı kullanım alanlarına da sahiptir.

Baskılı kıyafetler, özellikle gençler arasında her geçen gün daha fazla popüler hale gelmektedir. Baskılı tişörtler, pantolonlar, çantalar ve ev tekstili ürünlerinde bu baskılama işleminin yapılabilmesi için transfer baskı presi adı verilen makinelerden yararlanılmaktadır. Bu makinelerin çalışma mantığı, daha önceden yazıcıda hazırlanmış olan baskı kalıbının, sıcak baskı sayesinde tekstil ürününe sabitlenmesidir. Birkaç saniye gibi kısa bir süre içerisinde baskı işlemini tamamlayan bu makineler, sektör için büyük önem arz etmektedir.

Transfer Baskı Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekstil ürünlerindeki baskı işlemlerini yapmaya yarayan transfer baskı makinelerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Alınacak makinenin otomatik mi yoksa manuel mi olacağı önceden belirlenmelidir. Otomatik makineler, akıllı teknolojiler ile donatılmış ve daha kısa sürede daha fazla baskı yapabilen makinelerdir. Ancak fiyatları daha pahalıdır. Buna karşın manuel transfer baskı presi daha uygun fiyatlıdır, ancak daha yavaştır ve insan emeğine daha fazla gereksinim duymaktadır.

·       Satın alınacak olan baskı makinesinin markası da üzerinde durulması gereken noktalardan birdir. Kaliteli markalar tarafından üretilen makineler, uzun yıllar kullanılabilmektedir.

·       Transfer baskı makinesi alınacak markanın yaygın servis ağına sahip olmasına ve yedek parçalarının kolay bulunabilir olmasına da özen gösterilmelidir. Olası arıza durumlarında daha hızlı müdahale edebilmek ve zaman kaybı yaşamamak adına bu noktalar önemlidir.

·       Transfer baskı makinesi alımında farklı ödeme seçeneklerinin sunulması da dikkate değer bir noktadır. Özellikle büyük boyutlu makineler tercih edilecekse, toplu nakit çıkışını engellemek adına vadeli satın alma seçeneklerinden yararlanmak daha doğru olacaktır.

 

Transfer Baskı Makinası Fiyatları

Manuel transfer baskı presi ya da otomatik baskı presi makinelerinin fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken bulunmaktadır. Ancak transfer baskı makinesi satın alırken, fiyattan daha çok kaliteye ve işlevselliğe odaklanmak gereklidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için bir baskı makinesinin tercih edilmesi, uzun vadede oluşabilecek arızalar ya da daha farklı durumlar dolayısıyla maliyetlerin yükselmesine neden olabilmektedir. Alınacak makinenin, işletmenin iş yükünü karşılayacak boyutta olması da önemlidir. Gereğinden büyük makineler almak, gereksiz masrafa; daha düşük güçteki makineler ise işlerin yavaş ve eksik yapılmasına yol açmaktadır. Bu yüzden de makinenin kullanılacağı işletmenin gereksinimleri iyi belirlenmelidir. Transfer baskı makinesi satın alma kararını vermeden önce piyasa iyi araştırılmalı ve hem kalitesi hem de ihtiyaç karşılama boyutuyla öne çıkan makineler belirlenmelidir. Daha sonra belirlenen makineler arasından en uygun fiyatlı olanı satın alınmalıdır.

Bu kategoride yer alan transfer baskı makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.