1

Kumaş Serim Masası

İnsan nüfusunun sürekli ve hızlı bir şekilde artmasına paralel olarak tekstil ürünlerine duyulan talepte de artış yaşanmaktadır. Artan talebin karşılanabilmesi ve tekstil sektörünün yeni anlayışı olan seri üretimin sürdürülebilmesi için çeşitli makinelerden ve yardımcı ürünlerden yararlanılmaktadır. Her biri farklı bir işlevi yerine getiren bu araç ve yardımcı ürünlerin yerine getirdiği işlevler, nihai tekstil ürünlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kumaş serim masası da bu doğrultuda kullanılan yardımcı ürünler arasında yer almaktadır.

Tekstil sektöründe, çoklu kalıp kesiminden önce kumaşların aynı hizada üst üste dizilmesi, serim olarak adlandırılmaktadır. Bu işlemin el ile yapılması hem zaman kaybına neden olmakta hem de insan iş gücü üzerindeki yükün artmasına neden olmaktadır. Ancak serim makinesi adı verilen makineler ile kumaş serim masası olarak adlandırılan masalara kumaşların serilmesi ile daha avantajlı bir durum ortaya çıkmaktadır.

 

Kumaş serim masalarının pek çok türü bulunmaktadır. Ancak bu masalar büyük oranda aynı nitelikleri barındırmaktadır. Yine de serim masası seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar mevcuttur. Alınacak masanın, işletme içerisindeki kullanılabilir alan ile uyumlu olması bu noktada ilk olarak akla gelmektedir. Özellikle kullanım alanı dar olan tekstil işletmeleri için bu hususa fazlaca özen gösterilmesi son derece önemlidir. Bununla birlikte alınacak masanın iyi bir yüzeye sahip olmasına ve kullanışlılığına da dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Alınacak serim masası uzun yıllar kullanılabilsin diye, kaliteli malzemeden imal edilen masalara odaklanmak daha doğrudur.

Emprime Baskı Masası

Tekstil sektöründe farklı amaçlarla kullanılan pek çok masa türü bulunmaktadır. Emprime baskı masası da bu doğrultuda isminden bahsedilmesi gereken masalar arasında yer almaktadır. Baskılı tekstil ürünlerinin elde edilmesi için kullanılan bu masalarda emprime baskı tekniği uygulanmaktadır. Elde baskı olarak da adlandırılan bu masa, geniş kumaşlar üzerinde çalışabilmeye olanak tanımaktadır. Emprime baskı masaları için de farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. Bu noktada hem genel olarak imal edilen tekstil ürünlerinin boyutlarına hem de masanın yerleştirileceği alanın genişliğine dikkat ederek seçim yapmak tavsiye edilmektedir.

Mekanik Tüp Kumaş Serim Makinesi

Serim masalarına kumaşların hızlı ve düzenli bir şekilde serilebilmesi için serim makinelerinden yararlanılmaktadır. Serim makineleri için de pek çok farklı tasarım bulunmaktadır. Mekanik tüp kumaş serim makinesi de bu amaçla kullanılan makineler arasında yer almaktadır. Tüp haldeki kumaşlar yerleştirildikten sonra ileri geri hareketlerle kumaşın aynı ölçüde masaya serilmesine olanak tanıyan bu makine, tekstil işletmeleri için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kolay kullanılabilmesi sayesinde, insan iş gücüne düşen yükün minimum düzeye inmesine olanak tanımaktadır.

İğne İplik Ayrıcalığı ile Hemen Satın Alın!

 

Bu kategoride yer alan serim masaları ile kumaş serim makinelerini İğne İplik Burada tarafından sizlere sunulan ayrıcalıklardan yararlanarak kolayca satın alabilirsiniz. Birbirinden kaliteli markalara ait masa ve makineleri sizlerle buluşturan firmamız hem kişisel verilerinizin hem de ödeme araçlarınızın güvenliğini sağlamak için gerekli olan tüm güvenlik donanımlarına sahip. Güvenli alışveriş altyapımızı kullanarak gönül rahatlığı içerisinde, satın almak istediğiniz ürün için ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınıza taksit avantajlarımızdan yararlanarak, aldığınız ürünü daha uygun koşullar altında ödeyebilirsiniz. İğne İplik Burada firmamızdan alacağınız ürünler için herhangi bir kargo ücreti ödemek zorunda kalmadan, istediğiniz ürüne en kısa sürede adresinizde sahip olabilirsiniz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sekmemizde yer alan seçenekleri kullanarak doğrudan firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR