Tela Baskı Makinesi

Tekstil ürünleri, birbirini izleyen çok sayıda sürecin tamamlanması ile elde edilmektedir. Bu süreçlerin geleneksel yöntemler ile tamamlanmaya çalışması, zaman kaybının yaşanmasına ve üretim verimliliğinin düşmesine neden olmaktadır. Ancak günümüzde tekstil ürünlerine olan talebin her geçen gün artması, bu alanın makineleşme ile bütünleşmesini sağlamıştır. Seri üretim ihtiyacını karşılayabilmek ve daha verimli üretim yapabilmek için tekstil sektöründe kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Tela baskı makinası da bunlardan biridir. Telalar, elbiselerin ya da gömleklerin kollarının ve yakalarının dik durması için kullanılan şeritlerdir. Ayrıca zaman zaman telalar ile desen oluşturma yoluna da başvurulmaktadır. Tela şeritlerinin tekstil ürünü ile bütünleşmesi için baskı ya da yapıştırma makinesi kullanılmaktadır. El ile yapılması durumunda büyük zaman kaybı yaratacak olan bu işlem, tela baskı makinesi ile birkaç saniyede tamamlanabilmektedir.

40’lık Tela Presi İkinci El

Tela pres makinası genellikle büyük tekstil işletmelerinde kullanılmaktadır. Üretim kapasitesi düşük olan ve tela basma işlemine çok fazla gereksinim duyulmayan tekstil işletmeleri için sıfır makina almak, gereksiz maliyet oluşması anlamına gelmektedir. Bu noktada, makine kullanımından mahrum kalmamak adına ikinci el tela yapıştırma presi seçeneğine başvurmak mümkündür. Ancak ikinci el makine alırken kalitesine ve kaç yıllık olduğuna dikkat edilmelidir. Çok uzun süre kullanılmış makineler, kısa sürede arıza yapabilme riski taşımaktadır.

En İyi Tela Baskı Makineleri

Tela baskı makinelerine duyulan gereksinimin artması, tekstil makineleri üreten firmaların bu konuda ürün çeşitliliklerini arttırmalarına neden olmuştur. Bu doğrultuda günümüzde çok sayıda markanın, çeşitli tela baskı modellerine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ancak her baskı ve pres makinesi aynı kalitede değildir. Bu yüzden de alınacak olan baskı makinesinin markasına ve özelliklerine dikkat edilmelidir. Broderi bu noktada öne çıkan markalardan biridir. Uzun yıllardan beri tekstil sektörünün kullandığı makinelerin üretimini yapan Broderi, Broderi tela yapıştırma makinesi ile bu konuda da büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Broderi gibi kalitesi ve kullanışlılığı ile bilinen markalardan bir diğeri de FDM’dir. FDM tela yapıştırma presi de tela yapıştırma işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır. Bunların dışında kaliteli tela pres makineleri üreten pek çok marka bulunmaktadır.

Tela Baskı Makinası Fiyatları

Tela baskı makinelerinin fiyatları üzerinde etkili olan pek çok etken vardır. Makinenin hangi marka tarafından üretildiği, üretim yılı ve makine gücü bunların başında gelmektedir. Ancak makine alırken fiyatı ön planda tutmak doğru bir yaklaşım değildir. Zira yalnızca fiyatına bakarak satın alınacak bir makinanın, uzun vadede daha yüksek maliyetlerin ortaya çıkmasına yol açması mümkündür. Bu yüzden de öncelikle makinenin kalitesine odaklanmak gereklidir. Kaliteli tela yapıştırma makinesi modelleri bir miktar pahalı olsa da uzun yıllar kullanılabilmeleri ve sağlam olmaları dolayısıyla avantajlıdır. Doğru makine seçimi yapmak için öncelikle işletmenin ihtiyacını karşılayacak nitelikleri taşıyan makineler belirlenmeli, daha sonra bunlar içinden maliyeti en uygun olanı seçilmelidir. Ayrıca ödeme seçeneklerinin fazla olması da tela yapıştırma makinesi alırken dikkate alınması gereken faktörlerdendir.

Bu kategoride yer alan kumaş kesim makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16  numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR