HTML İçerik

Ütü Rezistansı

Hem tekstil sektöründe hem de evlerde yaygın olarak kullanılan araçlar arasında yer alan ütüler, çalışmak için çeşitli parçalara gereksinim duymaktadır. Bu parçalardan biri olan rezistanslar, elektrikli teknik araçların hemen hemen hepsinde kullanılmaktadır. Elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek ütülerin temel işlevlerini yerine getirmesine olanak tanıyan rezistanslar, aynı zamanda ütülerin en temel parçalarından birini teşkil etmektedir. Doğru kullanıldığı zaman ütü rezistansı genellikle uzun ömürlü parçalardır. Ancak bazı durumlarda, en kaliteli markaların rezistans ürünlerinde bile arıza görülebilmektedir. Ütü rezistanslarında karşılaşılan arızaların büyük çoğunluğu kullanıcı kaynaklıdır. Ancak sebep ne olursa olsun, rezistans sorununu ortadan kaldırmak ve ütünün yeniden normal performans ile çalışmasını sağlamak için rezistansın değiştirilmesi gereklidir.

Ütü Rezistansı Neden Bozulur?

Buharlı ütü rezistansı ya da normal ütü rezistansı, çeşitli nedenlerden dolayı arızalarla karşılaşabilmektedir. Kalitesiz markalar tarafından imal edilmiş olan ve dayanıklı olmayan rezistanslar, bu noktada ilk sırayı tutmaktadır. Ütü seçiminde olduğu gibi, rezistans seçiminde de marka ve kalite önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar da mevcuttur. Ütünün uzun süre hiç dinlendirilmeden kullanılması ya da sürekli yüksek ayarda kullanılması da rezistans arızlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorunla karşılaşmamak için ütülerin dinlendirilerek kullanılması tavsiye edilmektedir. Akım düzensizliği de kazanlı ütü rezistansı ya da normal ütü rezistansı arızalarına yol açan nedenlerden biridir. Ütü kullanılan alanda elektrik akımının düzensiz olması ve gelgit olaylarının yaşanması ütülerin arıza yaşamasına neden olmaktadır. 

Ütü Rezistansı Nasıl Değişir?

Ütülerde rezistans arızası ile karşılaşılması durumunda ütü rezistansı nasıl değişir sorusu ortaya çıkmaktadır. Esasında rezistans değişimi son derece kolay bir işlemdir. Ancak daha önce rezistans değiştirme işlemi yapmamış olan bireylerin, bu konuda teknik servisten ya da bir uzmandan destek almaları tavsiye edilmektedir. Ütü rezistansı değiştirmek için öncelikle ütünün içinin açılması gereklidir. Daha sonra rezistansın takılı bulduğu alandan çıkarılması ve yerine yeni rezistansın yerleştirilerek sabitleme işleminin yapılması yeterli olacaktır. Rezistans değişiminde orijinal ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Orijinal ürün bulunamaması durumunda muadil ve kaliteli markalar tarafından imal edilen rezistanslar kullanılmalıdır.

Ütü Rezistansı Fiyatları

Ütü rezistansı fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilme olanağı yoktur. Zira günümüzde farklı ütü modelleri için geliştirilmiş olan çok fazla rezistans türü bulunmaktadır. Ancak rezistansların ütü içerisindeki en pahalı parçalardan biri olduğunun da bilinmesi gereklidir. Günümüzde internetin sağladığı olanaklarla birlikte çeşitli satıcılara ulaşabilmek ve bunlardan gereksinim duyulan ürünler hakkında araştırma yaparak sipariş verebilmek mümkün hale gelmiştir. Bu yüzden de ütü rezistansı almadan önce detaylı bir araştırma yapılması ve tam anlamıyla kaliteli ürünleri, uygun fiyata satan markaların tercih edilmesi önem taşımaktadır. Ancak rezistans alırken her zaman fiyatın ikinci plana atılmasına da dikkat edilmelidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için tercih edilecek rezistanslar, kısa sürede arızalanma yaparak daha fazla masrafın ortaya çıkmasına ve arıza sürelerinde işlerin aksamasına neden olacaktır. Bu yüzden de öncelikle alınacak rezistansın kalitesine ve ütü ile uyumlu olmasına odaklanılmalı, sonrasında da adaylar arasından en uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan ütü rezistanslarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.