1

Taşıma Arabası

Tekstil endüstrisi de dahil olmak üzere endüstriyel alanlarda taşıma verimliliği sağlayabilmek ve insan çalışanların üzerindeki iş yükünü azaltabilmek için kullanılan çeşitli araçlar kullanılır. Tekstil taşıma arabası da bu araçlar arasında yer alır. Seri halde üretilen tekstil ürünlerinin farklı bölümler arasında taşınmasını sağlamak ya da üretimi tamamlanan nihai ürünlerin kamyonlara ve depolara taşınmasını sağlamak için kullanılan bu ürünlerin farklı türleri mevcut. Taşıma işlemini kolaylaştırması için tüm taşıma arabaları tekerlekli olarak imal edilir. Ancak gövdeleri bakımından bu ürünler farklılaşırlar. Transport taşıma arabası olarak kullanılan bu arabaların bazıları sepet biçimindedir ve yanları tam olarak kapalıdır. Bazılarında ise yanlar açıktır. Yanları açık olan taşıma arabalar, daha fazla ürünün taşınabilmesine olanak tanır.

İplik Bobin Arabası

Tekerlekli mal taşıma arabası çeşitleri arasında, iplik bobin arabaları önemli bir yer tutar. Seri üretimin kesintiye uğramaması ve çalışanların iplik getirmekle zaman kaybetmemeleri için bu arabalar kullanılır. Üretim bantları arasında tekerlekleri sayesinde kolayca hareket edebilen iplik bobin arabaları, her çalışanın ihtiyaç duyduğu ipliği alabilmesini sağlar.

Tek Siperli Mal Taşıma Arabası

Raflı arabaların aksine tek bir geniş siperden oluşan bu arabalar, daha yüksek miktarda malzemenin taşınması amacıyla kullanılır. Özellikle üretim süreci bittikten sonra nihai ürünlerin depolara ya da araçlara taşınması ile kamyonlarla gelen top kumaşların içeri taşınmasında bu araçlardan yararlanılır.

Kapalı Mal Taşıma Arabası

Tek siperli mal taşıma arabalarıyla benzerlik gösteren kapalı mal taşıma arabaları, ekstradan siperin etrafını çeviren muhafazalara sahip. Bu arabalar ile hem daha yüksek miktarda mal taşıyabilmek hem de malları taşırken dökülmelerini engellemek amaçlanır. Özellikle ambalajlı ürünlerin taşıma esnasında kayarak dağılması ve dökülmesi engellenmiş olur.

Taşıma Arabası Fiyatları

Tekstil sektöründe kullanılan mal taşıma arabası çeşitleri için net bir fiyattan söz edebilmek neredeyse imkânsız. Çünkü günümüzde bu araçları üreten çok sayıda firma mevcut. Firma sayısındaki bu fazlalık, aynı zamanda fiyatların farklılık göstermesinin de esas nedenlerinden. Ancak bu çeşitlilik, taşıma arabası almak isteyenler için aynı zamanda büyük bir avantajı da beraberinde getirir. Zira seçeneğin fazla olması, daha kaliteli ürünlerin daha uygun fiyatlar ile alınabilmesine olanak tanır. Yine de tekerlekli taşıma arabası alırken fiyatından önce kalitesine odaklanılması daha doğru olur. Yalnızca fiyatına göre alınacak ürünler, işlevsellik noktasında bazı olumsuzluklar yaratabilir. Bu yüzden de gereksinimleri karşılama potansiyeli yüksek olan araçlar belirlenmeli ve bunlar arasından fiyat bakımından en ideal olanı satın alınmalıdır.

İğne İplik Burada olarak bu kategoride sizlere sunmuş olduğumuz raflı tekerlekli taşıma arabası modellerini inceleyebilir, aynı zamanda güncel fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Güvenli online alışveriş altyapımızı kullanarak kolayca sipariş verebilir, talep ettiğiniz ürünlere birkaç gün içerisinde ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR