1

Bant Masası

Bir yandan insan nüfusunun hızla artması, öte yandan gelişen moda endüstrisinin sürekli olarak yeni modeller ortaya çıkarması, tekstil ürünlerine duyulan gereksinimin artmasına neden olmuştur. Artan bu gereksinimin karşılanabilmesi adına tekstil sektöründe seri üretim ve profesyonelleşmeyi zorunluluk haline getirmiştir. Seri üretim mantığına göre profesyonel olarak üretim yapan tekstil firmalarında genellikle iş bölümleri bulunur ve her bölümde çalışanlar kendi üzerlerine düşen görevi yerine getirirler. İş akışının sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için tekstil atölyelerin belirli bir plana göre dizayn edilmesi gerekir. Bant masaları bu alanların dizaynındaki en önemli parçalar arasında yer alır. Burada bant kavramı ile kastedilenin, esas anlamının seri üretim bandı olduğunun bilinmesi gerekir. Bant sistemine göre yapılan üretimlerde her çalışan kendine düşen işi tamamlamakta ve daha sonra tekstil ürününü bir sonraki banda aktarılır. Tekstil bant masası genellikle uzun bir alan boyunca devam eder.

Bant Masası Seçmenin Püf Noktaları

Tekstil işletmeleri için makine bant masası almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususların göz ardı edilmesi, masa seçiminin yanlış yapılmasına ya da istenen verimin alınamamasına neden olur. Bu noktada ilk olarak atölyede masalar için kullanılabilir alanın bilinmesi ve bu ölçülere uygun masaların seçilmesi gerekir. Masalar yerleştirildikten sonra hareket etmek için en az bir metre alan kalması da göz ardı edilmemesi gerekenler arasında yer alır. Tekstil sektörü için imal edilen bant masalarında farklı boyut seçenekleri vardır. Bu yüzden de kullanım alanı ile kullanım gereksinimleri göz önünde bulundurularak seçim yapılması önerilir. Bununla birlikte alınacak masanın kaliteli bir malzemeden imal edilmiş olmasına ve bozulma ya da yıpranma gibi durumlara karşı dayanıklı olmasına da özen gösterilmelidir.

Bant Masası Fiyatları

Bant masası fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerin fazlalığı, bu ürünler için net bir fiyat belirtebilmeyi olanaksız hale getirir. Alınacak olan ürünün kalitesi ve genişliği, fiyat üzerinde en çok etkili olan unsurlardır. Detaylı bir araştırma yapıldığı zaman her bütçeye uygun tekstil masası bulabilmek mümkün. Ancak bant masası seçerken fiyattan önce kaliteye ve işlevselliğe odaklanılması daha doğru olur. Sadece fiyata göre seçim yapmak, alınacak üründe kaliteden taviz verilmesini baştan kabullenmek anlamına gelir. Kalitesiz masalar ise hem kullanım ömrü hem de işlevler bakımından geride kalmakta ve böylelikle uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına yol açar.

Bu kategoride yer alan bant masası modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 12 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanır. Daha fazla bilgi için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR