1

Kalite Kontrol Masası

Tekstil sektöründe, üretilen ürünlerin kalite kontrolünden geçirilmesi önemli arz eder. Üretimi tamamlanan ürünlerin paketlenmeden ve nihai tüketiciye ulaştırılmadan önce değerlendirilmesi için, tekstil atölyelerinde kurulmuş olan kaliteli kontrol alanları bulunur. Ürünlerin kalitesinin daha kolay kontrol edilebilmesi için de bu alanlarda kalite kontrol masası kullanılır. Ürünlerin tek tek elden geçirildiği kalite kontrol masalarının pek çok türü bulunur. Bu masaların önemli bir kısmında inceleme ışığı bulunur. Ürünlerin ışık altında daha rahat incelenebilmesi için imal edilen ışıklı kalite kontrol masası modelleri, güçlü ancak göz yormayan ışıklar ile donatılmıştır. Ayrıca kullanım alanlarına ve amaçlarına bağlı olarak geliştirilmiş olan farklı kalite kontrol masaları da bulunur.

Tekneli Kalite Kontrol Masaları

Işıklı kalite kontrol masası modellerinden biri olan tekneli kalite kontrol masaları, değerlendirilen ürünlerin alt kısımda ya da yanda bulunan bir tekneye ayrılmasını sağlar. Tekneli masaların da kendi içerisinde farklı türleri bulunur. Tek tekneye sahip olan masalarda ya kalite kontrolden geçen ürünler tekneye alınmakta ya da kalite kontrol aşamasında bir kusuru saptanan ürünler tekneye ayrılarak paketlemeye geçmesi engellenir. Daha gelişmiş ve büyük boyutlu kalite kontrol masası modellerinde ise her iki işlevi aynı anda yapmaya yarayacak şekilde, iki ya da daha fazla tekne bulunur. Çok tekneli kontrol masalarında bir yana kalite testini geçen ürünler, diğer yana da kusuru bulunan ürünler alınır.

Aynalı Kalite Kontrol Masaları

Klasik kalite kontrol masaları ile tüm tekstil ürünlerinin kontrollerinin yapılması mümkün olmayabilir. Daha detaylı inceleme gerektiren ya da boyut olarak daha büyük olan tekstil ürünleri için de kalite kontrolü yapabilmek için geliştirilmiş olan farklı masalar bulunur. Aynalı kalite kontrol masası da bunlardan biridir. Genellikle takım elbise ya da boydan elbise gibi kıyafetlerin kalite değerlendirmelerinin yapılması için kullanılan aynalı kalite kontrol masalarında U biçiminde bombeli bir ayna yer alır. Ayna önünde bulunan askılığa asılan tekstil ürünleri, bu sayede hem önden hem de arkadan çok yönlü olarak incelenir. Aynalı kalite kontrol masalarında da hem ışıklı hem de ışıksız seçenekler bulunur.

Kalite Kontrol Masası Fiyatları

Kalite kontrol masa fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz edebilmek mümkün değil. Çünkü günümüzde tekstil işletmelerinde kullanılan çok sayıda kalite kontrol masası türü bulunur. Her masa, sahip olduğu özellikler doğrultusunda farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Ayrıca kalite kontrol masası üreten ve bunların satışını yapan firmaların sayısındaki fazlalık da kalite kontrol masalarının fiyatlarında değişikliğe neden olur. Kalite kontrol masası alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gerekir. Kalitesinden emin olunmayan ya da yeteri kadar gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunmayan masalar, yalnızca düşük fiyatlı olduğu için satın alınmamalıdır.

Bu kategoride yer alan kalite kontrol masalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 12 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR