1

Tekstil Sehpaları

Tekstil sektöründe üretimi daha seri hale getirmek ve verimliliği artırmak için kullanılan pek çok yardımcı malzeme bulunur. Tekstil sehpaları da bu doğrultuda sıklıkla rastlanan ürünler arasında yer alır. Tekstil sehpa çeşitleri, farklı amaçlara yönelik olarak, değişik tasarımlarda imal edilir. Bu çeşitlilik içerisinden seçim yaparken, kullanım amacının göz önünde bulundurulması gerekir. Ayrıca alınacak sehpanın uzun ömürlü ve kullanışlı olması için, kalitesinin de göz ardı edilmemesi büyük önem taşır.

L Sehpalar

L sehpalar adlarından da anlaşılacağı gibi, L harfi biçiminde olduğu için bu şekilde adlandırılır. Genellikle makine yanlarında kullanılan bu sehpalar, makine başında çalışan bireylerin işlerini kolaylaştırır. Dikilen ürünleri istiflemek ya da üzerinde çalışılan kumaşı daha geniş bir açıyla tutabilmek gibi işlevlere sahip olan L sehpa modelleri, tekerlekli tasarımları sayesinde istenilen yere kolayca taşınılabilir.

U Sehpalar

U sehpalar da tıpkı L sehpalar gibi, şekillerinden dolayı bu şekilde isimlendirilirler. L sehpalar yalnızca makinenin iki yanını kapatırken, U sehpalar üç yandan da makineyi çevreler. Bu sayede makine başında çalışan kişiye daha geniş bir kullanım alanı sunar. Sağ, sol ve ön tarafı kapsayan U masalar ile geniş tekstil ürünlerinin dikildiği atölyelerde büyük kolaylık sağlanır.

Makine Yanı Sehpalar

İşlevsellikleri nedeniyle L ve U sehpa modelleri kadar yaygın olarak kullanılan makine yanı sehpa modelleri, makineden harici olarak konumlandırılır. Genellikle tekerlekli ve sepetli olarak imal edilen bu sehpalar, bitirilen ürünlerin biriktirilmesi ya da işlemler esnasında çıkan artık parçaların bir araya toplanması amacıyla tercih edilir. Ayrıca kolayca taşınabilir oldukları için, birden fazla makinenin yanında aynı anda kullanılabilir. Makine yanı sehpa modellerinde farklı boyut seçenekleri bulabilmek mümkün. 

Pantolon Sehpaları

Pantolon sehpası da makinelerin yanlarında kullanılan sehpa çeşitleri arasında yer alır. Pantolon üretimi yapan tekstil atölyelerinde tercih edilen bu sehpaların Z tipi ya da kıstırmalı gibi farklı modelleri bulunur. Her modeli tekerlekli olarak tasarlandığı için, atölye içerisinde kolaylıkla hareket ettirilebilirler. Dikimi ya da overlok işlemi tamamlanan pantolonlar, bu sehpalara asılarak biriktirilir. Pantolon sehpaları, U ve L sehpalarda olduğu gibi makineye bitişik olmazlar. Çoğu zaman makinelerin yanında bulunurlar.

Tekstil Sehpa Fiyatları

Tekstil sektöründe kullanılan makine yanı sehpaların fiyatlarına dair kesin bir rakamdan söz edebilmek olanaksız. Konfeksiyon sehpası olarak da geçen bu ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde ve zaman zaman değişiklik göstermesinde belirleyici olan birden fazla etken mevcut. Ancak İğne İplik Burada olarak bu kategoride sizlere sunmuş olduğumuz makine sehpaları ile makine yanı sehpalarını inceleyebilir, aynı zamanda güncel fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca güvenli online alışveriş altyapımızı kullanarak istediğiniz ürünleri kolayca satın alabilir, hızlı kargo olanağımızdan yararlanarak sipariş ettiğiniz ürüne birkaç gün içerisinde sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR