1 2 3 ... 5 >

İğneler

 

Dikiş makineleri hem evlerde hem de tekstil endüstrisinde yaygın olarak kullanılan ve büyük kolaylıklar sağlayan makinelerdir. Makinelerin kendilerinden beklenen işlevleri yerine getirebilmeleri için en büyük gereksinimleri dikiş iğneleridir. Dikiş makinesi iğnesi oldukça çeşitli bir kategoridir. Zira farklı işlevleri yerine getiren çok sayıda makine bulunmaktadır. Yapılacak her dikiş işleminde uygun iğne kullanımına özen gösterilmesi gereklidir. Aksi halde sürekli olarak iğne kırılma sorunu ile karşı karşıya kalmak söz konusudur. 

 

Düz Makine İğnesi

 

İğne çeşitleri arasında en sık kullanılanlardan biri düz dikiş iğneleridir. Bunlar genel maksatlı iğneler olarak da adlandırılmaktadır. Kaliteli iğne kullanımı, yapılacak işlerin kusursuz olması açısında önem taşımaktadır. Düz dikiş iğneleri, çeşitli boyutlarda üretilmektedir. Bu kategoride yer alan düz dikiş iğneleri, yüksek kalite düzeyine sahiptir. 

 

Overlok İğnesi

 

Overlok makineleri, bir kumaşın yanlarının kesilmesini ve aynı zamanda da dikilerek düz bir hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu makinede yapılan dikme işlemi için overlok iğneleri kullanılmaktadır. Overlok makinelerinde genellikle tek iğne kullanılmadığı için, overlok iğneleri de çoklu paketlerde satılmaktadır. Seçilecek overlok iğnesinin kaliteli olması, daha uzun süreli kullanım açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Özellikle bu kategoride yer alan markalar gibi bilindik markaların overlok iğneleri, yüksek dayanıklılıkları ile uzun süreli kullanım için uygundur. 

 

Lastik Dikiş Makinesi İğnesi

 

Lastik dikiş makinesi iğneleri de dikiş makinelerinin sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir iğne türüdür. Lastikli dikişlerin yapılması için özel olarak üretilen bu makineler, genellikle 6 ve 12’li iğne ile çalışmaktadır. Bu yüzden de lastik makinesinin dikiş iğneleri de çoklu paketlerde satılmaktadır. Aynı anda birden fazla iğne ile lastik dikebilme imkânı sunan bu makinelerde kullanılacak iğneler, zorlanmadığı ve sert dikişlerde kullanılmadığı sürece uzun süre kullanılabilme olanağına sahiptir. 

 

Nakış Makinesi İğnesi

 

Nakış makineleri, doğrudan dikme işlemi için değil işleme ve nakış yapmak için kullanılan makinelerdir. Buna rağmen dikiş makinesi kategorisinde yer almaktadır. Nakış makinelerinde dikiş iğnesi çeşitleri oldukça fazladır. Özellikle nakış işlemelerinde incelik ve kalınlık dikkat edilmesi gereken bir husustur. Yapılacak olan nakış türüne uygun olan iğnenin seçilmesi, daha rahat kullanım ve istenilen ürünü elde edebilmek için üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu kategoride nakış makinelerinde kullanılan iğnelerin pek çok çeşidi bulunmaktadır.

 

Zigzag Makinesi İğnesi

 

Zigzag makineleri, düz dikiş yerine zigzaglı dikiş yapmak için kullanılan makinelerdir. Zigzaglı dikiş yapabilmek için bu makinenin iğneleri özel olarak tasarlanmaktadır. Düz dikiş iğneleri ile zigzag yapmaya çalışmak son derece zorlayıcı bir iştir. Yapılacak zigzag işinin niteliğine uygun bir iğne seçimi yapmak, büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

 

İlik Makinesi İğnesi

 

Dikiş makinesi iğnesi ürünleri arasında yer alan ürünlerden biri de ilik makinesi iğnesidir. Daha çok tekstil endüstrisinde kullanılan bu makine, yeleklerin ya da kazakların düğmeleri için gerekli olan iliklerin açılmasında kullanılmaktadır. Bu makinelerde kalitesiz iğne kullanımı, iliklerin tam olarak açılmaması ya da yarım açılması gibi bir dizi sorun ile karşılaşılmasına neden olabilmektedir. Ayrıca iğne kırılma problemi de bu makinelerde sık görülmektedir. Bu yüzden kaliteli iğne kullanımına özen gösterilmesi gereklidir. 

 

Deri Dikiş Makinesi İğnesi

 

Deri kumaşlar üzerinde dikiş işlemi yapmak son derece zordur. Bunun için özel üretilmiş makineler ve iğneler bulunmaktadır. Deri dikmek için üretilmemiş olan iğnelerle deri dikmeye çalışmak, sıklıkla iğne kırılmasına neden olacağından bu yöntemden uzak durulması gereklidir. Dikilecek olan derinin niteliğine göre iğne seçimi yapmak, dikiş kalitesini artırmak ve iğneleri daha uzun süre kullanabilmek için zorunluluktur. 

 

Çift Dikiş İğnesi

 

Tek dikiş yerine çift dikişin gerekli olduğu durumlarda dikiş makinelerinde çift dikiş iğnesinin kullanılması gerekmektedir. Çift dikiş iğneleri, tek bir kol üzerine yerleştirilmiş 2 adet iğneden oluşmaktadır. 

 

Singer İğne Çeşitleri

 

Hem dikiş makinesi hem de dikiş iğneleri bakımından Singer dünyanın önde gelen markaları arasında yer almaktadır. Singer iğne çeşitleri dikiş makinelerinde kullanılan tüm iğneleri içermektedir. Normal dikiş iğnesi, jarse iğnesi, çift iğne, kot iğnesi, overlok iğnesi ve deri dikme iğnesi bunların başında gelmektedir. Üstelik tüm bu ürünlerin farklı numaraları da Singer tarafından üretilmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR