Prova Mankeni

Terzihanelerde ya da modaevlerinde kişiye özel kıyafet dikimi yapılacağı zaman ölçünün doğru alınması ve ölçüye uygun hareket edilmesi büyük önem taşımaktadır. Dikilecek kıyafetin bireyin üzerine tam olarak oturabilmesi, özverili bir çalışma gerektirmektedir. Bu noktada kullanılan çeşitli araçlar ve aparatlar bulunmaktadır. Prova mankenleri de bu doğrultuda ön plana çıkmaktadır. Kıyafet dikimi yapılacak kişinin sürekli olarak terzihaneye ya da modaevine getirtilmesi mümkün olmadığından dolayı, kıyafet tamamlanıncaya kadar aynı vücut ölçülerine sahip mankenlerden yararlanılmaktadır. Genellikle sert plastik malzeme kullanılarak imal edilen terzi mankeni terzilerin işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Ancak tek bir prova mankeni bulundurmak, her zaman için doğru değildir. Farklı beden ölçülerine sahip müşterilerin olabileceği göz önüne alınarak çeşitli beden ölçülerinde manken satın almak daha doğru olacaktır. Ayrıca erkek ve kadın beden ölçüleri arasında farklılıklar olduğu için, bu cinsiyet bakımından da mankenlerin ayrıştırılması gereklidir. Dikiş mankeni olarak da adlandırılan prova mankenlerinin tayt ya da daha farklı yumuşak malzemelerle kaplanmış olan türleri de mevcuttur. Prova mankeni almadan önce, kullanım amacının göz önünde bulundurulması ve bu amaç doğrultusunda seçim yapılması önem arz etmektedir.

İkinci El Prova Mankeni

Daha önce de belirtildiği gibi, tek çeşit cansız manken bulundurmak, gereksinimlerin tam olarak karşılanmasından uzaktır. Bu yüzden de hemen her beden ölçüsüne uygun bir manken bulundurulması gereklidir. Ancak terzihanenin yeni açıldığı ya da nakit sıkıntısının olduğu dönemlerde, tüm mankenleri bir anda alabilmek büyük bir maddi külfet oluşturabilmektedir. 2 el prova mankeni bu noktada önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Daha önce farklı terzihanelerde kullanılmış ve çeşitli nedenlerden dolayı ikinci ele düşmüş olan mankenleri satın alarak da bu ihtiyacın karşılanması mümkündür. Ancak ikinci el prova mankeni alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında, alınacak mankenlerin sağlam olması ve herhangi bir zedelenme yaşamamış olması gelmektedir. Mankenlerin uzun ömürlü olmaları açısından bu durum önemlidir. Ayrıca yumuşak malzemeden imal edilmiş mankenlerin seçilmesi de gözden kaçırılmamalıdır. Terzinin çalışırken rahatça işaretleme yapabilmesi ya da iğnelerini yerleştirebilmesi için yumuşak mankenler daha kullanışlıdır.

Prova Mankeni Fiyatları

Prova mankeni fiyatlarına dair net bir fiyat belirtmek oldukça zordur. Zira bu ürünlerin fiyatları üzerinde belirleyici olan pek çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin başında mankenlerin imal edildikleri malzeme gelmektedir. Kaliteli ve yumuşak malzemeden imal edilen mankenler, fiyat açısından daha pahalıdır. Ancak bu mankenlerin bir kez alındıktan sonra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edilebilmeleri söz konusudur. Bununla birlikte mankenlerin sıfır mu yoksa ikinci el mi olduğu da fiyat bakımından önemli bir husustur. İkinci el ayaklı prova mankeni modelleri, doğal olarak daha uygun fiyatlıdır. Mankenlerin boyutları ve ölçüleri de bazı durumlarda fiyatı etkileyebilmektedir. Ancak her ne olursa olsun, prova mankeni alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gereklidir. Yalnızca fiyatına bakılarak alınacak ürünlerin kısa sürede yıpranmaları ve çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmaları söz konusudur. Bu yüzden de öncelikle gereksinimleri karşılama potansiyeli olan ürünler belirlenmeli ve bunlar arasından fiyatı uygun olanlar tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan prova mankenlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR