Fotokopi Kağıtları

Fotokopi kağıtları hemen herkesin gündelik yaşamda zaman zaman gereksinim duyduğu ürünler arasında yer almaktadır. Dijital ortamlarda hazırlanan metinlerin ya da resimlerin basılması için kullanılan bu kağıtların farklı türleri bulunmaktadır. Ancak fotokopi kâğıdı denildiği zaman akla genellikle A4 boyutundaki ürünler gelmektedir. Bununla birlikte A3 ve A5 gibi farklı boyut seçenekleri de mevcuttur. Fotokopi kağıtlarının tek kullanım amacı yazıcılardan çıktı almak da değildir. Bu kağıtların el ile yazılması da sıkça rastlanan bir durumdur. Islak imza gerektiren dilekçelerde ya da not alınması gereken durumlarda da bu kağıtlara başvurulabilmektedir. Fotokopi kağıtları bazen 100’lü ya da 500’lü desteler halinde; bazen de birden fazla destenin yer aldığı kutular içerisinde satışa sunulmaktadır.

Fotokopi Kâğıdı Fiyatları

Fotokopi kağıtlarının fiyatlarına dair kesin bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira günümüzde çeşitli markalar tarafından imal edilen ve farklı kalite düzeylerine sahip olan pek çok fotokopi kâğıdı bulunmaktadır. Üretici sayısındaki bu fazlalık, fiyatlara da çeşitlilik olarak yansımaktadır. A4 kâğıt fiyat belirlenmesinde etkili olan tek etken kalite de değildir. Alınacak ürün miktarı da fiyatların belirlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Tek bir deste olarak alınan kağıtlar ile destelerden oluşan bir koli kâğıt arasında fiyat bakımından farklılıkların yaşanması doğaldır. Alınacak ürün miktarının artmasına paralel olarak fiyatlar da düşüş göstermektedir. A4 kâğıt fiyatları üzerinde belirleyici olan bir diğer etken olarak da marka bilinirliğinden söz etmek mümkündür. Kaliteli ve marka bilinirliği yüksek olan firmaların üretmiş olduğu ürünler, piyasada daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Fotokopi Kâğıdı Seçmenin Püf Noktaları

A4 kâğıdı ya da diğer boyutlardaki fotokopi kağıtlarının alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu noktaların göz ardı edilmesi, alınacak üründen yeteri kadar memnun kalınmamasına neden olmaktadır. Bunların başında kalite gelmektedir. Düşük kalite düzeyine sahip olan fotokopi kağıtları fotokopi makinelerinde ya da yazıcılarda sıkışmaya neden olmakta ve bu da daha fazla kâğıt kullanılmasına ya da makinelerin arıza yapabilmesine yol açmaktadır. Bu yüzden de maliyeti yüksek bile olsa kâğıt kalitesinden ödün verilmemelidir. Yalnızca fiyatına göre kâğıt seçmek, bir dizi olumsuzluğu da peşin olarak kabullenmek anlamına gelmektedir.

Alınacak kâğıdın rengine de özen gösterilmelidir. A4 kağıtları her ne kadar genellikle beyaz renkte imal edilse de renkli olarak imal edilen ya da kalitesiz kâğıt nedeniyle saman renginde görünen kağıtlar da mevcuttur. Tam beyaz olmayan kağıtlar ofislerde ve resmî kurumlarda kullanılmamaktadır. Bu yüzden de alınacak kâğıdın renginin beyaz olduğundan mutlaka emin olunmalıdır. Kâğıt ağırlığı üzerinde çok durulması gereken bir husus değildir. Ancak kaliteli kağıtlar genellikle daha ağırdır. Bu kullanılan hamur türünün kalınlığı ve kalitesi ile alakalı bir durumdur. Son olarak da kağıtların temiz olmasına özen gösterilmelidir. Bazı A4 top kâğıt ürünleri depoda fazla kalmaktan dolayı tozlanabilmekte ve sahip olduğu özelliklerden bazılarını kaybedebilmektedir. Bu da istenen bir durum değildir. Ayrıca tozlu kağıtlar baskı esnasında da çeşitli olumsuzlukların ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

Bu kategoride yer alan fotokopi kâğıdı ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 16 16  numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.