1

Makine Parçaları

Dikiş makineleri, tekstil endüstrisinin bel kemiğini teşkil etmektedir. Endüstriyel kullanımı dışında evlerde de dikiş işlemleri için bu makinalardan yaygın bir şekilde faydalanılmaktadır. Her geçen gün artan bu ihtiyacı karşılamak üzere köklü pek çok dikiş makinesi üreticisi, daha iyi ve teknoloji ile donatılmış özelliklere sahip makinelerin üretimini yapmaktadır. Üstelik tekstil alanında kullanılan makineler dikiş makinesi ile sınırlı da değildir. İlik açma makinesi, reçme kesme makinesi, deri makinesi ve overlok makinesi gibi pek çok makine de bu alanda mevcuttur. Ancak üretilen makineler her ne kadar kaliteli olursa olsun, zaman zaman arızalar ile karşılaşabilmektedir. Makinelerde meydana gelen arızaların giderilebilmesi için dikiş makinesi parçaları vazgeçilmez öneme sahiptir.

Makine Motorları

Makine motorları makinelerin çalışabilmeleri ve işlevlerini yerine getirebilmeleri için en önemli parçadır. Ev tipi dikiş makinelerinde daha küçük boyutlu olan bu motorlar, endüstriyel kullanıma yönelik makineler söz konusu olduğunda biraz daha büyümektedir. Motorun çapı ile gücü arasında da doğrudan bir ilişki bulunmaktadır. Tekstil alanında kullanılan makinelerde motor değişikliği yapılacağı zaman, orijinal ve kaliteli bir motor kullanmaya özen gösterilmelidir.

Makine Motor Ayakları

Tekstil makinelerinde yer alan en işlevsel parçalardan biri de makine motor ayaklarıdır. Makine motor ayakları motorda üretilen gücün ne kadarının makineye aktarılacağını belirlemek için kullanılmaktadır. Gaz pedalına benzer bir yapıda olan bu ayak, makinenin çalıştırılması ve durdurulmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanım esnasında makinenin hızı da bu ayak sayesinde kontrol edilmektedir.

Makine Tablaları

Makine tablaları dikiş makinelerinin yerleştirilmesi için kullanılmaktadır. Makine tablası alınacağı zaman, makine ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Farklı markalar tarafından üretilen çeşitli makineler olduğu göz önüne alındığı zaman, her makine için farklı tabla gerekeceği aşikardır. Makinenin çalışırken sarsılmaması ve sabit bir konumda kalabilmesi açısından dökümden imal edilen makine tablaları son derece işlevseldir.

Dikiş Makinesi Şalteri

Şalterler, elektrik kaynağı ile makine arasındaki elektrik akışını sağlayan araçlardır. Dikiş makinesi şalteri genellikle makinenin üzerinde ya da alt kısmında yer alan ve makinenin açılıp kapanmasını sağlayan bir düğmedir. Kullanılmadığı zamanlarda makinenin kapatılmasına olanak tanıması yönüyle iyi bir güvenlik tedbiridir.

Dikiş Makinesi Tekerleği

Dikiş makinesi tekerleği makine kutusunun altında yer alan ve istenilmesi durumunda makinenin farklı bir konuma taşınmasını sağlayan işlevsel ürünlerdir. Dikiş makinesi tekerleği alırken frenli olmasına dikkat edilmelidir. Serbest tekerler, çalışma esnasında makinenin hareket etmesi gibi bir sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tekerlek sayesinde çalışma sonrasında makineyi kolayca kenara çekerek temizlik yapabilme olanağı da bulunmaktadır.

Servo Motor

Servo motorlar, dikiş makineleri de dahil olmak üzere tekstil makinelerinin çoğunda kullanılan motor türüdür. Hareket kontrollü motor olarak da bilinen servo motorlar, ana bir kumandadan kendilerine gelen komut doğrultusunda hareket üretmekte ve bir sonraki komuta kadar da o hareketi korumaktadır. Dikiş makinelerinde servo motor için komut sistemi ise makine ayağıdır. Bu motor türü genel olarak 180 derece çalışma hacmine sahiptir. Servo motorlar da kendi aralarında sınıflara ayrılmaktadır.

Bu kategoride yer alan dikiş makinesi parçalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR