HTML İçerik

Askı Sistemleri

Tekstil sektöründe ve modaevi ile terzihaneler gibi yerlerde yapılan işler kolaylaştırmak için kullanılan pek çok malzeme ve aksesuar bulunmaktadır. Bu malzemeler her ne kadar işlerin yapılması noktasında belirleyici bir etkiye sahip olmasa da işlerin pratik hale gelmesini sağladıkları için önem taşımaktadır. Tekstil malzemeleri arasında askı sistemleri de önemli bir yere sahiptir. Genel olarak kıyafetlerin ve diğer tekstil ürünlerinin asılmasına yarayan tekstil askı ürünlerinin farklı türleri bulunmaktadır. Tür noktasındaki bu çeşitlilik, askıların kullanılacağı amaca bağlıdır. Tekstil askısı almadan önce kullanım amacının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Askılı Mandallar

Askılı mandal ürünleri hem tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan askı türlerinden biridir. Mandal biçiminde olan, üst kısmında da bir askı kancasına sahip olan bu ürünler, tekstil malzemelerinin mandal ile tutturularak asılmasını sağlamaktadır. Askılı mandallar ile yapılan asma işleminin daha az yer kaplaması bu ürünleri avantajlı hale getirmektedir. Ancak hassas tekstil ürünlerinde askılı mandalların kullanımından kaçınılması tavsiye edilmektedir. Zira askılı mandalların hassas ürünlerde iz bırakabilme ihtimali bulunmaktadır. Askılı mandallar tekstil sektöründe daha çok nihai ürün ortaya çıkmadan önce kalıpların ya da kumaşların asılmasında kullanılmaktadır. Ayrıca perakende olarak tekstil ürünlerinin satışını yapan mağazalar da bu tür mandallardan yararlanmaktadır. Yaygın olmasa da evlerde de askılı mandalların kullanıldığına rastlamak mümkündür.

Tekerlekli Askılar

Tekerlekli askılar genellikle hafif ama dayanıklı alüminyum malzemeden imal edilmiş olan askı ürünleridir. Tekerlekli düz askı modelleri hem tekstil atölyelerinde hem de perakende satış mağazalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Tekstil atölyelerinde üretilen ürünlerin sıraya konulması ve paketleme öncesi kırışmalarının engellenmesi için; perakende satış mağazalarında ise tekstil ürünlerinin müşterilere sergilenmesi için bu askılıklardan yararlanılmaktadır. Tekerlekli ağır hizmet tipi askı olarak da adlandırılan bu askı modelleri, kullanılacağı yere bağlı olarak çeşitli boyut seçeneklerine sahiptir.

Kalıp Askıları

Kalıp askısı modelleri daha çok tekstil sektöründen daha çok terzihanelerde ve moda evlerinde kullanılmaktadır. Özel dikim için hazırlanan kalıpların sıralanmasını sağlayan bu askılar, karışıklık yaşanmasının önüne geçmektedir. Kalıp askıları genellikle basit bir tasarıma sahiptir. Alınacak askılıkların paslanmaz malzemeden imal edilmiş olması önem arz etmektedir.

Askı Fiyatları

Tekstil askısı fiyatları hakkında net bir rakam belirtebilmek mümkün değildir. Zira bu ürünlerin fiyatları üzerinde belirleyici olan pek çok etken bulunmaktadır. Askı türü, askı imalatında kullanılan malzeme, askı kalitesi gibi etkenler bu noktada ilk sırada yer almaktadır. Özel üretim askılarda da taleplere bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir. Alınacak askılıkların uzun süre kullanılabilmeleri için askılıkların fiyatlarından daha çok kalitelerine odaklanılması tavsiye edilmektedir. Yalnızca fiyatlarına bakılarak alınacak ürünlerin, uzun vadede daha yüksek maliyetler ortaya çıkarmaları mümkündür. Bu kategoride yer alan askı modellerini inceleyerek fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak olanaklıdır. Öncelikle alınacak ürünlerin kalitesine odaklanmalı, gerekli şartları taşıyan ürünler arasından uygun fiyatlı olanlar tercih edilmelidir.

Bu kategoride yer alan merdiven türlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Ayrıca altında özel olarak üretim yapılabileceği yazan askı modelleri için özel boyutlarda sipariş oluşturabilir, gereksinimlerinize uygun askılıklara sahip olabilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.