Silter Ventil Boğaz Contası Plastik SY VBC 25

Silter Süper Mini Ütü Serilerinde Kullanılabilir

4,79 TL

Ventil Boğaz Contası 2020 Modeller İçin SY VBC 2020

SPR/MN 2020 Serisinde Kullanılabilir

9,70 TL

HTML İçerik

Ütü Emniyet Ventili

Tekstil sektöründe kısa sürede daha fazla iş yapılmasını olanaklı hale getirmek için başvurulan pek çok araç bulunmaktadır. Bu araçlar arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan ütüler, üretim hattından çıkan tekstil ürünlerinin ütülenerek nihai kullanıma hazır hale getirilmesini sağlamaktadır. Tekstil sektöründe ve terzihanelerde kullanılan ütüler, genellikle endüstriyel ütü olarak adlandırılan büyük boy ütülerdendir. Evlerde ve daha küçük üretim atölyelerinde ise ev tipi küçük ütü modelleri kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı esnasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması da büyük önem taşımaktadır. Özellikle ütünün kullanılmadığı durumlarda çalışır halde bırakılması, büyük risklerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Ütü emniyet ventili bu doğrultuda kullanılan ürünlerdendir. Daha çok buhar kazanlı ütülerde kullanılan emniyet ventilleri, buhar kazanındaki buharın fazla birikmesi sonucu herhangi bir patlama yaşanmaması adına hava boşaltımı yapılmasını sağlamaktadır. Ventil valf olarak da adlandırılan bu güvenlik önlemi, iş yeri ve çalışanlarının güvenlikleri açısından büyük öneme sahiptir.

İğne Valfi Nedir?

Sıvı ya da gaz halindeki maddelerin kontrol edilmelerini sağlamak için kullanılan işlevsel ürünlerden biri de iğne valfleridir. İğne valfi nedir diye merak edenler için söylemek gerekirse, bu ürünler bir dikiş iğnesi boyutunda olan valf tasarımlarıdır. Akış hızını istenilen mikro düzeylerde bile ayarlanabilmesine olanak sağlayan iğne ventilleri, her türlü ütü modeliyle birlikte kullanılmaktadır.

Valf Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ütü modelleri için ventil ya da valf seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktaların gözden kaçırılması, alınacak ventilleden beklenen işlevlerin eksik kalmasına neden olacaktır. Bu noktada her şeyden önce, alınacak valf ile valfin kullanılacağı ütü modelinin uyumlu olması gerekmektedir. Bununla birlikte valflerin imal edildiği malzemelerin paslanmazlık niteliği de önemlidir. Sürekli olarak su ve buhar ile temas halinde olan bu malzemeler, paslanmaz hammaddeden yapılmadıkları zaman kısa sürede korozyon tehdidi ile karşı karşıya kalmaktadır. Alınacak valfin parçalarının kolay bulunabilir olması da dikkat gerektiren bir noktadır. Valf parçaları bulunmayan ya da zor bulunabilen modeller, kullanım açısından pratik değildir.

Valf Fiyatları

Valf fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilmek neredeyse olanaksızdır. Zira günümüzde valf üretimi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Üretim yapan firmaların sayısı kadar da satıcı firma mevcuttur. Bu çeşitlilik, aynı şekilde valf fiyatlarında da kendini göstermektedir. Ancak valf fiyatlarının bu denli değişken olması, valf almayı düşünenler için büyük kolaylıklar sunmaktadır. Seçme şansını arttıran ve daha kaliteli ürünlere daha uygun fiyat ile sahip olabilmeyi mümkün kılmaktadır. Ayrıca valfin üretimini yapan marka, üretmiş olduğu ürünlerin kalitesi, valf türü ve daha pek çok etken de valf fiyatlarına etki etmektedir. Valf almadan önce tüm bu hususlar iyice gözden geçirilmeli, duyulan ihtiyacı giderme potansiyeli en yüksek valfler belirlenmeli ve sonrasında da belirlenen valfler arasından en uygun fiyatlı olanlar satın alınmalıdır. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için seçilecek valfler, uzun vadede arızalanma ya da değişim ihtiyacı gibi nedenlerde daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Bu kategoride yer alan ütü ventilleri ile valf modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.